Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tauragėje baigėsi Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena “Mes – tai Jūs!”

2019-05-18
image

Gegužės 18 d. vidurdienį Tauragės miesto centre Garbės sargybos kuopos parodomąja programa, lydima NATO Oro policijos misiją atliekančių Vengrijos naikintuvų skrydžio virš miesto atidaryta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Į miesto centre esantį parką atvyko kelios dešimtys karinės technikos vienetų, daugybė ginkluotės ir karinės įrangos, kurią gausiems šventės lankytojams pristatė Lietuvos ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai.


"Be visuomenės paramos, pasitikėjimo ir be artimo tarpusavio ryšio kariuomenei augti ir rasti stiprybės sunkiais momentais būtų itin sunku. Todėl, dėkodami už palaikymą karių artimiesiems, bičiuliams ir visiems, kurie neabejingi Lietuvos kariuomenei, šiandieną norime sudaryti galimybę dar geriau mus pažinti: pamatyti kaip ir su kuo ruošiamės ginti Lietuvą, kokius sąjungininkus turime irkaipsu jais bendradarbiaujame, kokiais būdais ir sąlygomis galima tapti Lietuvos gynėjais." - atidarymo ceremonijos metu sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Kariniame miestelyje savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą visuomenei pristatė visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, vyko įvairios rungtys ir estafetės, pristatyti tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai, taip pat į šventę atvyko įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos. Netoli parko esančiame stadione lankytojus traukė iš ryto mieste nusileidęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365 "Dauphin", šventės metu sukęs ratus virš šventės vietos, vyko Lietuvos kariuomenės ir visuomeninių meno kolektyvų koncertai. Lankytojams taip pat pristatytos ir istorinės ekspozicijos - nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluotė ir ekipuotė.


"Manau, kad Tauragės gyventojams Lietuvos kariai nesukelia didelės nuostabos, nes mieste įsikūrusi Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopa, o kaimynystėje - Sakalinės kaime - dislokuotas Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas, tačiau esu tikras, kad tiek Lietuvos ir kitų NATO šalių karių, tiek šiuolaikinės karinės technikos ir ginklų Tauragėje dar nėra buvę. Tai ir buvo vienas iš argumentų pasirenkant pagrindinę kariuomenės ir visuomenės vienybės šventę šiemet surengti būtent Tauragėje." - apie sprendimą pagrindinei metų šventei pasirinkti Tauragės miestą sakė kariuomenės vadas.

 

Renginio kulminacija tapo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" Žvalgybos kuopos karių surengta parodomoji karinė operacija - objekto šturmas, kur, virš renginio vietos ypatingai žemai kabant sraigtasparniui žvalgai kariai pademonstravo kovos veiksmus sausumoje ir iš oro.


Plačiau apie šio savaitgalio renginius

 

srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media