Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pradinis tarptautinės operacijos etapas

 

Nors pasirengimo išvykti į tarptautinę operaciją etape šeimos nariai apsipranta su išsiskyrimu, tačiau pats kario išvykimo į tarptautinę operaciją momentas vis tiek gali būti nemenkas išbandymas. Pirmosiomis savaitėmis po kario išvykimo, šeimos nariai turi iš naujo perskirstyti savo vaidmenis ir pareigas. Kariui išvykus, šeimoje gali atsirasti neužpildyta tuštuma. Praktiniu požiūriu netenkama šeimos nario su savo specifinėmis funkcijomis, o emocine prasme ši netektis gali sukelti įvairių šeimos narių reakcijų.

 

Galimos šeimos narių reakcijos pradiniame tarptautinės operacijos etape:

 

  • sukrėtimas;
  • emocinė nejautra, liūdnumas;
  • vienišumas;
  • dezorientacija;
  • mišrios emocijos (palengvėjimas);
  • miego sutrikimai.

 

Daugeliui žmonių pradinis tarptautinės operacijos etapas gali sukelti nemalonių išgyvenimų, sutrikdyti gyvenimo ritmą, tačiau jei šeimos nariai žino, ko tikėtis, savo reakcijas jie gali vertinti ramiau.

 

Šiuo laikotarpiu didžiausią svarbą įgyja veiksminga padalinio, iš kurio kariai išvyko į tarptautinę operaciją, parama.

 

Tarptautinės operacijos etapas: kaip elgtis karinio vieneto vadui?

 

  • Iš anksto pasirūpinti gerai organizuota padalinio, likusio namuose, parama.
  • Remti padalinio, likusio namuose, paramos priemones.
  • Palaikyti nuolatinius ryšius su padaliniu, likusiu namuose.
  • Reguliariai teikti šeimos nariams naujausią informaciją, pasirinkus tam neformalių kontaktų formą.

 

Pirminiu tarptautinės operacijos laikotarpiu atmintinos šeimos datos gali sudaryti puikią progą tėvynėje likusiems šeimos nariams susisiekti, pasidalyti išgyvenimais ir tokiu būdu išsklaidyti vienišumo jausmą. Adaptacija šiuo įtemptu ir sunkiu laikotarpiu vyks kur kas sklandžiau, sulaukus paramos iš veiklaus tėvynėje likusio padalinio.

 

Šeimos problemų sprendimas


„Aš džiaugiausi galėdamas būti ramus, kad tarptautinės operacijos metu kylančias šeimos problemas sprendžia kvalifikuoti darbuotojai. Tai leido man visą dėmesį skirti tarptautinei operacijai, neabejojant, kad šios problemos veiksmingai sprendžiamos. Operacijų zonoje mano štabo karininkai, kuopų vadai kartu su gydytoju ir psichologu sudarė grupę, kuri patardavo man dėl galimų veiksmų, o tėvynėje talkino labai patyręs mano pavaduotojas, kuris turėjo įgimtą talentą palaikyti ryšį su šeimomis..."


Karinių vienetų vadų apklausa

 

 

Skaityti toliau: Stabilizacija

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-22
Sprendimas: Fresh Media