Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinis rengimas

Įgyvendinant Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado iškeltus uždavinius rinktinė rengia motyvuotus karius, karius savanorius, gebančius ginti Lietuvos Respubliką ginkluoto konflikto metu Lietuvos kariuomenės ar NATO pajėgų sudėtyje, padėti civilinei valdžiai taikos metu, Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų pajėgų sudėtyje dalyvauti operacijose užsienyje, užtikrinant Lietuvos Respublikos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą bei padėti civilinei valdžiai krizės atveju.

Tai vykdoma per pratybas ir mokymus, kuriuose rinktinės kariai rengiami individualių ir kolektyvinių užduočių vykdymui, taip pat įtraukiant vietines savivaldas bei regione veikiančias organizacijas. 

Gilinant savo įgūdžius ir patirtį rinktinė plečia sąveiką su reguliariaisiais vienetais ir dalyvauja su jais įvairiuose pratybose ir mokymuose.

Rinktinės profesinis karių kovinis rengimas susideda iš: Rinktinės štabo rengimo, fizinio pasirengimo ir testavimo, kasmetinių ginklų valdymo ir kovinio šaudymo iš priskirtų ginklų. Kiekvienais metais profesinės karo tarnybos kariai yra siunčiami į Lietuvos kariuomenės padalinius, kuriuose tobulina savo įgūdžius įvairiuose kursuose (Šaudymo vadovo, vadybos ir kt.), semiasi ir dalinasi patirtimi. Taip pat kartą per mėnesį arba ketvirtį organizuojamos vienos dienos pratybos PKT kariams, kurių metu tobulinami individualūs PKT karių įgūdžiai. 

   

  Foto: K. Gruodžio

  Foto: K. Gruodžio

 Foto: j.psk. A. Vareikio

            Karių savanorių kovinis rengimas pradėtas vykdyti pagal naują kovinio rengimo programą. Šiuo dokumentu yra adaptuojamas bendrakariuomeninis rengimas atsižvelgiant į KASP specifiką.

            Individualus karių ir specialistų rengimas vykdomas Sausumos Pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre, bazinis karių savanorių rengimas vykdomas Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, instruktorių rengimas Lietuvos kariuomenės mokykloje. Kariai savanoriai turi galimybę nuotoliniu būdu mokintis LKA ir įgyti būrio vado kvalifikaciją bei gauti atsargos karininko laipsnį. Taip pat kariai savanoriai siunčiami kelti kvalifikaciją ir į kitas karines mokymo įstaigas (gen. Adolfo Ramanausko KRC). Rinktinė kartą per ketvirtį organizuoja paramos ginklų bei jaunesnių vadų pratybas.

   

 Karių rengimo paskaita

Foto: K. Gruodžio

  Praktiniai įgūdžiai

  Foto: K. Gruodžio

 Individualus rengimas

Foto: K. Gruodžio

 

            Likus kelioms dienoms iki antrąjį balandžio savaitgalį suplanuotų KASP 8-osios rinktinės kuopų pratybų surengti mažesnio masto, tačiau ne mažiau svarbūs užsiėmimai. Trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį Visoriuose įsikūrusio Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono teritorijoje rinkosi Vilniaus, Trakų, Utenos kuopų savanoriai, užimantys Taikos meto užduočių (TMU) kuopos skyrių bei grandžių vadų pareigas. Rinkosi ne šiaip sau. Tik jiems skirtų užsiėmimų metu vadai turėjo pasiekti išties nelengvo tikslo - įgyti/atnaujinti bei suvienodinti skyriaus arba/ir grandies vado kompetenciją atitinkančias žinias taktikos, topografijos, ginkluotės bei keliose kitose karo meno srityse. Tad nors teorinių užsiėmimų būta išties nemažai, vien teorija tąkart neapsiribota. Savanoriai įgytas žinias mokėsi taikyti ir praktiškai. Šiuo tikslu kariai mokėsi planuoti savo veiksmus individualiai ir kolektyviai, ieškojo išeities iš instruktorių sumodeliuotų taktinių situacijų, atliko kitas užduotis, tokias kaip greitai ir efektyviai veikti mūšio mieste metu, reaguoti į priešo ugnį, užimti patrulio bazę, palaikyti sąveiką tarp padalinių, vykdyti žvalgybą.

Šių užsiėmimų metu įgytas žinias bei įgūdžius savanoriai turėjo galimybę pritaikyti surengtose kuopų kovinio rengimo pratybų metu. 2015 m. rugsėjo mėn. vyko vertinamosios pratybos su tikslu suvienodinti žinias, spalio mėn. vertinamosios lauko taktikos pratybos.

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2015-12-15
Sprendimas: Fresh Media