Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Paminėtas KASP Nekinetinių operacijų kuopos veiklos dešimtmetis

2015-11-08
image

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Nekinetinių operacijų 801 kuopa mini savo veiklos dešimtmetį. Lapkričio 7 dieną šia proga Didžiosios Kovos rinktinėje vyko iškilminga rikiuotė. Joje dalyvavo KASP vadas plk. ltn. Arturas Jasinskas, štabo viršininkas plk. ltn. Darius Vaicikauskas, Didžiosios Kovos rinktinės vadas plk. ltn. Renatas Spėčius, KASP rinktinių vadai ir kiti svečiai.
Siekiant tinkamai paruošti karius vykdyti civilių ir karių bendradarbiavimo užduotis visose NATO vykdomose operacijose 2005 metų lapkričio 7 dieną KASP vado įsakymu buvo patvirtinta kuopos struktūra ir oficialiai pradėtas padalinio formavimas.
Tuometinis kuopos vadas kpt. Gediminas Latvys šią kuopą pradėjo formuoti atsargos leitenantų, baigusių vadų kursus ir išskirtinių specialybių karių, jau tarnavusių Didžiosios Kovos rinktinėje pagrindu. Džiugu, kad iš pirmųjų atrinktų atsargos karininkų keletas tarnybą tęsia iki šių dienų tai vyr. ltn. Jegoras Agafonovas, kpt. Andrejus Charsika, vyr. ltn. Sergejus Gaidučis, kpt. Juozas Latvys, kpt. Eglė Bernotavičienė, vyr. ltn. Česlavas Paskevičius, vyr. ltn. Arvydas Rožė. Pirmieji nekarininkai prisijungę prie kuopos pagal naujo padalinio struktūrą buvo vyr. eil. Laimis Bratikas, gr. Darius Sadeckas ir vyr. srž. Ana Gelažinskaitė, kurie kuopoje tarnauja iki šiol.
Pradžioje pagrindinis CKB kuopos tikslas buvo Civilių ir karių bendradarbiavimo veiksmų užtikrinimas t.y. veiksmų koordinavimas tarp karinės vadovybės ir civilių gyventojų, vietinės valdžios institucijų, tarptautinių, vietinių ir nevyriausybinių organizacijų. CKB kuopai buvo numatomos užduotys taikos, o taip pat krizių ar karinių konfliktų metu.
Kuopa sparčiai plėtėsi. 2006 metų lapkritį kuopa išlaikė pirmąjį savo egzaminą - vertinamąsias pratybas. Netrukus CKB kuopos kariai išvyko ir į tarptautines operacijas: ltn. Skomantas Povilionis, kpt. A. Makauskaitė (PAG-3), j. srž. Julija Mišinaitė (PAG-4), gr. O. Vitkevičienė ir gr. Eimantas Varanauskas (KFOR-14), pirmieji funkciniai specialistai - gr. Tarasas Jakovlevas (PAG-4) ir vyr. ltn. Vydmantas Augutis (PAG-5) ir daugelis kitų karių, kurie dalyvavo praktiškai visose PAG pamainose.
Šiandien kuopa išaugo ne tik karių skaičiumi, bet ir veiklos sritimis. Keliami ir nauji tikslai: nekinetinėmis priemonėmis vykdyti valstybės gynybos, taikos ir krizių metu tarptautinių operacijų užduotis Lietuvoje ir už jos ribų, vykdyti kovinę paramą Lietuvos kariuomenės struktūrinių vienetų sudėtyje. Kuopos kariai integruojami į Lietuvos kariuomenės padalinius, kuriuose būtinos karių savanorių žinios ir įgūdžiai kaip specialistų, kurių nerengia Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigos.

Parengė vyr. ltn. Eglė Trataitė, KASP Didžiosios Kovos rinktinės Nekinetinių operacijų (801) kuopa

Nuotraukos vrš. Linos Ambroževičiūtės 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media