Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Archyvas

Liepos 7-13 d. Telšių rajone „Pagudonės" poligone vyko Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-os rinktinės mobili stovykla, kuriai vadovavo rinktinės vadas Vaclovas Ringys. Pratybose dalyvavo per šimtą Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės šaulių ir Telšių apskrities mokymo įstaigų mokinių.


Stovykloje užsiėmimus ir rungtis stovyklautojams rengė KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinės 307 pėstininkų kuopos kariai - instruktoriai srž. Raimonda Strazdauskaitė ir gr. Viktoras Dambrauskas.


Stovyklautojams nuobodžiauti neteko. Vaikai dalyvavo rikiuotės, taktikos, topografijos užsiėmimuose. Stovyklautojus taip pat aplankė svečiai - Šaulių sąjungos vadas plk. Antanas Plieskis, l. e. KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinės vado pareigas mjr. Vytautas Mušinskis, Klaipėdos karo prievolės centro Telšių teritorinio skyriaus vedėjas kpt. Artūras Kaveckas, bei kitų institucijų vadovai.


Stovyklos tikslas - patriotiškai auklėti jaunimą ir stiprinti pasitikėjimą valstybės institucijomis, suteikti jaunuoliams pradinio karinio rengimo žinių, didinti jaunimo užimtumą ir aktyvumą, gerinti jų fizinį parengimą ir propaguoti sveiką gyvenseną.

 

   


KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinės S5 skyriaus viršininkas kpt. Ramūnas Razgus

 

 

 

Tradicinis KASP Žemaičių apygardos 3-iosios savanorių sąskrydis

 

 2010 m. birželio 5-6 d. vyko, jau tradiciniu tapęs, KASP Žemaičių apygardos savanorių sąskrydis. Tai puiki proga susitikti kariams savanoriams ir nustatyti kai kurių rungčių nugalėtojus. Kurie vėliau varžysis KASP sporto žaidynėse liepos mėnesį. Šiais metais, kaip ir praeitais, nuspręsta rimtas sportines rungtis pakeisti linksmomis estafetėmis, kuriuose galėtų dalyvauti kiekvienas atvykęs. Savanorių sąskrydžio tikslas nustatyti kuopą nugalėtoją, kurios kariai surinko daugiausiai taškų ir laimėjo daugiausiai rungčių. Šiais metais buvo apdovanota netik nugal4jusi kuopa, bet ir kuopos užėmusios antrą ir trečią vietas.

 

Renginys prasidėjo saulėta šeštadienio rytą, kai rinktinės kariai ir darbuotojai su šeimomis pradėjo rinktis netoli Klaipėdos esančiame Kairių poligone. Šiais metais prie savanorių sąskrydžio labai gausiai prizais prisidėjo rėmėjai.  Pirmos vietos taurę įsteigė Klaipėdos krovos bendrovė "Klaipėdos Smeltė". Antros vietos - UAB "Litscrap". Paraku aprūpino ginklų parduotuvių tinklas "Oksalis". Pirmos vietos prizą įsteigė rinktinės vadas plk. ltn. Vytautas Reklaitis ir štabo viršininkas mjr. Vytautas Mušinskis. Antros vietos prizą įsteigė rinktinės kuopų vadai, o trečios - rinktinės skyrių viršininkai.

 

Sąskrydžio atidarymą paskelbė rinktinės vadas plk. ltn. Vytautas Reklaitis ir nuaidėjęs istorinės patrankos šūvis. Kurį atliko Klaipėdos karybos istorijos klubo vadovas Egidijus Zajecas. Jam talkino ir rinktinės karys psk. Leonas Mileikis, kuris yra ir šio klubo aktyvus narys. Jiedu buvo pasipuošę istoriniais kostiumais, derančiais prie istorinės patrankos. Taip pat sąskrydžio atidarymą paskelbė praėjusių metų sąskrydžio  nugalėtojos, Mažikių kuopos karių, keliama vėliava. 

