Lietuvos kariuomenė
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savanoriai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną švęs kartu su Šalčininkų krašto gyventojais

2017-03-09
image

Kovo 11 d. Šalčininkuose minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai kartu minės ir įkūrimo 26-ąsias metines. Taip pat šią dieną lygiai prieš metus Šalčininkų miesto centrinėje aikštėje iškilmingai prisiekė Lietuvai atkurtos KASP Šalčininkų 809-sios pėstininkų kuopos kariai.

 

Prieš metus prisiekę kariai buvo pirmosios iš naujų septynių KASP kuopų, kurias numatyta įsteigti 2016-2017 metais, stiprinant šalies gynybinius pajėgumus. Šiuo metu jau įsteigtos penkios naujos kuopos (Biržuose, Kalvarijoje, Klaipėdoje, Kaišiadoryse).

 

„Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, savanoriškai susibūrę gynėjai privalėjo ją įtvirtinti. Šiandien Krašto apsaugos savanoriai, kartu su visa Lietuvos kariuomene ir toliau siekia išsaugoti mūsų šalies piliečių laisvę, yra pasiryžę esant reikalui ginklu apginti savo šeimą, savo kraštą, savo valstybę," - sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas.

 

Šiais metais Savanoriai kviečia Šalčininkų visuomenę ir svečius susipažinti su Lietuvos kariuomenės karine technika, ginkluote ir ekipuote. Taip pat vyks karinis paradas, kariai žygiuos nuo Šv. Apaštalo Petro bažnyčios iki Šalčininkų centrinės aikštės prie savivaldybės.

 

Susirinkusiuosius pasveikins krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Linas Kubilius, KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-sios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Renatas Spėčius, taip pat kalbės Šalčininkų rajono meras Zdislav Palevič.

 

Renginio metu bus pagerbti ir apdovanoti geriausi rinktinės karių savanorių darbdaviai, geriausi savanoriai. Taip pat bus prisimintos 1991-ųjų metų sausio, gegužės, liepos ir rugpjūčio tragiškos dienos, kai žuvo pirmieji atkurtos Nepriklausomos Lietuvos kariai-savanoriai ir valstybės pareigūnai. Žuvusiųjų atminimas bus pagerbtas tylos minute, visų susirinkusiųjų vardu bus išneštos gėlės padėti prie Laisvės gynėjo, pasieniečio Gintaro Žagunio kapo.

 

Taip pat bus iššautos trys salvės skiriamos Lietuvos Respublikai, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms ir šalčininkiečiams.

 

Atvykusieji į renginį galės apžiūrėti Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių fotografijų parodą, pasivaišinti kariškomis vaišėmis. Taip pat savo techniką, ginkluotę ir įrangą pristatys Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Pasieniečiai surengs  kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymą, koncertinę programą dovanos KASP Bigbendas, choras „Vilnius".

 

Renginyje Karo prievolės komplektavimo tarnybos Regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių kariai susidomėjusiems pristatys kario profesiją, patars kaip pasirinkti tinkamą tarnybos būdą, pasakos apie laukiančius iššūkius, socialines garantijas.

  

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės ir 809 kuopos minėjimo programa

  

11.00 - 12.00 val.       Šv. Mišios

                                    Šalčininkų Šv. Apaštalo Petro bažnyčioje (Sodų g. 5, Šalčininkai)

                                   

12.00 - 12.30 val.       Karinis paradas

                                    Šalčininkų gatvėmis (Sodų g., Bažnyčios g., Nepriklausomybės g., Vilniaus g.)

                                   

13.00 - 13.40 val.       Iškilminga  karių rikiuotė

                                   

13.40-15.00 val.         Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų tarnybos pristatymas. Karinės technikos paroda.

                                    (Mokyklos g., Šalčininkai)

                                                               

14.00-15.00 val.         Koncertinė programa, KASP karių fotografijų paroda

                                    Šalčininkų kultūros centras (Vilniaus g. 48, Šalčininkai)

                                          

15.30 val.                    Planuojama renginio pabaiga.

  

 

1991-ųjų metų sausio 17 dieną, po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos vyriausybę, Aukščiausioji Taryba priėmė Įstatymą dėl Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) įkūrimo. Remiantis šiuo įstatymu oficialiai pradėjo veikti Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT, 1998 m. reorganizuota į KASP). Įstatymas įteisino ir juridiškai legalizavo jau veikiančias savanorių formuotes, sudarė prielaidas paskirti vadovybę, formuoti dalinius. Įkūrus Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą, buvo išspręstas vienas esminis uždavinys - į valstybės gynimą oficialiai buvo įtraukta visuomenė, kuri valstybę jau gynė remdamasi įstatymu.

 

Oficiali SKAT Vilniaus rinktinės (dabar - KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės) įkūrimo data yra 1991 m. kovo 1 d., kai buvo patvirtintas pirmasis rinktinės etatų sąrašas. 1992 m. lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Katedros aikštėje Vilniuje rinktinei buvo įteikta kovinė vėliava. 1999 m. sausio 15 d., siekiant įamžinti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio partizanų apygardų vardus, Rinktinei suteiktas vardas ir ji vadinama Didžiosios Kovos apygardos 8-oji rinktinė.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro štabas ir šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją. Šiuo metu KASP tarnauja daugiau nei 4600 karių savanorių ir daugiau nei 500 profesinės karo tarnybos karių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, treniruojami kolektyvinei sąveikai su reguliariosiomis pajėgomis, rengiasi šalies gynybai teritoriniu pagrindu, taip pat teikia pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

Nuotrauka vyr. eil. Viliaus Džiavečkos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media