Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Naujienos

Patyčių fenomenas. Ką daryti?
2014-08-11
img

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva - viena iš pirmaujančiųjų patyčių skaičiumi. Labai gaila, bet patyčios mūsų visuomenėje tapo tokios įprastos, jog virto tarsi gyvenimo norma. Iš patirties žinome, kad patyčios būdingos ne tik vaikams ir paaugliams - jos stipriai paplitę ir tarp suaugusiųjų: įvairių jų apraiškų galime pastebėti viešose vietose, darbovietėse, politikoje, spaudoje, televizijoje, internete. Tyrimų duomenimis, Lietuvoje, panašiai, kaip ir užsienio šalyse, daugiausiai patyčių aukų švietimo, medicinos, socialinio darbo sektoriuose. Įvairių šalių duomenimis, šis reiškinys skirtingu išreikštumo laipsniu paplitęs ir kariuomenėse.

null
Karo psichologai Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje
2014-05-30
img

Š. m. gegužės 17 d. Vilniuje vykusioje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventėje pirmą kartą save pristatė karo psichologai. Šventės svečiai galėjo gyvai pabendrauti su karo psichologais, susipažinti su šios profesijos specifika, apžiūrėti nuotraukų ekspoziciją.

null
Pasaulinė diena be tabako 2014
2014-05-30
img

Gegužės 31 d. - kaip ir kasmet minime Pasaulinę dieną be tabako. Iš tiesų minime kasmet, nes tabako vartojimo padarinių sukeltos problemos vis išlieka. Šiemet Pasaulinė sveikatos organizacija kviečia mažinti mirtingumą ir ligas, sukeltas tabako vartojimo, keliant mokesčius tabako produktams. Teigiama, kad tai vienas pigiausių ir efektyviausių rūkymo mažinimo būdų pasaulyje.

null
Šiuolaikinės karių reintegracijos programos užsienyje
2014-04-22
img

Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis apie 50 proc. Jungtinių Amerikos Valstijų karių, grįžusių iš tarptautinių operacijų, patiria sunkumų. Prieš misijas jie mokomi išgyventi karo zonoje, grįžus atgal viso to nebereikia, jiems reikia adaptuotis prie namų sąlygų. Pavyzdžiui, karo zonoje egzistavusi subordinacija namuose nebegalioja ir gali būti suprasta kaip kontroliavimas; agresyvumo lygis karo zonoje yra būtinas, namuose jis netoleruojamas; karo zonoje emocinis šaltumas yra vertinamas teigiamai, namuose atvirkščiai - tai gali būti suvokiama kaip atsitraukimas nuo šeimos. Taigi, kariams grįžus iš misijos reikia iš naujo mokytis gyventi. Tuo tikslu yra kuriamos įvairios reintegracijos programos, kurios padeda kariams įveikti šiuos sunkumus.

null
Vargina nerimas. Ar tai liga?
2014-03-14
img

Nerimas - jausmas, kurį esame patyrę kiekvienas. Kai nerimas atsiranda mums svarbiose situacijose, kaip pavyzdžiui, vykdant labai sudėtingą užduotį, prieš priimant ypatingai svarbų sprendimą, ruošiantis nemaloniam pokalbiui su viršininku ar stojant į startą varžybose, turime suprasti, jog tai normalus instinktyvus jausmas, leidžiantis mums mobilizuoti savo jėgas, kad įveiktume susidariusius sunkumus. Su problemos sprendimu baigiasi ir nerimas.

null
Kaip „išgyventi“ šventinį laikotarpį
2013-12-23
img

Šventės kelia daug teigiamų išgyvenimų, tačiau tuo pačiu tai yra labai intensyvus laikotarpis. Pasiruošimas šventėms kelia daug įtampos. Užduočių vykdymas, laiko planavimas, dovanų pirkimas, švenčių organizavimas - visa tai prisideda prie mūsų įprastos, ir taip keliančios stresą, kasdienybės. Šiame straipsnyje pateikiami būdai, kaip galime padėti sau „išgyventi" šventinį laikotarpį.

null
Pasaulinė psichikos sveikatos diena 2013
2013-10-09
img

1992 m. Pasaulinei psichinės sveikatos federacijai pasiūlius ir 2001 m. Generalinei asamblėjai patvirtinus spalio 10 d. minima, kaip Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Kam reikalinga psichinė sveikata kariuomenėje? Turbūt daugeliui aišku. Iš kiekvieno kario tikimasi brandumo, atsakomybės, patikimumo.

null
Savižudybė - žmogaus baimė gyventi
2013-09-04
img

Savižudybė - labai sudėtingas reiškinys. Ji beveik visada yra procesas, trunkantis ilgą laiką, ir tik paskutinis savižudiškas veiksmas būna staigus ir netikėtas. Paprastai savižudybės priežastis yra problema, išeities iš kurios žmogus ieško ir, negalėdamas rasti, nusprendžia pasitraukti iš gyvenimo, kad tik kančia pasibaigtų. Savižudybę sunku paaiškinti kuriuo nors vienu rizikos veiksniu ar priežastimi ir dažniausiai žmogaus apsisprendimą palikti šį pasaulį nulemia ne stresas ar problema, o paties žmogaus požiūris į jį ištikusias negandas. Taigi daugumos savižudybių vis dėlto galima išvengti.

null
Birželio 26-oji – Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena
2013-06-26
img

Birželio 26-oji - Tarptautinė kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda diena. Ši diena Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva minima jau nuo 1987 metų. Jos tikslas padėti kurti visuomenę ir bendruomenes laisvas nuo nelegalių narkotikų ir jų vartojimo. Kiekvienais metais Jungtinių Tautų Narkotikų ir Nusikalstamumo kontrolės biuras paskelbia skirtingą šios dienos temą. 2013 metais Tarptautinės kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dienos tema yra "Svaiginimasis sveikata, ne narkotikais".

null
Pasaulinė diena be tabako 2013
2013-05-31
img
Gegužės 31 d. - Pasaulinė diena be tabako. Šiemet Pasaulinė sveikatos organizacija ne tik kviečia nerūkyti patiems, bet ir mažinti tabako populiarinimą, reklamavimą.
null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media