Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

„ŽvejOK 2015“ dalyviams – kareiviška žuvienė

2015-10-05
image

„Žuvį pagavau! Man kareiviai padėjo!", - rėkia kiek turi jėgų penkiametis Ruslanas. Globėjų auginamam vaikui šiandien neeilinė diena: jis pirmą kartą gyvenimą žvejojo, pagavo žuvį, ir tai padaryti jam padėjo jo dievinami kareiviai, tokie, kokiu nori būti ir jis pats.


Tai tik viena akimirka iš LR Aplinkos ministerijos š.m. spalio 3 d. organizuotos socialinės akcijos „ŽvejOK", kurios metu daugiau kaip 400 visos Lietuvos vaikų, augančių ne su tėvais, buvo suteikta galimybė pažvejoti, o kaip tai daryti rodė patyrę žūklautojai.


„Daugelio globojamų vaikų laisvalaikio praleidimo formos yra ribotos ir neatitinka jų poreikių. Jiems sunku pasirinkti laisvalaikio leidimo būdus, kurie leistų kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, neturi nei priemonių savarankiškai susipažinti su atsakingos mėgėjiškos žūklės principais", - sako akcijos idėjos autorius ir įgyvendintojas Darius Simanavičius, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 Nekinetinių operacijų kuopos karys.


Renginys vyko Vilniaus, Kauno, Utenos, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Telšių, Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse. Padėti tėvų neturintiems vaikams pajusti žvejybos džiaugsmą pasišovė ne tik žvejai profesionalai, bet ir žvejojantys žymūs žmonės, o netoli Vilniaus surengtoje šventėje vaikams pagelbėjo ir šeši KASP Nekinetinių operacijų kuopos kariai. Į šventę savanoriai atgabeno lauko virtuvę, stalus, kėdes, palapines, padėjo organizatoriams bendrauti su mažaisiais žvejais bei išvirti žuvienę šimtui renginio dalyvių.


Kariški atributai daliai mažųjų „ŽvejOK" dalyvių darė ne mažesnį įspūdį, nei pirmą kartą į rankas paimta meškerė. Tas pats mažasis Ruslanas, augantis Vilniaus visų Šventųjų parapijos namuose, prisipažino taip pat norintis būti kariu, žavėjosi visa atsigabenta įranga, automobiliais, o pabendravęs su savanoriais bėgo pas globėjus paaiškinti: „tai geri kareiviai, jie nieko nepuola, jie tik gina".


Penkiametis žvejys buvo tikrai ne vienintelis, kuris tą dieną meškerę į rankas paėmė pirmą kartą. Nors buvo ir tokių, kurie atvyko su savo meškerėmis, nemenka dalis vaikų ir paauglišką amžių pasiekusių jaunuolių pripažino, kad iki šiol žvejyba jiems buvo neišbandytas laisvalaikio leidimo būdas. Renginį organizavęs D. Simanavičius siekia, kad „ŽvekOK" taptų tradicija, kurios metu žvejybos džiaugsmus pajustų ne tik visi globojami Lietuvos vaikai, bet ir su tėvais augantys, tačiau tokios galimybės neturintys mažieji.


„Jau dabar skambino ir kai kuriuose miestuose prisijungė vaikai, kurių tėvai tiesiog nežvejoja ir negali pamokyti kaip tai daryti. Tikiuosi, kad „ŽvejOK" ateityje bus nebe renginys, o reiškinys, subursiantis visus mokančius ir norinčius išmokti žvejoti vaikus ir suaugusiuosius. Tikiuosi, KASP padės man įgyvendinti šią svajonę", - sakė D. Simanavičius.


Neabejotina, kad ši diena „ŽvejOK" dalyviams tikrai įsimins. Gamtoje praleista visa diena, išbandytas naujas laisvalaikio leidimo būdas, o geriausiai pasirodžiusiems žvejukams įteikti prizai, kuriuos šie gavo ne iš bet ko, bet iš žymių žmonių rankų. Pavyzdžiui, Vilniuje vaikus pasveikino ir prizus įteikė Arūnas Valinskas, kurio tvenkiniuose ir buvo žvejota.


Parengė KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 Nekinetinių operacijų kuopos karys j. eil. Aidas Žiliukas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media