 

Pirmoji rungtis - virvės traukimas. Tai kiekvienais metais didžiausio žiūrovų susidomėjimo ir palaikymo sulaukianti rungtis.  Šioje rungtyje garbingą pirmąją vietą iškovojo Mažeikių kuopos komanda. Nemažiau stipresnė buvo ir Gargždų kuopos komanda. Jiems atiteko antrojo vieta. Na, o trečiosios vietos nugalėtojais tapo Skuodo kuopos komanda.

 

Sekanti užduotis - sporto žaidynių rungtis svarsčio kėlimas. Visi norintys dalyvauti buvo suskirstyti į penkias svorio kategorijas. Kategorijoje iki 60 kg. nugalėtoju tapo Mažeikių kuopos karys eil. Darius Končius. Kategorijoje  nuo 60 iki 70 kg. Plungės kuopos karys eil. Alfredas Abrutis, iš tos pačios kuopos nugalėjo ir eil. Egidijus Gaubys svorio kategorijoje nuo 70 kg. iki 80 kg. Kategorijoje 80 kg. - 90 kg. laimėjo Telšių kuopos karys gr. Viktoras Dambrauskas. O absoliutus rungties ir kategorijos nuo 90 kg. nugalėtojas tapo Šilutės kuopos karys gr. Edmundas Sūdžius. Šie nugalėtojai buvo apdovanoti rinktinės vado diplomais ir prizais su rinktinės simbolika. Komandinėje rungties įskaitoje daugiausiai taškų surinko Plungės komanda.

 

    

 

Prie karių savanorių sąskrydžio prisidėjo ir Klaipėdos karo prievolės centras, kuris kaip ir praeitais metais, surengė savo estafetę  "Kario kelias". Šioje estafetėje greičiausieji buvo Gargždų pėstininkų kuopos kariai. Šiems nusileido Kretingos kuopa. Už šią rungtį buvo apdovanoti trijų pirmų vietų nugalėtojai, bei jų komandų vadovai. Prizus bei diplomus įteikė Klaipėdos karo prievolės centro atstovai.

 

Paskutinė rungtis nustatant kuopą nugalėtoją buvo "Galiūno rungtis". Šioje rungtyje dalyvavo patys stipriausiai ir ištvermingiausiai kariai. Rungties metu labai svarbu "jausti" komandos narius ir vienas kitam padėti. Jos laimėjimas labai svarbus, nes nugalėtojai dalyvaus KASP sporto žaidynėse ir atstovaus savo rinktinę. Greičiausi ir sumaniausi buvo Telšių pėstininkų kuopos kariai. Nuo jų ne daug atsiliko Gargždiškiai.

 

 Pasibaigus visoms konkursinėms rungtims buvo nustatyta komanda nugalėtoja - Gargždų pėstininkų kuopa. Antri liko, praeitų metų nugalėtojai - Mažeikių kuopa, o trečia vieta džiaugėsi Telšiškiai.

 

Tačiau sąskrydyje veiklos galėjo rasti kiekvienas. Nes buvo organizuojamos ir nekonkursinės rungtys visiems ir dalyvavimas juose individualus. Didelio vaikų susidomėjimo sulaukė šaudymas iš pneumatinio šautuvo ir strėlyčių mėtymo rungtis. Savo jėgas tikrino rankų lenkimo rungtyje, kurioje šiais metais dalyvavo ir merginos. Tai sukėlė ypatingas emocijas ir žiūrovų susidomėjimą. Už šias rungtis nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti simbolinėmis rinktinės dovanėlėmis.

 

Didžiulio vaikų ir suaugusio dėmesio sulaukė LDK Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono transporto priemonė Hummer, kuri vežiojo visus norinčius po poligono teritoriją. Rungtims įpusėjus, jėgoms silpstant, visi susirinkusieji buvo "stiprinami" kareiviška koše ir arbata.

Tad rungtys ir estafetės ėjo link pabaigos ir visi su nekantrumu laukė apdovanojimų ceremonijos, kurios metu buvo išdalinti prizai, įteikti padėkos raštai ir simbolinės dovanėlės visiems prisidėjusiems prie šaunaus renginio organizavimo.

