Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Korėjoje prasideda pasaulio kariškių sporto žaidynės

2015-10-02
image

Spalio 2 dieną, Korėjoje, Munjongo (Mungyeong) mieste, prasideda 6-osios Pasaulio kariškių sporto žaidynės, kurias organizuoja Tarptautinė Kariškių Sporto Taryba - CISM (Conseil International du Sport Militaire). Žaidynės vyks spalio 2 -11 dienomis. Lietuvos kariuomenės komandos sudėtį sudaro 39 sportininkai, iš kurių - net 22 kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos 1-osios (Alytus), Dariaus ir Girėno 2-osios (Kaunas), Žemaičių 3-iosios (Klaipėda), Vyčio 5-osios (Panevėžys) ir Didžiosios Kovos 8-osios (Vilnius) rinktinių. Taip pat dalyvauja kariai iš Lietuvos kariuomenės sporto klubo, LDE Jonušo Radvilos Mokomojo pulko ir Sausumos pajėgų karaliaus Mindaugo husarų bataliono.


Delegacijai vadovaujantis Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininkas ats. plk. ltn. Valentinas Mizgaitis informavo, kad šiemet žaidynėse Korėjoje susikaus beveik 8 700 sportininkų iš 110 pasaulio šalių. Lietuvos kariuomenės sportininkai su priešininkais susirungs orientavimosi, rankinio, dziudo, parašiutų sporto, maratono, lengvosios atletikos, imtynių ir šiuolaikinės penkiakovės šakose.

 

„Šiemet visų sporto šakų atstovai yra pajėgūs kovoti dėl medalių. Į delegaciją pakliuvo kariai arba atstovaujantys nacionalinę rinktinę savose sporto šakose arba dalyvaujantys aukščiausios lygos nacionaliniame čempionate", - sako V. Mizgaitis.

 

Lietuvių rungtynes stebėsiantis KASP vadas plk. ltn. Arturas Jasinskas yra įsitikinęs, kad daugeliui savanorių šios žaidynės yra labai didelė motyvacija:

„Visada, kviesdamas sportininkus jungtis į savanorių gretas, motyvuoju juos galimybe dalyvauti šiose žaidynėse. Sutikite, nekiekvienas sportininkas gali patekti į olimpines žaidynes, tačiau jam gali pavykti pakliūti į pasaulio kariškiams skirtas žaidynėse, ir gal net čia iškovoti medalį".

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai Pasaulio kariškių sporto žaidynėse dalyvauja jau 6 kartą. Iš viso Lietuvos kariai Pasaulio kariškių žaidynėse yra iškovoję 17 medalių: 2 aukso, 3 sidabro ir 12 bronzos. Aukso medalius Lietuvai prieš ketverius metus žaidynėse iškovojo KASP kariai eil. Simonas Krėpšta ir eil. Sandra Paužaitė orientavimosi sporto srityse.

 

„Visi kariuomenės sportininkai yra pasiruošę garbingai dalyvauti pasaulio kariškių žaidynėse ir tam yra labai gerai pasirengę", - sako Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininko pavaduotojas kpt. Dainius Morkūnas: „Žinoma, tikimės aukštų apdovanojimų. Visi mūsų sportininkai yra aukšto lygio, įvairių čempionatų prizininkai ir nugalėtojai. Vyksta penkiakovininkas Justinas Kinderis - pasaulio čempionas, taip pat Rasa Drazdauskaitė, kuri yra 2 kartus pasaulio kariškių maratono čempionė. Taip pat mūsų rankininkai gali pretenduoti į apdovanojamus.


Kariškių žaidynės yra labai rimtas tarptautinis sporto renginys ir yra vertinamos, kaip trečiasis renginys po Olimpiados ir Universiados. Čia atvažiuoja labai daug rimtų sportininkų, todėl varžybų lygis yra pats aukščiausias ir niekam nėra lengva. Žaidynėse Korėjoje dalyvaus daugiau nei 100 šalių, jos turi savo favoritus. Tai ir Kinija, JAV, Rusija, Vokietija. Kiekvienoje sporto šakoje bus savi nugalėtojai. Viskas labai panašu kaip ir kitose žaidynėse. Ir savo pasiruošimu šios žaidynės niekuo nenusileidžia įprastoms Olimpinėm žaidynėm. Atidarymo šventė paprastai daroma labai įspūdinga: nuo kultūrinių pasirodymų, šokių iki šviesos efektų.


Jau atidarytas modernus kaimelis sportininkams, jame puikios sąlygos sportavimui ir poilsiui,- viskas pagal aukščiausius sportininkų keliamus standartus, atitinkančius Olimpinių žaidynių reikalavimus.


Iš Lietuvos kariuomenės sportininkų jau šį šeštadienį pirmieji turėtų startuoti rankininkai. Sekantis stos Marius Paškevičius kuris jau spalio 5 dieną kausis dziudo asmeninėse varžybose. Varžybas taip pat šeštadienį pradės parašiutininkai. Orientacininkai, imtynininkai pradeda kovas spalio 6 d., atletika - dar vėliau, o maratonas bus paskutinę žaidynių dieną (tokia tradicija), jį bėgs R. Drazdauskaitė."

 

Parengė KASP štabo viešųjų ryšių ir leidybos grupė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media