Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tapk kariu savanoriu

 

Kas gali tapti kariu savanoriu?
Kariu savanoriu gali tapti Lietuvos Respublikos pilietis nuo 18 iki 42 m. amžiaus, turintis pagrindinį išsilavinimą, karo medicinos komisijos pripažintas tinkamu tarnybai KASP. Kariais savanoriais tapti negali asmenys, teisti už tyčinius nusikaltimus bei tie, kurių veiksnumas apribotas teismo.

 

Kur reikia kreiptis norint tapti kariu savanoriu?

KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės padalinį pagal gyvenamą vietą.

Kuopos vadas ar jo įgaliotas asmuo suteiks Jums visą būtiną informaciją

 

Kokių dokumentų reikia norint įstoti į Krašto apsaugos savanorių pajėgas?

  • Prašymo (pildomas kuopoje);
  • Paso ar asmens tapatybės kortelės kopijos;
  • Kario arba šauktinio liudijimo ir jų kopijos;
  • Pažymos iš mokymo įstaigos arba įgytą išsilavinimą patvirtinančio atestato kopijos;
  • Užpildytos anketos ir gyvenimo aprašymo (pildoma kuopoje);
  • Socialinio draudimo (Sodros) pažymėjimo kopijos;
  • Nuotraukų 3 vnt. (3x4).

 

Karo medicinos komisija (KMK).
Pirmiausia reikia gauti siuntimą į KMK bei surinkti visas būtinas pažymas, kurių prireiks einant medicininę komisiją, be kurių KMK eiti nebus leista (kokių dokumentų reikia, informuos kuopoje atsakingas asmuo).
KMK galima praeiti darbo dienomis iš anksto užsiregistravus (registracijos telefono numeris bus suteiktas kuopoje).
Pagal šiuo metu patvirtinta tvarką, kandidatai į karius savanorius, medicininį patikrinimą atlieką Kaune.

 

Tarnybos trukmė?
Su atrinktais į rinktinės kuopų asmenimis bus sudaroma kario savanorio sutartis 3 arba 5 metams. Per metus tarnyboje turi būti ne mažiau kaip 20 dienų. Jos yra privalomos, galima neatvykti tik dėl pateisinamų priežasčių. Dažniausiai pratybos vyksta savaitgaliais. Esant būtinumui kariai savanoriai gali būti šaukiami atlikti tarnybos užduočių numatytam laikotarpiu.

Ko mokomi?
Karių savanorių tobulėjimas katrybos srityje vykdomas mokantis įvairiuose lygio kursuose Lietuvoje ir užsienyje. Asmenys, norintys tapti karininkais, jau yra siunčiami mokytis į Lietuvos karo akademiją - mokymas vyksta neakivaizdžiai, nuotoliniu būdu Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje. Kuopoms priklausantys kariai savanoriai yra šaukiami į tarnybą savaitgaliais - apie 20 kalendorinių dienų per metus, dalyvauti mokymuose, taip pat specialiuose ir kariniuose kursuose Lietuvoje (kulkosvaidžio, granatsvaidžio, skyriaus vado, grandiens vado, šaulio gelbėtojo, vadybos, instruktoriaus ir kt. plačiau galima sužinoti apie jų trukmę ir mokymosi tikslus Krašto apsaugos savanorių pajėgų internetiniame tinklalapyje) ir užsienyje, esant poreikiui ir asmens sutikimui, dalyvauja tarptautinėse operacijose. Kuopų kariai dalyvauja įvairiose pratybose, tarptautiniuose mokymuose Lietuvoje ir kitose užsieno valstybėse.

 

Ar yra fiziniai normatyvai?
Stojant fizinio pasirengimo testas nėra laikomas.

 

Tapus kariu savanoriu, koks pirmas žingsnis?

Tapus kariu savanoriu privalomas baigti Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą (BKSĮK) - tai kursas, kuriame mokoma dalykų, būtinų tarnyboje: taktikos, rikiuotės, šaudybos, karo topografijos, karo inžinerijos, karo medicinos ir kt. BKSĮK trunka apie 2 savaites. Pagal galiojančią tvarką pastarąjį kursą reikia baigti per 6 mėnesius nuo tarnybos pradžios.


Daugiau informacijos apie Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgas?
Daugiau informacijos apie Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir apie Rinktinę galima rasti internetinėse svetainėse www.kam.lt, www.karys.lt  

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2012-01-13
Sprendimas: Fresh Media