Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kada atlikti psichologinio mikroklimato vertinimą?

 

Psichologinio mikroklimato tyrimai paprastai atliekami prieš išvykstant į tarptautinę operaciją ir bent kartą pačios tarptautinės operacijos metu.

 

  • Prieš tarptautinę operaciją: vadai privalo užtikrinti, kad tyrimas būtų atliekamas artėjant pasirengimo tarptautinei operacijai pabaigai. Tuo metu grupės formavimo procesas ir specialūs konkrečiai tarptautinei operacijai skirti apmokymai jau yra pasibaigę, ir vieneto kariai gerai pažįsta savo vadus ir vienas kitą.

 

  • Tarptautinės operacijos metu: numatant laiką tyrimui tarptautinės operacijos metu, būtina gerai viską pasverti. Jei tyrimas bus atliekamas vieną kartą, jį reikėtų atlikti vidurinės tarptautinės operacijos fazės pradžioje, kad vadai turėtų laiko padaryti reikiamas pataisas. Galimas ir kitas variantas - apklausti vieneto karius keletą kartų. Jei vadas atlieka tyrimą kelis kartus, gali būti naudinga apklausti karius po kelių pirmųjų pradinio apsipratimo laikotarpio savaičių ir dar kartą tarptautinei operacijai artėjant į pabaigą.

 

  • Po tarptautinės operacijos: kai kuriose valstybėse psichologinio mikroklimato tyrimai atliekami praėjus maždaug pusei metų po karių sugrįžimo.

 

 

Skaityti kitą skyrių: Ką daryti su rezultatais?

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media