 

Kadangi rungtys įveiktos, prizai išdalinti tad atėjo laikas ir sąskrydžio uždarymui. Baigiamąjį žodį tarė rinktinės vadas plk. ltn. Vytautas Reklaitis. O uždarymo akcentu buvo - kopos nugalėtojos nario nuleidžiama sąskrydžio vėliava.

Tačiau sąskrydis nesibaigė, jį pratęsė šauni jaunimo gyvo garso grupė "Draugai". Kuri linksmino publiką iki sutemų, o uždegtas laužas, kvietė visus į šokių aikštelę.

 

    

 

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės S5 skyriaus vyresn. specialistė Lauryna Baltrimaitė

 

 

304 pėstininkų kuopos lauko pratybos

 

Gegužės 15-16 dienomis vyko KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinės 304 pėstininkų kuopos (Skuodo kuopos ) lauko pratybos. Pratybų metu kuopos kariai buvo mokomi atlikti taktinį žygį, užimti patrulio bazę, išžvalgyti vietovę ir vykdyti suplanuotą pasalą. 304 kuopa pratybų metu

Pratybos prasidėjo kuopos karių rikiuote, kurios metu 304 kuopos vadas vyr. ltn. Sigitas Adomauskas supažindino kuopos karius su pratybų mokymo klausimais, keliamais tikslais ir pratybų instruktoriais. Papildę geriamo vandens atsargas ir patikrinę ekipuotę kuopos kariai atliko administracinį žygį į Žemaitijos sostinę Telšius- Pagudonės poligoną.
Poligone kuopos karius pasitiko šiltas pavasariškas lietutis, bet tai nesumažino karių motyvacijos. Paskelbtas įsakymas ir skyrių vadai pradėjo ruoštis ir ruošti karius žygiui į pratybų rajoną.

Žygis atliktas, įrengta patrulio bazė. Patrulio bazėje karius nuolat puldinėja gausios uodų pajėgos, bet tai nesustabdo kovingai nusiteikusių karių, kurie vykdo vietovės išžvalgymą. Surinkta informacija apdorojama ir parenkamos vietos kur bus galima geriausiai ir efektyviausiai surengti pasalas priešui.

Po alinančios nakties patrulio bazėje ankstų rytą kelios treniruotės prieš svarbią užduotį - ir kariai pasiruošę įrengti pasalą. Treniruotės ir aukšta motyvacija parodė, kad, vadovaujami patyrusių skyrių vadų, kariai gali vykdyti jiems pavestas užduotis.

304 pėstininkų kuopos karys savanoris j. srž. Artūras Lukšas

 

 

Rusnėje vyko kariuomenės žūklės čempionatas 

 

 Gegužės 13-14 d. Rusnės saloje vyko Lietuvos kariuomenės sportinės žūklės čempionatas, kuriame varžėsi daugiau nei 40 karių komandų. Kuojas, raudes, plakius ir karšius Skirvytės upėje kariai gaudė plūdinėmis meškerėmis nuo kranto.

 

Meškerėmis, pašaru žuvims, žuvų masalu ir licencijomis rūpinosi patys varžybų dalyviai. Žvejybos vietą komandai lėmė burtai. Čempionato dalyviai varžėsi komandinėje ir asmeninėje įskaitose. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais.

 

Pirmąją vietą laimėjo Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai, antrąją - Algirdo bataliono kariai, trečiąją - Kauno įgulos karininkų ramovės komanda. Asmeninėje įskaitoje prizininkais tapo: vyr. srž. Tadas Gustaitis iš Puskarininkių mokyklos (pirma vieta), vrš. Nerijus Budrys iš brigados „Geležinio Vilkas" štabo (antra vieta), srž. Albertas Rutkauskas iš Vaidoto bataliono (trečia vieta).

 

Čempionatą organizavo Kariuomenės sporto klubas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė (Klaipėda).

 

Kariuomenės sportinės žūklės čempionatas rengiamas nebe pirmus metus. Į šių metų varžybas atvyko komandos iš Vytenio, Vaidoto, Artilerijos batalionų, KASP, Karinių oro pajėgų, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo, kt. dalinių.

