Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vado sveikinimo kalba Vilniaus Katedros aikštėje

2019-11-23
image

Prieš daugiau nei šimtą metų pradėjus formuoti Lietuvos kariuomenę, tūkstančiai savanorių atsiliepė į kvietimą ginti savo kraštą. Jie buvo kupini ryžto kovoti už atkurtos Lietuvos valstybės laisvę ir tikėjo jos ateitimi.


Laisvės troškimo įkvėpti kariai kovose apgynė savo žemę nuo priešų net ir turėdami prastesnę ginkluotę ir nesukomplektuotą kariuomenę.

 

Vakar Radviliškyje paminėjome pergalės prieš bermontininkus šimtmetį - tuometinė jauna Lietuvos kariuomenė iškovojo pergalę tikėjimu, ryžtu ir pasišventimu apginti ir atkurti Lietuvą.

 

Mes nepamiršome savo didvyrių - karių savanorių, birželio 23 dienos sukilėlių, pokario partizanų ir žuvusiųjų Sausio 13 dieną! Jų gyvybės auka yra šiandieninės mūsų laisvės kertinis akmuo, ant kurio statome nepriklausomą ir demokratinę valstybę.

 

Pagerbdami savo didvyrius, turime tvirtai apsispręsti padaryti viską, kad mūsų tautai daugiau niekada netektų patirti vergijos, o motinoms apraudoti išniekintų savo vaikų.

 

Šiandien Lietuvos kariuomenės kovinė galia išaugo - įsigyjame naujos karinės technikos ir ginkluotės, kurią valdo motyvuoti kariai. Tačiau Lietuvos kariuomenės galia priklauso ne vien tik nuo įrangos kokybės ir kiekio.

 

Mūsų dar laukia atkaklus ir ištvermingas kasdienis darbas, kad visos naujovės, visa nauja ginkluotė ir technika veiktų kaip darnus, nestringantis mechanizmas. Tai yra mūsų ateitis, kai kariai turės praleisti daug laiko mokydamiesi, treniruodamiesi ir įsisavindami naujus gynybinius pajėgumus.

 

1919-aisiais lygiai prieš šimtą metų su mumis kovoję saksų batalionai ženkliai prisidėjo prie mūsų pergalės kovoje su bolševikais. Labai džiugu, kad dabar Lietuvoje su mūsų kariais stovi du NATO šalių batalionai - vienas vadovaujamas Vokietijos, kitas - Jungtinių Amerikos Valstijų. Abu šie batalionai ne tik treniruojasi su mūsų kariais, jie siunčia labai aiškią žinią visiems - gynyba yra mūsų visų bendras reikalas, nes kartu veikdami mes pajėgūs atgrasyti bet kokį priešininką.

Grėsmės nei pasaulyje, nei mūsų regione, deja, nemažėja. Galbūt, viešoje erdvėje yra mažiau emocijų, bet išorinės grėsmės nepakito ir nematyti jų mažėjimo tendencijų. Privalome būti budrūs ir stiprėti!

 

Brangūs kariai, aš pasitikiu jūsų profesionalumu ir ryžtu ginti Tėvynę Lietuvą. Dėkoju jums už pasiaukojančią tarnybą! Džiaugiuosi, kad Lietuvos kariuomene pasitiki ir mūsų visuomenė, kuri patikėjo mums saugoti ir ginti valstybę. Lietuvos kariai iškilus pavojui pirmieji gintų viską ką visi kartu sukūrėme per beveik trisdešimt metų nepriklausomybės.

 

Šią šventinę dieną nuoširdžiai dėkoju visų karių tėvams už dorai išugdytus sūnus ir dukras, jų šeimoms - už visokeriopą palaikymą sunkiais tarnybos momentais ir mūsų tarnybos specifikos supratimą.

 

Baigdamas, Lietuvos kariuomenės dienos proga noriu nuoširdžiai pasveikinti visus reguliariosios Lietuvos kariuomenės, atsargos ir dimisijos karius, karius savanorius, kariuomenės kūrėjus, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, laisvės kovotojus ir jų šeimos narius, šaulius bei visus Jus, kariuomenės bičiuliai.

 

Dėkoju Jums už tarnybą, pasiaukojimą ir indėlį į Lietuvos gynybos ir saugumo stiprinimą. Stiprybės mums visiems, ištvermės ir susitelkimo. Tik būdami vieningi būsime pajėgūs ginti savo Tėvynę.


Generolas leitenantas Valdemaras Rupšys
Lietuvos kariuomenės vadas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media