Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Veiksniai, turintys įtakos psichologiniam mikroklimatui

 

Karinio vieneto psichologiniam mikroklimatui įtakos turi daugelis veiksnių. Pavyzdžiui, jį veikti gali pats operacijos pobūdis. Kariai, parengti atlikti kovines užduotis, gali nusivilti, jei jiems teks teikti humanitarinę pagalbą. Konfliktai dėl nepatenkintų lūkesčių kyla, jei vadai nepaaiškina naujo karinio vieneto vaidmens. Yra ir kitų veiksnių, galinčių daryti įtaką psichologiniam mikroklimatui - tai pateikimas žiniasklaidoje, visuomenės parama tarptautinei operacijai, deramas karinio vieneto veiksmų įvertinimas. Be to, vieneto psichologiniam mikroklimatui gali turėti įtakos ir veiksniai, susiję su pačios tarptautinės operacijos eiga, pavyzdžiui, vietos gyventojų dėkingumas, teigiami operacijos rezultatai. Vienas reikšmingiausių veiksnių - vadovavimo kokybė tiek vietos, tiek ir aukščiausiuoju lygmeniu.

 

Apibrėžti tarptautinės operacijos tikslus ir paaiškinti jų įgyvendinimo sąlygas kariai patiki karinio vieneto vadovybei. Mainais už pasiryžimą tuos tikslus įgyvendinti, kariai tikisi, kad vadai nuoširdžiai rūpinsis jų interesais. Jei kariai suvokia tarptautinės operacijos tikslus ir jaučia profesinę ir asmeninę vadų paramą, jie yra pasiryžę iškęsti visus tarptautinėje operacijoje iškylančius sunkumus.

 

Norėdamas nustatyti, ar karinis vienetas yra pasirengęs tarptautinei operacijai, vadas įvertina jo psichologinį mikroklimatą. Šio mikroklimato įvertinimas yra labai svarbus, nes dažnai vadai vertina karinio vieneto psichologinį mikroklimatą geriau nei patys kariai. Vadinasi, jei vadas specialiai nesistengia vertinti karinio vieneto psichologinio mikroklimato, jis gali laiku nepastebėti, o vėliau neišvengti tam tikrų problemų.

 

 

Skaityti kitą skyrių: Kaip ir kada vertinti karinio vieneto psichologinį mikroklimatą?

 

Tekstas iš knygos "Psichologinės paramos teikimas visuose tarptautinės operacijos ciklo etapuose: vado knyga - vadovas". Knygą PDF formatu galite atsisiųsti čia.

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2018-01-23
Sprendimas: Fresh Media