 

KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinė S5 skyriaus viršininkas kpt. Ramūnas Razgus

Nuotrauka iš KAM nuotraukų archyvo

 

 

KASP Žemaičių apygardos 3-oje rinktinėje balandis - švaros mėnuo

 

Balandžio 16 dienos saulėtą rytą Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kieme  rikiavosi kariai ir darbuotojai. Visi buvo darbingai nusiteikę, ir tiek išore, tiek vidumi pasiruošę kasmetinei talkai, kuri jau yra tapusi gražia tradicija ir organizuojama kiekvienais metais Balandžio mėnesį.

Talkos metu buvo tvarkoma KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės teritorija, kuri yra įsikūrusi pačiame Klaipėdos miesto centre. O rinktinės pastatas turi ir architektūrinę vertę, tad tai dar labiau įpareigoja ir skatina rinktinės karius bei darbuotojus stengtis palaikyti švarią ir gražią aplinką, kuri yra matoma ir klaipėdiečių. Kita dalyvių dalis išvyko į Karklėje esančią atsarginę vadavietę, kur taip pat buvo tvarkoma terija, esanti šalia jūros.

Talkos dalyviai, išklausę darbų plano ir nieko nelaukdami, įsijungė į darbus. Vieni rinko praėjusių metų paliktus lapus, tvarkė automobilių stovėjimo aikštelę.

Šiais metais prie savanorių prisijungė ir karo policijos Klaipėdos įgulos kariai. Tad bendromis jėgomis darbai buvo baigti iki pietų.

Tačiau šiais metais buvo tvarkoma ne tik KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės teritorija, bet ir Kairių poligonas, esantis už Klaipėdos. Visuotinės ekologinės akcijos „Darom 2010" iniciatoriai balandžio 17 d. paskelbė tvarkymosi diena. O Klaipėdos pėstininkų kuopos kariai savanoriai šią dieną kairių poligone turėjo kovinio šaudymo iš ginklo AK 4-MT pratybas, po kurių noriai prisidėjo prie gamtos švarinimo. Apie 30 karių savanorių „apsiginklavę" šiukšlių maišais bei pirštinėmis pabiro po mišką. Kur buvo renkamos pačios įvairiausios šiukšlės ir kraunamos į transportą, kuris vėliau jas išvežė iš poligono.

Tokios akcijos labai prasmingos, nes jų metu yra ne tik švarinama gamta, bet tuo pačiu yra vienijamas ir stiprinamas kolektyvas.   

 

    
 Kariai tvarko Kairių poligoną Kariai tvarko Kairių poligoną Kovinio šaudymo pratybos  Kovinio šaudymo pratybos
 

Civilių ir karių bendradarbiavimo vyresn. specialistė Lauryna Baltrimaitė   

Nuotraukų autorius vyr.ltn. Modestas Januška

 

 

Kariai sodino medžius

 

2010 m. balandžio 13 d. KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai Pagudonės kariniame poligone vadovaujant KASP Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono Kairių poligono miškininkui Aleksui Kreišmantui sodino medžius.

Vykdydami rinktinei priklausančio poligono miškotvarkos projektą, kuriame numatytas miško atsodinimas, valymas, kelių priežiūra ir kiti miško tvarkymo darbai, rinktinės kariai ir tarnautojai pasodino apie 5500 eglių sodinukų.

Šiemet rinktinės kariai jau trečią kartą dalyvavo įgyvendinant miško tvarkymo projektą. 

