Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kas yra psichologinis mikroklimatas?

 

Psichologinis mikroklimatas - gana plati sąvoka, kurią galima apibrėžti kaip karių motyvacijos ir entuziazmo lygį vykdyti tarptautinės operacijos uždavinius. Tyrinėjant psichologinio mikroklimato fenomeną, padarytos dvi išvados:

 

  • Geras psichologinis mikroklimatas teigiamai veikia veiksmų efektyvumą.
  • Geras psichologinis mikroklimatas siejamas su mažesniu streso paveiktų karių skaičiumi.

 

Pavėluotas psichologinio mikroklimato problemų sprendimas


„Tarptautinės operacijos metu aš turėjau problemų dėl karių drausmės - piktnaudžiavimas alkoholiu, subordinacijos nesilaikymas, netinkamas elgesys. Ir štai rezultatas - vienas puskarininkis išsiųstas namo, šešiems kariams skirtos nuobaudos. Atsikratymas ramybės drumstėjais problemos neišsprendžia. Likusį operacijos laiką dalinyje tvyrojo įtampa ir nepasitikėjimo dvasia. Aš, kaip vyresnysis, atsidūriau labai keblioje situacijoje. Būtų buvę geriau, jei problemas būčiau pastebėjęs anksčiau."


Karinių vienetų vadų apklausa

 

Psichologinio mikroklimato įvertinimas įspėja vadą apie spręstinas problemas ir gali neleisti, kad dėl pablogėjusio psichologinio mikroklimato nebūtų efektyviai vykdomi tarptautinės operacijos uždaviniai. Kaip rodo pasakojimas, pateiktas aukščiau, prastas psichologinis mikroklimatas gali sukelti drausmės problemų ir pakenkti koviniam pasirengimui. Ankstesnis skyrius daugiausiai buvo skirtas kario psichologiniam pasirengimui, o pastarajame - pabrėžiama bendro grupės psichologinio pasirengimo reikšmė. Grupės psichologinį pasirengimą sudaro įvairūs su vieneto mikroklimatu susiję kintamieji, galintys turėti įtakos jo psichologiniam mikroklimatui.

 

Skaityti kitą skyrių: Veiksniai, turintys įtakos psichologiniam mikroklimatui

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media