Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ryšiai su visuomene

Lietuvos kariuomenei būtina bendradarbiauti su visuomene. Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-oji rinktinė (toliau- rinktinė) glaudžiai bendradarbiaudama su Panevėžio, Pasvalio, Biržų,  Kupiškio, Rokiškio, Anykščių, Utenos, Zarasų miestuose ir rajonuose  esančiomis civilinės valdžios institucijomis, visuomeninėmis ir privataus sektoriaus organizacijomis, jaunimu taip pat teikdamos paramą viena kitai reprezentuoja Lietuvos kariuomenę visuomenėje.

 

Rinktinės kariai bendradarbiauja su Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Anykščių, Utenos, Zarasų miestuose ir rajonuose esančiomis mokyklomis, gimnazijomis ir kitomis vaikų ir jaunimo ugdymo įstaigomis, įvairių valstybinių švenčių proga rengia pristatymus jose pristatymus, padeda įgyvendinti vaikų ir jaunimo karinio, patriotinio ugdymo projektus. Jaunimas supažindinamas su rinktinės veikla, tarptautinėmis operacijomis, karių sportiniais pasiekimais, ginkluote, ekipuote, karių savanorių koviniu rengimu.

   

 

 

Daugiau, kaip 15  metų rinktinė dalyvauja Krašto apsaugos ministerijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos moksleivių konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę". Bendradarbiaujant su Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Anykščių, Utenos, Zarasų miestuose ir rajonuose  esančių mokyklų, gimnazijų pedagogais siekiama, kad jaunoji karta domėtųsi savojo krašto istorija, nebūtų abejinga mūsų praeičiai ir ateičiai.

   

 

 

Paminint valstybines šventes, rinktinės įkūrimo dieną ir organizuojant kitus renginius, rinktinė bendradarbiauja su Karaliaus Mindaugo husarų batalionu, Lietuvos šaulių sąjungos 5-ąja rinktine, Lietuvos laisvės kovų sąjūdžiu, kitais Lietuvos kariuomenės daliniais bei įvairiomis civilinės valdžios institucijomis.

   

 

 

Rinktinėje didelis dėmesys skiriamas kūno kultūrai ir sportui vystyti. Nuo 1991 m. rinktinės kariai dalyvauja savanorių sporto žaidynėse ir 12 kartų pelnė čempionų titulą.

   

 

 

Rinktinės kariai dalyvauja bendruose sportiniuose renginiuose su Panevėžio įgulos kariniais daliniais.

   

 

 

Rinktinės kariai padeda civilinės valdžios institucijoms taikos metu.

   

 

 

Jau ne vienerius metus karių iniciatyva organizuojamos kalėdinės paramos akcijos vaikams ir  vienišiems seneliams

   

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-19
Sprendimas: Fresh Media