 

 

    
 

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės S5 skyriaus viršininkas kpt. Ramūnas Razgus

Nuotraukos vyr. srž. Rimanto Maksvyčio

 

Žemaičių rinktinė paminėjo Šv. Velykas


Kaip ir kiekvienais metais KASP Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė pažymį Šv. Velykas su kolegomis. Tęsiant praeitų metų tradiciją, šiais metais nuspręsta Šv. Velykas paminėti bažnyčioje. Tačiau šiais metais pasirinktas gražus Žemaitijos miestelis Švėkšna, kuris garsėja ypatingai gražia bažnyčia ir dvaru ir dar įdomesne miestelio istorija.
Šventė prasidėjo Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje Šv. mišiomis, kurios buvo laikomos už visus 3-iosios rinktinės karius bei darbuotojus. Mišias laikė ir susirinkusiuos su pavasario švente sveikino kapelionas kpt. Saulius Noretas.
Po Šv. mišių prie susirinkusiųjų prisijungė žymus vietos šviesuolis Petras Čeliauskas. Kuris savo laiku buvo garsus Švėkšnos matematikos mokytojas, paskui gimnazijos direktorius. O labiausiai yra pasižymėjęs savo žiniomis apie Švėkšnos miestelį, savo vedamomis ekskursijomis ir išleistomis knygomis. Tad šis Švėkšnos žinovas ir supažindino KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karius ir darbuotojus su Švėkšnos bažnyčios, parko, gimnazijos ir gražiosios vilos istorija. Po tokios išsamios ekskursijos visi liko sužavėti mažu, bet turinčiu turtingą istoriją, Švėkšnos miesteliu.
Po ekskursijos rinktinės kariai ir darbuotojai kartu su ekskursijos vadovu šnekučiavosi prie šventinio stalo.

 

Civilių ir karių bendradarbiavimo
vyresn. specialistė Lauryna Baltrimaitė

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Plungėje vyko akcija "Dovanokime paukščiams namus"

 

Šių metų kovo 19 d. Plungės miesto parke šalia Oginskių dvaro vyko gražus kariuomenės ir Plungės moksleivių renginys "Dovanokime paukščiui namus".

Ši akcija, tai graži Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karių ir moksleivių tradicija, kuri tęsiasi jau trečius metus.

Šiais metais norą dalyvauti akcijoje pareiškė per 10 Plungės rajono mokyklų. Iš kiekvienos mokyklos vidutiniškai dalyvavo apie 20 vaikų ir mokytojų. Gausiausias būrys atvyko iš Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos, kurie pagamino net 30 inkiliukų.

Vaikai savo rankomis, padedami savo mokytojų, visą mėnesį gamino inkiliukus, kuriuos padedami kariškių sukėlė Plungės miesto parke. Inkiliukų buvo pagaminta apie 180. Iš viso į renginį susirinko apie 250 žmonių.

Renginio metu buvo sudaryta komisija, kurią sudarė KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas plk. ltn. Vytautas Reklaitis, Žemaičių daulės muziejaus atstovas Alvidas Bekėža ir Telšių miškų urėdijos inžinierius Justinas Norvilas. Šios komisijos sprendimu buvo išrinktas funkcionaliausias inkilas, kurio savininkas Stalgėnų pagrindinės mokyklos mokinys Augustinas Jundulas. Taip pat skirtas prizas meniškiausiam inkilo savininkui Šateikių pagrindinės mokyklos moksleiviui Laimonui Kaubriui. O M. Valančiaus mokyklos mokinės Gabrielos Stasitytės inkilas pripažintas labiausiai atitinkantis nustatytus reikalavimus.

Po sunkių darbų, visi šventės dalyviai buvo pavaišinti kareiviška koše ir karšta arbata. Pasistiprinę jie skubėjo išmėginti savo taiklumą šaudymo iš pneumatinių šautuvų į balionus varžybose.

 

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės

Civilių ir karių bendradarbiavimo

Vyresn. Specialistė Lauryna Baltrimaitė

Nuotraukos Ginto Vaitkevičiaus

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės žvalgai

atliko žvalgybinį skrydį

 

Vasario 24 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės štabo aprūpinimo kuopos žvalgų būrio kariai atliko žvalgybinį skrydį iš Nemirsetos į Šilutės rajoną ir atgal palei Baltijos jūros pakrantę. Skrydis buvo vykdomas Karinių oro pajėgų sraigtasparniu Mi-8.

 

Tokie žvalgybiniai skrydžiai-treniruotė atliekami keturis kartus per metus. Jų metu stebima vietovė, žymimi jos pokyčiai, fotografuojama.

