Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo laivas prie Klaipėdos uosto vartų aptiko ir sunaikino Antrojo pasaulinio karo miną

2019-05-12
image

Gegužės 11 d. Baltijos jūroje vykstant minų paieškos ir nukenksminimo operacijai „OpenSpirit" (liet. „Atvira dvasia"), Lietuvos teritoriniuose vandenyse rasta ir sėkmingai sunaikinta II-ojo pasaulinio karo vokiška jūrinė kontaktinė mina EMD. Apie 2 jūrmylės nuo Klaipėdos uosto vartų sprogmenį surado ir sunaikino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas M54 „Kuršis".

 

Šioje operacijoje tai - jau ketvirtas surastas sprogmuo jūroje. Tris minas prieš tai šią savaitę surado ir sunaikino Begijos karinio laivyno minų paieškos ir nukenksminimo laivas BNS „Bellis". Laivo „Kuršis" (M54) surasta ir sunaikinta mina gulėjo ne tik prie aktyvaus laivybos kelio, bet ir šalia Lietuvai svarbaus elektros kabelio.

 

Lietuvoje po 2 metų pertraukos vykstančioje tarptautinėje istorinių minų paieškos ir nukenksminimo operacijoje „Atvira dvasia" dalyvauja 14 laivų iš 10-ties NATO ir partnerių valstybių. Šiemet operacijai vadovauja Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos. Paskutinės Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje vykusios tarptautinės išminavimo operacijos „OpenSpirit 2016" metu buvo išžvalgytas 54 kvadratinių jūrmylių plotas, surasta 15 jūrinių minų, 3 torpedos ir 3 nuskendusių laivų liekanos.


Karinių jūrų pajėgų nuotraukose matoma surasta ir jau sunaikinta mina.


Tarptautinė operacija „Atvira dvasia" skirta Baltijos jūros dugno išvalymui nuo jūrinių minų, paliktų I ir II pasauliniuose karuose. Taip siekiama sumažinti jūrinių minų keliamą pavojų jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai, taip pat pagerinti Baltijos jūros ekologinę aplinką. Per pirmąjį pasaulinį karą jūroje padėta apie 55 tūkst. jūrinių minų ir 7,5 tūkst. įvairių kliūčių, antrąjį - beveik 95 tūkst. jūrinių minų ir beveik 16 tūkst. įvairių kliūčių. Šios minos vis dar kelia didžiulį pavojų: 2005 m. Šiaurės jūroje Belgijos žvejai tinklais atsitiktinai ištraukė miną, jai sprogus žuvo keturi žmonės, tokių nelaimingų atsitikimų yra buvę ir daugiau. Spėjama, kad daugiau nei 80 tūkst. minų vis dar yra vandenyje.


Kontaktinis asmuo: kmdr. ltn. Ramūnas Kažerskas, el. paštas [email protected], +370 698 18196

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media