Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2016 m.

Kariuomenės diena
2016-11-25
img

KASP 2-osios rinktinės kariai paminėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo 98-ąsias metines. Renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis už Lietuvos kariuomenę, kurias Kauno įgulos bažnyčioje aukojo kapelionas kpt. Tomas Karklys.
Rinktinės vėliavų grupė dalyvavo Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vykusioje Kauno įgulos vienetų vėliavų grupių rikiuotėje bei Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonijoje.
 

null
Pratybos gen. Silvestro Žukausko poligone
2016-11-07
img

Š. m. lapkričio 4 - 6 dienomis generolo Silvestro Žukausko poligone vyko 203 ir 204 lengvųjų pėstininkų kuopų vertinamosios lauko taktikos pratybos. Pratybose kartu su kariais savanoriais dalyvavo šauliai iš Kauno ir Vilniaus rinktinių.

null
600 karių varžėsi XXVI Savanorių pajėgų sporto žaidynėse
2016-07-03
img

Liepos 2-3 d. Prienų rajone, Vazgaikiemyje, Harmonizacijos parke vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) XXVI sporto žaidynės. Jose dalyvavo per 600 karių savanorių iš visų KASP rinktinių, taip pat kariai iš Latvijos ir Estijos savanorių pajėgų, Lietuvos šaulių sąjungos.

null
Pratybos „Geležinis vilkas“ apsiginklavo „Tvirtu skydu“
2016-06-12
img

Birželio 10-12 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligoną užpildė daugiau kaip 400 karių savanorių, kurių dauguma iš Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės. Mažų padalinių taktiką tobulinantys savanoriai yra treniruojami ir vertinami vykdyti pasalas, reidus ir kitas gynybos, puolimo bei žvalgybos operacijas, veikiant iki skyriaus dydžio vienetais.

 

null
Lietuvos kariai pratybose JAV treniruojasi įveikti priešiškas pajėgas miestuose
2016-06-06
img

Birželio 5 d. prasidėjo Lietuvos karių bendrų pratybų su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionaline gvardija aktyvioji fazė, kurioje Lietuvos kariai atlieka kovinius šaudymus iš skirtingų ginklų sistemų, treniruojasi patruliavimo apgyvendintoje vietovėje ir mūšio pastatuose operacijoms.

null
Geriausi Lietuvos kariuomenės pėstininkai išvyksta į pratybas Jungtinėse Amerikos Valstijose
2016-05-30
img

Gegužės 30 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių pagrindu suformuotas būrys - apie 40 karių - išvyksta į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus bendrose pratybose su JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariais. Daugiau nei savaitę truksiančių pratybų metu lietuviai su sąjungininkais dalyvaus mūšio mieste operacijose, vykdys užduotis miškingoje vietovėje, dalyvaus kovinio šaudymo pratybose.

null
KASP 2-osios rinktinės kariai vykdė gynybos operacijų treniruotes
2016-05-26
img

Gegužės 23–26 d. Gen. Adolfo Ramanausko-Vanago kovinio rengimo centre, Nemenčinėje, vyko štabų mokymai „Tvirtas skydas 2.1“, kuriuose Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai treniravosi planuoti, prasirengti ir vykdyti gynybos operacijas, koordinuojant veiksmus su toje pačioje teritorijoje veikiančiais kitais vienetais.

null
Prienų rajone baigėsi karinės pratybos „Prienų atkirtis“
2016-05-11
img

Gegužės 3-8 dienomis Prienų mieste ir rajono miesteliuose vyko intensyvios lauko taktikos pratybos „Prienų atkirtis“. Gegužės 8 d. baigiamojoje puolimo operacijoje mieste dalyvavo apie 200 karių ir KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės, remiamų Lietuvos Šaulių sąjungos kovinio būrio šaulių.

null
Rinktinės geriausio skyriaus varžybų 2016 m. akimirkos
2016-05-09
img
2016 m. gegužės 8-9 dienomis Brigados generolo Kazio Veverskio poligone vyko rinktinės geriausio skyriaus varžybos.
null
Latvijos Zemessardze karių vizitas Dariaus ir Girėno apygardos 2-ojoje rinktinėje
2016-04-29
img

Balandžio 28-29 d. Kaune, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-ojoje rinktinėje, vyko susitikimas su Latvijos Nacionalinės gvardijos (lat. Zemessardze) karių delegacija. KASP 2-osios rinktinės ir Zemessardze 55-ojo pėstininkų bataliono vadovai aptarė tolimesnio karinio bendradarbiavimo planą.

 

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media