 

Vrš. Darius Anužis, KASP Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė

 

 

 

 

Taikos meto užduočių operacijų kuopos pratybos

 

Vasario 24-26 dienomis LDK Kęstučio motorizuotųjų pėstininkų batalione vyko Žemaičių rinktinės savanorių Taikos meto užduočių operacijų 3-iosios kuopos kovinio rengimo pratybos. Savanoriai buvo apgyvendinti LDK Kęstučio MPB kareivinėse. Pratybų pradžioje kuopos vadas kpt. Egidijus Šimkus supažindino karius su dienotvarke, o būrių vadai vyr. ltn. Aurelijus Buinevičius, vyr. ltn. Rimvydas Petrulevičius, vyr. ltn. Linas Ambraziūnas pravedė įvadinį instruktažą. Po to būriai išsiskirstė į pratybų vietas, prasidėjo teorinės ir praktinės kovinio rengimo pratybos. Kariams buvo pravestos ginklų panaudojimo taisyklių, orientavimasis vietovėje, šaulio ugnies pozicijos įrengimo ir užmaskavimo, ugnies kortelės sudarymo, veiksmų mūšio lauke apšaudymo metu pratybos, taip pat kariai mokėsi įrengti praleidžiamąjį (kontrolės) punktą, užtikrinti operacijų saugumą. Orientavimosi vietovėje pratybų metu kariai turėjo palaikyti radijo ryšį su kuopos valdymo grupe, tokiu būdu buvo vykdoma pratybų kontrolė. Po pratybų kariams prasidėdavo laisvalaikis, kurio metu buvo sudarytos sąlygos sportuoti.


Visas tris dienas pratybų instruktoriams nebuvo kada ilsėtis nes pratybų tvarkaraštis buvo ypač intensyvus, nuo ryto iki vakaro reikėjo vesti pratybas, vakare - ruoštis ateinančios dienos pratyboms. Didžiąją dalį pratybų pravedinėjo patyrę kariai savanoriai, Dragūnų mokomajame batalione baigę instruktoriaus ir kitus kursus.

 

 

Padėkos žodį kariams taria kuopos vadas kpt. Egidijus Šimkus

TMU OP 3-ioji pėstininkų kuopa

Kęstučio batalione yra puikios sąlygos karių savanorių koviniam rengimui. Batalione gerai išvystyta infrastruktūra, yra puikios sąlygos karių apgyvendinimui ir maitinimui. Aplink batalioną esantys miškai ir laukymės yra puiki vieta karių praktinių įgūdžių tobulinimui.
Pratybų metu TMU OP kuopos karius savanorius aplankė LDK Kęstučio MPB karo kapelionas mjr. Remigijus Monstvilas bendravo su kariais, pasidomėjo ar jiems nieko netrūksta,. Kuopos vadas kpt. Egidijus Šimkus sutarė su karo kapelionu, kad kitų pratybų metu, kurios vyks balandžio pabaigoje, bus numatytas laikas ir Šventoms mišioms.
Pratybos baigėsi 2010 m. vasario 26 d. vidurdienį. Kariai susitvarkę savo gyvenamąsias patalpas rikiavosi prie kareivinių, kur jiems trumpą kalbą pasakė kuopos vadas kpt. Egidijus Šimkus. Po pietų, pratybų dalyviai sėdo į jiems priskirtas transporto priemones ir, atsisveikinę su LDK Kęstučio MPB, išvyko į nuolatinės dislokacijos vietas.

 

Parengė psk. Jurgis Auryla

 

Vasario 16-oji paminėta Kretingoje-
„Ir kiek dar metų mes mokysimės gyventi laisvi?"


 

Vasario 16-osios šventė brangi ir svarbi kiekvienam lietuviui. Šią dieną minėjimai vyksta visuose miestuose ir miesteliuose. Kretingoje minėjimas surengtas miesto centrinėje aikštėje, prie paminklo Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti. Žemaičių rinktinės 306 kuopos kariai, nuo pat kuopos įsikūrimo, aktyviai dalyvauja įvairiose miesto ir valstybės šventėse. Vasario 16-ąją Kretingos savanorių kuopa iškilmingoje rikiuotėje kartu su šauliais žygiavo Kretingos miesto gatvėmis ir išsirikiavo priešais paminklą miesto centrinėje aikštėje.


