Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarptautinėje operacijoje dalyvaujančio kario emocinis ciklas

 

Vadas privalo pasirūpinti parama šeimai prieš prasidedant tarptautinės operacijos ciklui. Suteikdamas prioritetą šeimos rūpesčiams, vadas parodo savo atsakomybę prieš vieneto karius ir jų šeimas, o tai padaręs gali išsiaiškinti potencialiai problemines sritis, kol dar yra laiko ką nors keisti.


Dalyvavimas tarptautinėje operacijoje suteikia nemažai galimybių pagalvoti apie šeimos narių išgyvenamą stresą ir jo įveikimo būdus. Vienas parankiausių modelių yra vadinamasis Tarptautinėje operacijoje dalyvaujančio kario emocinis ciklas. Šis modelis leidžia vadui numatyti galimas šeimos narių problemas bet kuriame ciklo etape.

 

Penki „karinio" išsiskyrimo su šeima emocinio ciklo etapai:

 

  • Prieš tarptautinę operaciją
  • Tarptautinė operacija:
    • Pradinis tarptautinės operacijos etapas
    • Stabilizacija
    • Sugrįžimo laukimas
  • Po tarptautinės operacijos


Šie etapai labai skirtingi, ir kiekvieno iš jų metu karys susiduria su specifiniais iššūkiais. Žinodamas, kas laukia kiekviename etape, karinio vieneto vadas gali tam pasirengti. Geras planavimas kiekviename etape gali padaryti teigiamą poveikį kario bei viso karinio vieneto pasirengimui ir karių šeimų stabilumui.

 

 

Šiame skyriuje skaitykite:

 

Prieš tarptautinę operaciją

 

Pradinis tarptautinės operacijos etapas


Stabilizacija


Sugrįžimo laukimas


Po tarptautinės operacijos

 

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-22
Sprendimas: Fresh Media