Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Su Lietuvos kariais treniruotis atvyksta Portugalijos rotacinių pajėgų kariai

2019-07-02
image

Liepos 3 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione vyko Portugalijos rotacinių pajėgų karių sutikimo ceremonija. Iki rugsėjo mėnesio Portugalijos rotacinių pajėgų pamaina kartu su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vienetais treniruosis bendruose mokymuose.

 

„Visada džiaugiamės turėdami galimybę treniruotis kartu su NATO partneriais. Jūsų rotacija jau trečioji, kurią priima Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija". Sveikinu Jus pas mus Klaipėdoje. Puikiai vertiname prieš tai buvusių rotacinių pajėgų misijų rezultatus, karių profesionalumą ir bendrų pratybų sėkmę. Linkiu stiprybės ir svarbiausia - dalintis patirtimi tarpusavyje įvairių pratybų Lietuvoje metu“,  - atvykusius sąjungininkus pasveikino brigados „Žemaitija“ štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Viktoras Bagdonas.

 

Portugalijos karius pasveikinti atvyko ir Klaipėdos savivaldybės miesto meras Vytautas Grubliauskas: „Nepaprastai malonu matyti Jus čia pas mus, Klaipėdoje. Svečiai visada laukiami, mylimi ir gerbiami uostamiestyje. Linkiu Jums stiprybės vykdant bendras užduotis su Lietuvos kariais ir išnaudokite galimybę aplankyti mūsų miesto svarbiausias vietas, pabendraukite su gyventojais, kuriems, Jūsų buvimas čia, tai ženklas NATO partnerių vienybės ir pasiryžimo užtikrinti saugumą regione“. 

 

Atvykusiai karių grupei vadovaus komandoras leitenantas Ricardo Pereira Da Silva. Karininkas sutikimo Klaipėdoje proga dėkojo už rūpestingą priėmimą, paramą ir linkėjo savo kariams pasiryžimo, nes priešakyje laukia keturi intensyvūs pratybų mėnesiai Lietuvoje.

 

Portugalijos kariai įsikūrė Klaipėdoje dislokuoto Butigeidžio dragūnų bataliono kareivinėse ir treniruosis daugiausiai su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį Portugalijos kariai taip pat dalyvaus bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis.

 

Kariai kartu su savimi iš Portugalijos atsigabeno karinę techniką - visureigius, sunkvežimius ir kovines valtis. Visą reikiamą priimančiosios šalies paramą - karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą teikia Lietuvos kariuomenė.

 

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta pagal NATO sutartas atgrasymo priemones (angl. Assurance Measures) NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Nuo 2014 metų pavasario Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės sausumos pajėgų kuopų kariai. Tai – jau 5-oji Portugalijos rotacinių pajėgų pamaina Lietuvoje.
Lauros Jokšaitės nuotraukos 
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media