Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

2012 naujienos

Rinktinės kariai savanoriai dalyvavo lengvojo kulkosvaidžio kurse
2012-12-11
img

Lietuvos kariuomenės sausumo pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre lapkričio 26 - gruodžio 5 dieną vyko lengvojo kulkosvaidžio FM MAG kursas, kuriame dalyvavo 16 karių savanorių iš visų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių. Tarp jų  - 3 kariai savanoriai iš 3-iosios rinktinės: eil. Dovydas Kupšys, eil. Karolis Stalmokas ir eil. Vytautas Gedgaudas.

Dešimties dienų trukmės kurse kariai savanoriai išmoko lengvojo kulkosvaidžio naudojimo pagrindų, sužinojo technines charakteristikas, įgijo praktinių šaudymo įgūdžių.


 

null
Lietuvos kariuomenės diena 3-iojoje rinktinėje
2012-12-06
img

Lapkričio 23-ioji - Lietuvos kariuomenės diena - 3-iojoje rinktinėje prasidėjo tradciškai - iškilminga rikiuote. Karius su švente sveikino ir apdovanojimus įteikė rinktinės vadas plk. ltn. Kazimiras Čiuplinskas. KASP pajėgų medaliu „Už asižymėjimą" apdovanotas vyr. ltn. Teisutis Strolė. 
Gausiam būriui karių savanorių rinktinės vadas spaudė ranką įteikdamas aukštesnius karinius laipsnius ir padėkas už nepriekaištingą tarnybą.

null
Kuopų valdymo grupių pratybos
2012-11-27
img

Lapkričio 20/21 dienomis rinktinėje vyko kuopų valdymo grupių pratybos, kurias organizavo S3 skyrius. Pratybose dalyvavo pėstininkų kuopų valdymo grupių kariai.

Pagrindinis pratybų tikslas - treniruoti karius padalinių valdymo ir sprendimo priėmimo procedūrų. Pratybų metu karininkai analizavo gautus aukštesnio vado įsakymus, atliko vietovės, priešo vertinimus, planavo inžinerinį, paramos ugnimi ir užnugario aprūpinimą. Kuopų vadai paruošė savo sumanymus, kurie buvo pristatyti rinktinės vadui.

null
Išrinkta geriausia kuopos komanda 3-iojoje rinktinėje
2012-11-20
img

Lapkričio 16 d. Kairių poligone išrinkta geriausia rinktinės komanda. Antrą kartą vykusiose varžybose nugalėtojais tapo štabo ir aptarnavimo kuopos žvalgų būrio
kariai. Geriausios komandos titulą žvalgai iškovojo antrus metus iš eilės. 

Šių varžybų tikslas - karių kovinio ir fizinio pasirengimo gerinimas bei skatinimas siekti aukštesnių profesinių rezultatų. Varžybomis taip pat siekiama gerinti karių tarpusavio santykius, ugdyti komandinę dvasią. 

null
Rinktinės kariai įveikė dar vieną pėsčiųjų žygį
2012-10-16
img

Rugsėjo 29 dienos naktį iš šeštadienio į sekmadienį Radviliškio rajone vyko naktinis
pėsčiųjų žygis „Pergalių ir kovų keliais" maršrutu Baisogala-Balandiškis-Mėnaičiai-Miežaičiai-Daugėlaičiai-Radviliškis. Sėkmingai žygį atliko ir KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės komanda. Žygio startą Baisiogaloje paskelbė Napoleono kariuomenės Prūsijos princo Albrechto dragūnų 1-o lietuvių pulko pabūklo komanda. Nuaidėjo trys salvės: už Tėvynę Lietuvą, už Baisogalą, už kovose kritusius karius ir partizanus bei žygio dalyvius. Trečias šūvis paskelbė ir starto pradžią. 

null
3-iosios rinktinės kariai padėjo neįgaliųjų orientavimosi sporto čempionate
2012-08-30
img
Rugpjūčio 25-26d. Klaipėdoje vyko Lietuvos neįgaliųjų orientavimosi sporto čempionatas. Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija į pagalbą šiemet pakvietė KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karius.
null
Geriausios Lietuvos kariuomenės paplūdimio tinklininkės tarnauja 3-iojoje rinktinėje
2012-08-20
img

Ši vasara 3-iosios rinktinės karėms savanorėms eil. Aušrai Gergelytei ir vyr. eil. Birutei Krikščionaitytė buvo ypač sėkminga. Merginos ne tik laimėjo Lietuvos kariuomenės paplūdimio tinklinio čempionatą ir į rinktinę parvežė įspūdingo dydžio nugalėtojų taurę, bet tapo ir 10-ųjų Baltijos kariškių sporto žaidynių paplūdimio tinklinio rungtynių nugalėtojomis.

null
Vertinamosios lauko taktikos pratybos 3-iojoje rinktinėje
2012-08-20
img

Rugpjūčio 7-13 d. Kairių poligone vyko rinktinės rengiamų pajėgumų trečiais metais (RP3) ir parengtų pajėgumų (PP) vertinamosios lauko taktikos pratybos. Pratybų tikslas įtvirtinti karių savanorių įgūdžius veikti būrio sudėtyje ir juos įvertinti. Aštuonių  rinktinės pėstininkų kuopų kariai savanoriai buvo suskirstyti į tris būrius. Štabo ir aptarnavimo kuopa vykdė pratybų aprūpinimą.  

null
Išrinkta sportiškiausia rinktinės kuopa
2012-06-15
img
Birželio 9-10d. Armalėnuose, 305 pėstininkų kuopos dislokacijos vietoje, vyko KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karių ir darbuotojų sąskrydis.  Tai tradicinis sportinis renginys, kurio metu rinktinėje išrenkama sportiškiausia kuopa. Šiemet nugalėtojais tapo sąskrydžio vietos šeimininkai - Šilutės 305 pėstininkų kuopos komanda. Vos pusmetį 305 pėstininkų kuopai vadovaujantis kpt. Gediminas Lapinskas, buvo maloniai nustebintas varžybų rezultatais: „Nesitikėjome pirmosios vietos, bet tarpiniai rezultatai po keturių sąskrydžio rungčių paskatino siekti pergalės". Ilgiausiai trukusios ir laimėtos krepšinio 3x3 varžybos atnešė šilutiškiams sąskrydžio nugalėtojų vardą.
null
3-iosios rinktinės profesinės karo tarnybos karių lauko pratybos
2012-05-24
img

Gegužės 15-17 d. vyko Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių lauko taktinės pratybos. Tai jau antrosios tokio pobūdžio pratybos šį pusmetį, vykusios Pagudonės poligone (Tauragės r.).

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media