Nuskambėjo Vinco Kudirkos Tautiška giesmė, suplevėsavo Lietuvos trispalvė. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Tėvynės laisvę, prie paminklo padėtos gėlės. Taip pat Tėvynės gynėjams aidėjo ir šūvių salvės. Kreipdamasis į susirinkusiuosius Kretingos rajono meras J. Mažeika sakė: „Laisvė - kiekvienos tautos didžiausias turtas. Mes ant savo laisvės aukuro sudėjome daug savo tautiečių gyvybių, iškentėme įvairių pažeminimų, kalėjimų, tremčių, persekiojimų. Mažai tautai, mažai valstybei sunku yra nugyventi priespaudos jungą, bet susitelkę mūsų tautos dukros ir sūnūs tai padarė.... „


Po iškilmingos rikiuotės vyko mišios Pranciškonų vienuolyne. Mišių metu brolis kunigas E. Darulis klausė: „Laisvė tai pats svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime... Kiek dar metų mes mokysimės gyventi laisvi...? „
Tą dieną Kretingoje vyko ir daugiau renginių, skirtų Vasario 16-ajai. Kultūros centre atidaryta rajono tautodailininkų darbų paroda bei koncertas „Parašykit žmonės: LIETUVA".
Vakare kultūros centro kieme buvo kepami Užgavėnių blynai ir verdama kareiviška košė.

 

   

Ltn. Dinas KUNDROTAS
Žemaičių rinktinės 306 pėstininkų kuopos I būrio vadas

Nuotraukos ltn. Dino Kundroto.

 

 

Valstybės atkūrimo dienai skirtas renginys Klaipėdos Pilies muziejuje


Valstybės atkūrimo dienai paminėti vasario 12 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės karai ir Klaipėdos įgulos karo policijos kariai aplankė Klaipėdos Pilies muziejų, kuriame išklausę gidės pasakojimų, kariškai papildė savo žinias apie Klaipėdos pilies ir miesto raidą nuo XIII a. iki pat mūsų dienų. Kariai sužinojo apie pilies atsiradimą ir jos keitimąsi amžiams bėgant, išmoko patys atskirti skirtingus pilių tipus, išgirdo įdomių faktų apie vykusį gyvenimą pilyje. Visa tai galėjo padaryti ne tik klausydamiesi gidės pasakojimo, bet ir vykdydami praktines užduotis, bei stebėdami muziejuje esančius pilies modelius.


Pirmą kartą Klaipėdos pilis minima 1252 m. liepos 29 d. dokumente. Didysis magistras Eberhardas fon Zeine sutaria su Kuršo vyskupu Heinrichu dėl pilies statybos tarp Nemuno ir Dangės. Tais pačiais metais kalavijuočiai prie Dangės žiočių pastato medinę pilį, kuri pavadinama Memelburgu. Pilį sudarė branduolys, kur stovėjo rentiniai pastatai, ir du priešpiliai, kurie kartu su pilimi buvo apsupti grioviais ir pylimais su palisadomis. Medinę pilį bei greta buvusius gyvenamuosius ir ūkinius pastatus saugojo medinis gynybinis bokštas, pastatytas pačioje Kuršių marių pakrantėje - bergfrydas. Pilį su priešpiliais jungė tiltas. Senamiesčio reljefo rekonstrukcija leidžia pirmąją pilies vietą lokalizuoti kairiajame Senosios Dangės krante. Tuo metu Dangės vaga ties dabartine Teatro aikšte dalijosi į kelias atšakas ir senvages, sudarydama salas, iš kurių vienoje ir stovėjo pilis. Dešiniajame upės krante buvo planuojamas statyti miestas, kurį su priešpiliais taip pat turėjo jungti tiltas. Klaipėdos miesto savivaldybė po 1994 m. Vyriausybės nutarimo dėl AB "Klaipėdos laivų remontas" iškeldinimo iki 2009 m. ėmėsi iniciatyvos rengti Klaipėdos piliavietės ir artimiausių teritorijų pritaikymo projektus.

