Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savanoriai dalyvavo štabų pratybose Danijoje

2007-06-04
image

Gegužės 21-25 dienomis Lietuvos savanoriai dalyvavo Danijos divizijos štabo pratybose „Geltonasis riteris” Oksbiolio apylinkėse. Į šiuos mokymus vyko apie 160 Geležinio Vilko brigados karių su mobilia vadaviete, ryšio ir kita įranga, užtikrinančia brigados štabo ir padalinių veiklą. Pratybose dalyvavo ir savanoriai iš KASP štabo, Didžiosios Kovos rinktinės civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos, Dariaus ir Girėno rinktinės, Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono.

Dalis Geležinio Vilko karių kartu su technika (visureigiais ir sunkvežimiais) bei įranga keltu persikėlė į Kylį, iš kur tęsė žygį į pratybų vietą.

Mokymuose lietuviai dalyvavo kaip Danijos divizijai priskirto vieneto dalis, kartu su dviem danų brigadomis ir latvių brigada. Pratybų tikslas – tobulinti vadovavimą ir valdymą tarp Geležinio Vilko brigados, Danijos divizijos ir jai pavaldžių vienetų, naudojant standartines planavimo ir taktinės veiklos procedūras, patikrinti mokymų dalyvių galimybes priimant veiksmingus sprendimus, planuojant operacijas pagal specialiai mokymams sukurtą scenarijų, naudojantis integruotomis vadovavimo ir valdymo informacinėmis sistemomis ir taktine automatinio vadovavimo ir valdymo informacine sistema, patikrinti šių Danijos ir Lietuvos naudojamų sistemų sąveiką, išsiaiškinti galimus trūkumus.

Brigados štabas, kurio sudėtyje dirbo ir KASP atstovai, planavo ir vykdė užduotis, sumodeliuotas atsižvelgiant į taikos stabilizavimo operacijų specifiką. Lietuvos kariams vadovavo Geležinio Vilko brigados vadas plk. Darius Užkuraitis.

Pratybose dalyvavęs Didžiosios Kovos rinktinės civilių ir karių bendradarbiavimo kuopos operacijų karininkas kpt. Vaidas Šepkus sakė, jog CKB kuopos užduotys visų pirma vykdyti pajėgų tikslus, o taip pat esant reikalui paremti Geležinį Vilką, skiriant jo vykdomoms užduotims CKB specialistus. „Tai yra tikros ir labai efektyvios galimybės susipažinti ir pažiūrėti, kaip vyksta planavimas Lietuvos bei užsienio kariuomenių reguliariose pajėgose, – sakė karininkas. – Mums tai taip pat gera galimybė patikrinti savo žinias, pritaikyti jas sprendimo priėmimo procesuose”.

Anot kapitono, šiose pratybose KASP CKB kariams buvo skirtos taktinio lygmens užduotys. Jie turėjo vykti į operacijų rajoną, susitikinėti su vietos bendruomenę imituojančiais asmenimis, taip pat įvairių vyriausybinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovais, Danijos užsienio reikalų ministerijos atstovais. Pratyboms vadovavęs danų divizijos vadas gen. mjr. Polas Kiunelis išreiškė viltį, jog Lietuvos savanoriai galėtų ir ateityje paremti Geležinio Vilko brigadą bei Danijos diviziją panašiuose mokymuose.

Kpt. Vaidas Šepkus pasidžiaugė, kad savanoriai parodė tinkamą pasirengimą ir profesinę kvalifikaciją. Gr. Tomas Bikelis į šias pratybas atvyko iš Švedijos, kur šiuo metu uždarbiauja, o savaitgaliais grįžta į Lietuvą ir kuopos užsiėmimuose.

Pratybose pirmą kartą dalyvavo latvių brigada Į mokymų teritoriją latviai neperkėlė savo vadavietės, o atsiuntė tik personalą. Latvijos brigada dar nėra priskirta Danijos divizijai. Panašų projektą vykdo ir Estijos kariuomenė, tačiau jos kariai panašiose pratybose dar nedalyvauja.

Danijos divizijos štabo viršininkas plk. Larsas Mioleris sakė, kad pratybose buvo vertinamas realus vienetų pasirengimas vykdyti bendras operacijas, buvo vengiama paviršutiniškumo ir pataikavimo pratybose dalyvaujantiems vienetams. Lietuviai buvo vertinami lygiai taip pat kaip ir kiti pratybų dalyviai ir tai parodė bendrą visos divizijos pasirengimą.

– Šiose pratybose lietuviai pasiekė tokį patį įvertinimą, kaip ir mano vadovaujama brigada – patenkinamai. Tai yra labai geras įvertinimas, nes tai ne NATO, čia nėra mandagumo, vertinta pagal Danijos taisykles. Nė viena brigada negavo aukštesnio įvertinimo, – sakė pulkininkas.

Lietuva, Latvija ir Estija planuoja sudaryti bendrą bataliono dydžio grupę Danijos divizijos formuojamame NRF-14 sausumos komponente. „Bendras dalyvavimas pratybose nuo šiol įgyja naują prasmę – rengtis būsimai bendrai misijai kartu”, – sakė Geležinio Vilko vadas plk. D.Užkuraitis.

Mokymų metu Geležinio Vilko štabe lankėsi mūsų gynybos atašė Danijai, Norvegijai ir Švedijai plk. ltn. Alvydas Šiuparis, Latvijos kariuomenės vadas brg.gen. Juris Maklakovas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media