Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2011 naujienos

Išrinkta geriausia kuopos komanda 3-iojoje rinktinėje
2011-12-20
img

Lapkričio 19 d. Kairių poligone vyko geriausios kuopos komandos tarp Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės štabo ir aptarnavimo bei pėstininkų kuopų varžybos. Varžybų tikslas - ne tik gerinti karių kovinį bei fizinį pasirengimą, skatinti siekti geresnių profesinių rezultatų, bet ir gerinti karių tarpusavio santykius, ugdyti komandinę dvasią.

null
Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas Klaipėdoje
2011-12-20
img
Lapkričio 23-ioji - Lietuvos kariuomenės diena - 3-iojoje rinktinėje prasidėjo iškilminga rikiuote. Rinktinės vadas plk. ltn. Kazimiras Čiuplinskas  pasveikino karius su švente ir įteikė apdovanojimus.
null
3-iojoje rinktinėje vyko štabo mokymai
2011-12-20
img
2011 m. lapkričio 17-18 d. KASP Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje vyko štabo mokymai „Lapkritis 11".
null
Nausodžio kaime atidengtas atminimo ženklas žuvusiems partizanams
2011-11-03
img

2011-10-08 Nausodžio k. (Kretingos r.) buvo atidengtas atminimo ženklas žuvusiems Žemaičių apygardos Kardo rinktinės Buganto kuopos Jūreivio būrio partizanams atminti. Iškilmėse, kurios prasidėjo Klaipėdos įgulos kapeliono kpt. Sauliaus Noreto aukojamomis Šv. Mišiomis Kartenos bažnyčioje, dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas, Seimo, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Kretingos rajono savivaldybės, KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės, Šaulių sąjungos atstovai, partizanai ir gausus būrys žuvusių partizanų artimųjų.

null
Agitacinis renginys Tauragės rajono Žalgirių gimnazijoje
2011-09-05
img

Prasidėjus naujiems mokslo metams startavo agitacijų į Lietuvos kariuomenę maratonas.

2011 m. rugsėjo 2 d. agitacinis renginys vyko Tauragės rajono Žalgirių gimnazijoje. Žalgirių gimnazijos direktorė pakvietė mus atvykti į gimnazijos bendruomenės sporto, sveikatingumo ir susitelkimo šventę „Aš Žalgirietis". KASP Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės Tauragės (309) pėstininkų kuopos vadas kartu su kuopos kariais bei Klaipėdos regiono karo prievolės Klaipėdos ir Tauragės komplektavimo skyrių kariais gimnazistams surengė įvairias kariškas rungtis. Moksleiviai išbandė savo jėgas kareiviško bato metimo, ginklo laikymo, išardymo ir surinkimo, „Kario kelias" rungtyse. Įdomiausia moksleiviams buvo „Kario kelias" rungtis. Šioje rungtyje dalyvavo net 19 komandų.

null
Kai pilietinė pareiga šaukia
2011-08-11
img

Krašto apsaugos savanorių pajėgos nuo 2010 metų pradžios pradėjo naują trijų lygių kovinio rengimo sistemą. Ši sistema kariams savanoriams apibrėžia tris skirtingus pasirengimo lygius arba tris pajėgumų rūšis: formuojami pajėgumai FP, rengiami pajėgumai RP 1,2 ir 3 lygio bei parengti pajėgumai. Pagal patvirtintą metinį kovinio rengimo planą yra vykdomi karinio vieneto kovinis rengimas bei jo vertinimas.

null
Pirmas įsimintinas žingsnis kario savanorio tarnyboje
2011-08-05
img

Viskas atrodė taip paslaptinga ir neįprasta, netgi baimės šiurpuliukai bėgiojo po kūną, tačiau dabar tai kaip malonus ir patriotinius jausmus primenantis įvykis, kuris padėjo didelį "žingsnį" mūsų karių savanorių tarnybai.

Paėmę visą mums priklausančią kario ekipuotę išvykome į Dragūnų mokomąjį batalioną beveik trim savaitėm į bazinį kario įgūdžio kursą. Dienos prabėgo nepastebimai greitai, 6 valanda, rytas... Visada rytai parsidėdavo žodžiais " kuopa kelk". Visi lipdavo iš savo kareiviškų lovų ir skubėdavo praustis ir rengtis jau širdžiai mielą uniformą. Ir tik jau išgirdę komandą "kuopa rikiuok" visi akimirksniu išsirikiuodavome prie ginklinės, laukdavome kol galėsime pasiimti savo ginklą, kuris buvo tapęs neatsiejamu dienos " draugu".

null
PLUNGĖS SAVANORIAMS – VERTINAMOSIOS PRATYBOS
2011-08-05
img

2011 liepos 16 - osios rytą Plungėje prie senamiesčio aikštės praeivių dėmesį traukė išsirikiavę 303 pėstininkų kuopos kariai savanoriai kuriems vadovavo kuopos vadas kpt. Valdas Košinskas ir kuopos vado pavaduotojas vyr. ltn. Rolandas Litvinas. Tą rytą kariai susirinko ne savaitgalio linksmybėms, o vertinamosioms pratyboms, kurios vyko dvi dienas prie Telšių esančiame Gadūnavos kariniame poligone.

null
Puskarininkis Jurgis Auryla 20 metų Lietuvos kariuomenėje
2011-07-28
img

2011 m. liepos 20 d. psk. Jurgis Auryla už 20 metų nepriekaištingą tarnybą Lietuvos kariuomenėje buvo apdovanotas KASP  atminimo moneta, kurią įteikė KASP pajėgų vadas plk. ltn. Romualdas Moldaris.

 

Psk. Jurgis Auryla buvo vienas iš pirmųjų savanorių atsinaujinančioje Lietuvos kariuomenėje. Atgavus nepriklausomybę ir pradėjus kurtis kariuomenei 1991 metų pradžioje šis asmuo tapo Tauragės savanorių kuopos būrio vadu. Netrukus šiam kariui teko daug patirti ir savo patirtimi dalintis su naujai suburtais savanorių būriais. Tų pačių metų vasarį akivaizdžiai buvo demonstruojami ką tik atgimusios kariuomenės veiksmai. Tauragės kuopa prijungta prie Klaipėdos rinktinės sudėties vyko saugoti Lietuvos parlamento į Vilnių.

null
Vertinamosios lauko taktinės pratybos
2011-07-19
img

Klaipėdoje, Kairių poligine 2011 m. liepos 9-14 d. vyko KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės pėstininkų kuopų (301, 302, 305, 306, 308, 309, 310) RP3 (rengiami pajėgumai 3) ir PP (parengti pajėgumai) vertinamosios lauko taktinės pratybos, kurių metu kariams buvo suteikta galimybė dar kartą prisiminti taktikos elementus. Nežinia, gal kai kuriems teko išmokt šio to naujo. Tokio pobūdžio pratybos atskeidžia visus karių įgudžius ir žinias. Todėl savaitę trukusios pratybos buvo padalintos į dvi dalis. Pirmoji pratybų dalis-atnaujinami įgūdžiai (treniruotės), antroji dalis (aktyvioji fazė)-karių veiksmų vertinimas.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media