 

 

   
KASP Žemaičių apygardos 3-os rinktinės S5 skyriaus viršininkas kpt. Ramūnas Razgus

Nuotraukos Romano Klimo.

 

Gargžduose vyko Mažojo futbolo varžybų II atrankinis turas

 

 

Vasario 9 d. Gargžduose (Klaipėdos r.) Policijos komisariato sporto salėje vyko Lietuvos kariuomenės sporto čempionatų mažojo futbolo varžybų II atrankinis turas, kuriame dalyvavo Karinių jūrų pajėgų, Karinių oro pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Dragūnų mokomojo bataliono komandos.

 

Kiekvienoje komandoje rungėsi po penkis žaidėjus ir vartininką. Po atkaklios kovos į mažojo futbolo varžybų finalą pateko Karinių jūrų pajėgų komanda, nugalėjusi KASP 3-iąją rinktinę rezultatu 5:3 ir Karinių oro pajėgų atstovai, įveikę LDK Lietuvos didžiojo kunigaikščio komandą 4:3.

 

Varžybų rezultatai:
KASP 3-ioji rinktinė - LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas - 3 : 5
Karinės oro pajėgos - Karinės jūrų pajėgos - 5 : 1
LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas - Karinės oro pajėgos - 3 : 4
Karinės jūrų pajėgos - KASP 3-ioji rinktinė - 5 : 3
KASP 3-ioji rinktinė - Karinės oro pajėgos - 0 : 3
Karinės jūrų pajėgos - LDK Butigeidžio dragūnų mokomasis batalionas 6 : 2

 

Planuojama, Lietuvos kariuomenės Mažojo futbolo čempionato finalas vyks vasario pabaigoje.

 

Nuotrauka psk. Jurgio Aurylos.

 

 

Sausio 13-oji

 

Jau daug metų Klaipėdos valstybinė kolegija kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariais sausio 12 dieną organizuoja Laisvės gynėjų dienos paminėjimą.

 

Sausio 17-oji yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo diena, o tuometiniai įvykai tarpusavyje susiję, todėl šiais metais pirmą kartą šie renginiai buvo sujungti į vieną renginį. Prie „Laisvės laužo” prisiminti Sausio 13-iosios įvykius, pagerbti prie devyniolika metų žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, pasidžiaugti dabartimi ir švęsti Laisvės pergalę susirinko nemažas būrys Klaipėdos jaunimo, karių, miestelėnų.

 

Sveikinimo kalbą tarė Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorius Artūras Kiguolis, 3-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vytautas Reklaitis, kiti Sausio 13-iosios įvykius išgyvenę svečiai. KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės kariai atliko garbės saliuto salves. Degant „Laisvės laužui” skambėjo Karinių jūrų pajėgų orkestro, kolegijos folkloro teatro „Aitvaras”, Klaipėdos miesto folkloro ansamblio „Alka” ir dainininko Pauliaus Stalionio muzikiniai repertuarai. 3-osios rinktinės kariai renginio svečius pavaišino kareiviška arbata.

 

Minint KASP 19-ąsias įkūrimo metines sausio 14 d. Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione vyks krepšinio 3 x 3 turnyras, o sausio 17 d. rinktinės kariai dalyvaus iškilmingoje KASP karių rikiuotėje Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų Vilniuje.

 

1991 m. sausio 17 d. Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą dėl Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) įkūrimo. Tarnybos įkūrimas įteisino savanorių veiklą ir į valstybės gynimą oficialiai įtraukė visuomenę, kuri teisėtai galėjo ginti beatsikuriančią valstybę. 1998 m. SKAT reorganizuota į KASP, kurios tapo sudėtine kariuomenės dalimi. 2003 metais KASP integruotos į Sausumos pajėgų sudėtį. 

 

      

 

Kpt. Ramūnas Razgus 

Nuotraukos kpt. Ramūno Razgaus.

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2010-07-13
Sprendimas: Fresh Media