Lietuvos kariuomenė

Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kaune sutikti iš Malio grįžę Lietuvos kariai

2019-10-16
image

Spalio 16 d. Kaune, Kauno piliavietės aikštėje, iškilmingai sutikti Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto penktosios (PAV-5) pamainos kariai. Jie šešis mėnesius dalyvavo Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje Malyje MINUSMA, iš kurios grįžo spalio viduryje. Karių sutikimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas, KASP rinktinių ir Kauno įgulos karinių vienetų vadai, iš tarptautinės operacijos grįžusių karių artimieji, kiti svečiai.

 

Lietuvos kariuomenės vadas padėkojo ceremonijoje dalyvaujantiems PAV-5 kariams už tarnybą bei jų artimiesiems už pasiaukojimą. „Per 140 Lietuvos kariuomenės karių šiuo metu dalyvauja 11-oje tarptautinių misijų ir operacijų trijuose žemynuose. Mūsų valstybei tai yra labai rimtas įsipareigojimas saugumui pasaulyje užtikrinti. Aš dėkoju Jums, kariai savanoriai, kad Jūs atstovaujate mūsų valstybę ir prisidedate prie tarptautinės bendruomenės pastangų saugumui stiprinti bei semiatės patirties, kuri bus naudinga ir Tėvynės gynybai. Puikiai atlikote pareigą Malyje, sveikinu visus sugrįžusius ir dėkoju Jums už tarnybą," - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.

 

PAV-5 pamainą sudarė daugiau nei 30 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių iš KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinių. PAV-5 pamaina į Malį kartu su Vokietijos karių kontingentu išvyko balandžio pradžioje. Spalį tarnybą iš jų perėmė šeštoji pamaina, suformuota iš KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.

 

Jungtinės Tautos operaciją „MINUSMA" Malio Respublikoje vykdo nuo 2013 metų. Joje šiuo metu tarnauja apie 13 tūkstančių karių 2017 metų spalio 19 d. tarnybą šioje operacijoje pradėjo pirmasis Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas iš KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių. Lietuvos kariuomenės kariai Gao provincijoje, Malio rytinėje dalyje veikia kartu su Vokietijos kontingento kariais, kur vykdo stovyklos „Camp Castor" apsaugą. Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvauja.

 

Operacijos „MINUSMA" metu siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, apsaugoti civilius gyventojus, ginti žmogaus teises ir užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis. Šia misija Lietuva prisideda prie tarptautinės bendruomenės pastangų remti Malio taikos procesą. Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo mandatu.


Št. srž. Ramūno Kemežio nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media