Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Rukloje prisiekė paskutinieji šiais metais kariai savanoriai

2015-12-21
image

Kario savanorio priesaiką davęs Alfa.lt portalo vykdomasis direktorius Audrius Grinys: „Viena yra prijausti kariams neoficialiai, kas kita - prisiekti ir tarnauti Tėvynei."
Gruodžio 18 d. Rukloje, Jonušo Radvilos mokomajame pulke Lietuvos Respublikai prisiekė 37-oji Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso (BKSĮK) karių laida, net 57 kariai savanoriai. Tarp jų buvo ir portalo Alfa.lt bendradarbis Audrius Grinys.
Šiais metais paskutinioji BKSĮK laida ypatinga tuo, kad visi kursą pradėję kariai jį ir pabaigė, nė vienas nepasitraukė dėl per didelio fizinio krūvio ar kitų aplinkybių. Geriausiu 37-iojo BKSĮK kurso dalyviu įvardintas KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karys savanoris j. eil. Gintaras Kuizinas, kuriam teko garbė garsiai perskaityti priesaikos tekstą ir pabučiuoti pajėgų vėliavą.
Kario savanorio priesaiką davęs Alfa.lt portalo vykdomasis direktorius Audrius Grinys toliau tarnybą tęs Didžiosios kovos apygardos 8-joje rinktinėje, Nekinetinių operacijų kuopoje. Būsimasis jaunesnysis eilinis A. Grinys džiaugiasi, jog pakliuvo į tokią Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso laidą, kurią pabaigė visi, kurie ir pradėjo, nebuvo nė vieno kuris būtų pasitraukęs dėl per didelio krūvio, traumų ar kitų aplinkybių: „Visi, kurie pradėjome ir pabaigėme: niekas neatkrito. Tuo mūsų kursas buvo išskirtinis".
A.Grinys sako, kad apsispręsdamas tarnauti Savanorių pajėgose norėjęs pademonstruoti savo bendraamžiams, kad tarnyba kariuomenėje karjerai netrukdo, atvirkščiai, čia galima pasisemti ir verslui naudingų įgūdžių: „Kariuomenėje - kaip įmonėje. Yra skyriai, vadai, atsakomybė. Visi turi dirbti kaip vienas ir būti atsakingi. Jei vienas padaro kažką neteisingai, kenčia visa įmonė: nesvarbu, kuris segmentas: įvaizdžio ar finansų."
Iškilmingą priesaikos ceremoniją Mokomojo pulko rikiuotės aikštėje stebėjo karių artimieji, Mokomojo pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius, KASP vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis.
Sveikindamas karius Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius susirinkusiems priminė, kad po šios priesaikos jaunieji savanoriai tapo ginklo broliais ir seserimis, ir taip kiekvienas įsipareigojo visas savo jėgas ir ryžtą atiduoti Tėvynės gynybai.
„Gyvename padidintos rizikos metu, kuomet vyksta karas Ukrainos, teroro aktai Paryžiuje, sproginėja bombos Sirijoje. Esame ir turime būti pasiruošę ginti Lietuvą, " - sakė plk. ltn. A. Gerasimavičius.
Jonušo Radvilos Mokomajame pulke rengiami ne tik kariai savanoriai, bet ir nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai. Šio pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis pastebėjo, kad tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose renkasi išskirtinės motyvacijos kariai, kuriais visada galima pasikliauti.
„Su kariais savanoriais rinkčiausi eiti į žvalgybą. Žinoma, visų karių kraujas mūšio lauke yra tos pačios spalvos, visi nusipelno aukščiausio įvertinimo, tačiau savanoriai išskirtiniai dėl savo motyvacijos ir patikimumo. Prieš 10 metų, tarnaudamas Afganistane, Goro provincijos atkūrimo grupėje, patyriau, kad savanoriai yra vieni patikimiausių ir atsidavusių karių, su kokiais man teko drauge tarnauti", - sako plk.ltn. A. Gaiževskis.
Po priesaikos ceremonijos jaunesnysis eilinis Audrius Grinys, sakė, kad jau pirmosiomis BKSĮK dienomis įsitikino, kokia jėga gali tapti pusšimčio žmonių grupė, ką reiškia senas posakis: „vienas lauke ne karys".
„Kuomet vienas krenta ar nepaeina, negali kažko padaryti - tuojau atsiranda draugas, kuris padeda kliūtį įveikti. Turi judėti drauge su skyriumi, grandimi, su savo būriu, vienetu. Tuomet visi vieneto nariai turi veikti kaip vienas". Interneto žiniasklaidos versle dirbantis Audrius sako, kad kario savanorio kurso metu įgytos žinios pravers ir darbe.
„Viena - prijausti kariams neoficialiai, kas kita - prisiekti ir tarnauti. Savo pavyzdžiu noriu pasakyti draugams ir nepažįstamiems žmonėms, kad karjerai tarnyba Savanorių pajėgose visai netrukdo, o gali tapti dideliu postūmiu į savęs tobulimimą: pavyzdžiui, drausmės ir pažadų laikymasis. Kariuomenėje tai norma, o civiliniame gyvenime kartais šių savybių jaunimui trūksta".
Audrius Grinys sako, kad prieš tapdamas į kariu savanoriu susipažino su kariuomenės atstovais ir nenusivylė - visi pasirodė labai disciplinuoti, aiškiai dėstantys mintis, įdomios asmenybės.
2015 metais per 11-ka Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso laidų tarnybai Krašto apsaugos savanorių pajėgų gretose parengti 856 jaunuoliai.
Vyr.srž. Aringo Švedo nuotraukos

2015-12-22 14:59

Diana

Sėkmės visiems šaunuoliams savanoriams. Laikykis brolau, tikiu, kad tai išeis visiems į naudą.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media