Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje lankėsi Danijos Savanorių pajėgų vadas generolas majoras Finn Winkler

2017-03-10
image

Kovo 9-11 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi Danijos Savanorių pajėgų (angl. Home Guard) vadas generolas majoras Finn Winkler ir jį lydinti delegacija. Svečiai susitikę su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Valdemaru Rupšiu aptarė abiejų šalių savanoriškųjų pajėgų bendradarbiavimo vystymo klausimus. Susitikimo metu gen. mjr. F.Winkler buvo įteiktas Lietuvos kariuomenės vado medalis „Už nuopelnus".

 

Danijos savanorių vadas taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabe, kur susitiko su pajėgoms vadovaujančiu pulkininku Arturu Jasinsku ir štabo kariais. Vadai aptarė stiprėjantį dvišalį karinį bendradarbiavimą, kalbėjosi apie karių dalyvavimą bendrose kovinio rengimo pratybose, sportiniuose ir kituose renginiuose, taip pat Danijos instruktorių indėlį ugdant jaunesniuosius KASP vadus. Buvo sutarta aktyviai keistis karine patirtimi.

 

Danijos karių delegacija taip pat lankysis Klaipėdoje, kur susitiks su KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadu, dalyvaus Danijos karių rengiamo Vadybos kurso KASP jaunesniesiems vadams baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonijoje. Kartu su Klaipėdos įgulos kariais minės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

 

Apie Vadybos kursą


Klaipėdoje, LDK Butigeidžio Dragūnų batalione, kovo 6-10 d. Danijos Savanorių pajėgų instruktoriai veda Vadybos kursą, skirtą jaunesniesiems KASP vadams. Kurso tikslas - suteikti kariams supratimą kaip burti komandą, kaip tinkamai motyvuoti pavaldinius taikos metu, o per krizę - jiems vadovauti. Taip pat, apie savęs analizę ir gebėjimą priimti kritiką, apie tai, kaip išgirsti pavaldinių lūkesčius ir juos suprasti, apie gebėjimą kritiškai mąstyti ir išsakyti savo paties kritiką, kolegų ir pavaldinių atžvilgiu, apie vado vaidmenis ir būtinąsias savybes. Kursą vedantys Danijos Savanorių pajėgų instruktoriai, šioje srityje turintys 20 metų patirtį.

 

 

Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Danijos Savanorių pajėgų buvo pradėtas dar 1993 metais. Danijos instruktoriai padėjo vystyti KASP metodinį parengimą bei ugdyti tiek aukštesnio, tiek žemesnio lygio vadus vadybos kursuose. Danijoje Lietuvos kariai mokėsi lėktuvų krovimo darbų teorijos, darbo su pakrovikliais, krovinių centravimo ir kitų dalykų, reikalingų vykdant kariškų lėktuvų krovos darbus. Vienas iš svarbių renginių su Danijos teritorinės gynybos Zealand regionu buvo Pratybų planavimo projektas, kuris prasidėjo 2003 m. ir tęsėsi iki 2006 m. Pagal jį KASP kariai buvo mokomi pratybų planavimo pagal NATO standartizuotą Pratybų planavimo ciklą.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media