Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniai sulaukė neįprastų svečių. Liepos 26 d. vaikus aplankė Alytuje pratybose dalyvaujantys kariai iš JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados.

 

img
Sausumos pajėgų kariai pagerbė Medininkų žudynių aukas

Liepos 26 d. tradiciniame Medininkų žudynių aukoms pagerbti skirtame estafetiniame bėgime Medininkai - Vilnius šiemet dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių - daugiau kaip 650. Šiame bėgime dalyvavo daugiau kaip 80 bėgikų komandų iš visos Lietuvos, o Sausumos pajėgas atstovavo net 14. Jų tarpe ir JAV karių komanda iš Lietuvoje dislokuotos JAV 173-osios oro desanto brigados bei Portugalijos žvalgybos kuopos kariai.

Daugiau

img
Vadovavimą Karinėms jūrų pajėgoms perėmė jūrų kapitonas Arūnas Mockus

Liepos 27 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) vado pasikeitimo ceremonija. Iki šiol Karinėms jūrų pajėgoms vadovavęs flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas pajėgų vėliavą perdavė jūrų kapitonui Arūnui Mockui.

Daugiau

img
Karinių jūrų pajėgų laivai dalyvavo žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonijoje

Liepos 25 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Kuršis" (M54) ir paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai" dalyvavo žuvusiųjų jūroje pagerbimo ir vainikų nuleidimo į jūrą ceremonijoje.

Iš laivo „Kuršis" į jūrą iškilmingai buvo nuleisti Lietuvos Respublikos Prezidentės, Vyriausybės, Lietuvos kariuomenės, Alytaus, Biržų, Klaipėdos ir Telšių savivaldybių, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vainikai.

Daugiau

img
Kmd. Giedrius Premeneckas apdovanotas NATO medaliu „Už pasižymėjimą“

Liepos 23 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkui kmd. Giedriui Premeneckui, 2014 m. II-ąjį pusmetį vadovavusiam NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I-ąjai grupei (SNMCMG1), buvo įteiktas NATO medalis „Už pasižymėjimą".

Daugiau

img
Lietuvos kariai dalyvauja bendrose sąjungininkų ir Ukrainos karių pratybose Ukrainoje

Nuo liepos 20 d. Lietuvos karių būrys Ukrainoje, Yavorivo poligone (Lvovo sritis), dalyvauja tarptautinėse pratybose „Rapid Trident" (liet. „Aštrus trišakis"), kurias Ukrainoje kasmet organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė.  

Beveik dvi savaites, iki liepos 31 d., Lietuvos kariai kartu su pratybų dalyviais treniruosis vykdyti stabilizavimo ir taikos palaikymo operacijų užduotis veikdami daugianacionalinio junginio sudėtyje.

Daugiau

img
Ukrainos kariai Lietuvos kariuomenės mokykloje baigė tarptautinį instruktoriaus kursą

Liepos 17 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune dvidešimčiai Ukrainos karių buvo įteikti tarptautinio instruktoriaus kurso baigimo pažymėjimai. Penkių savaičių trukmės kursas Ukrainos puskarininkiams Lietuvoje organizuotas tarpininkaujant NATO ir atsižvelgiant į Ukrainos poreikius.

Mokymus ukrainiečiams vedė didelę patirtį turintys ir NATO valstybėse kursus baigę Lietuvos kariniai instruktoriai, pagrindinis jų uždavinys buvo suteikti Ukrainos Kariams žinių ir įgūdžių, reikalingų planuojant ir rengiant karines pratybas.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

 

Informacinio leidinio „Krašto apsauga" 10-ame šių metų numeryje skaitykite apie vienas didžiausių šiais metais tarptautines pratybas Baltijos šalyse ir Lenkijoje „Kardo kirtis 2015", trijų Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimą Panevėžyje, JAV pajėgų karinį būvimą Lietuvoje apibrėžiantį susitarimą, NATO ir JAV pajėgų Europoje vado gen. Philip M. Breedlove vizitą, Šiaurės Europos šalių kariuomenių vadų susitikimą, tarptautines SOP pratybas „Liepsnojantis kalavijas 2015", Krašto apsaugos ministro susitikimus su užsienio šalių ambasadoriais, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vado gen. mjr. J. Joseph vizitą, Baltijos gynybos koledže vykusią diplomų įteikimo ceremoniją, KJP laivų dalyvavimą pratybose BALTOPS 2015 ir kitus įvykius. „Tarptautinėse operacijose" - krašto apsaugos ministro vizitas Afganistane, eskadrono „Aitvaras" misijos pabaiga ir kt. „Kariniame rengime" - KASP varžybos „Žvalgo takas", paskutinė BKM laida, JKVM ir kt. „Mūsų puslapyje" - apie naująjį KOP sraigtasparnį AS365N3 „Dauphin", Gedulo ir vilties dienos minėjimą, Tado Dambrausko fotokonkurso nugalėtojų apdovanojimą, MPB „Geležinis Vilkas" geriausio skyriaus varžybas ir kitus renginius. „Karjeroje" - LKA viršininko išleidimo į atsargą ceremonija, aukštesnio karinio laipsnio suteikimas kariuomenės vadui, apdovanojimai ir kita informacija. Daugiau

 

Septintajame šių metų „Kario" numeryje baigiame 5 nr. pradėtą pasakojimą apie Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų formavimosi ir plėtros istoriją. Didžiausioms šių metų tarptautinėms karinėms pratyboms Baltijos šalyse „Kardo kirtis" (angl. „Saber Strike") skirtos net dvi publikacijos - su pratybų eiga supažindinantis „Stiprus penktasis „Kardo kirtis" ir fotoreportažas „Petys petin su sąjungininkais". Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės kūrimosi pradžią Afganistane prisiminsime skaitydami straipsnį „PAG-1: kaip užsispyrę lietuviai užkariavo kalnus". Praktiškų lauko uniformos dėvėjimo ir priežiūros patarimų pateikiama srž. mjr. D. Mockaus rašinyje „Mūsų uniformos. Kaip jas prižiūrėti". Apie stažuotę JAV kariuomenės Šaudybos kompetencijos centre ir apie artileristų rengimą Lietuvoje kalbamės su Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karininku mjr. T. Naudužu. Su mitinę šlovę pelniusio automatinio „Heckler & Koch"  šturmo karabino HK416 gimimo istorija supažindiname straipsnyje „HK 416: „Osamos žudikas". Šių metų liepos 22 d. minimos Prisikėlimo apygardos vado, 1949 m. visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo dalyvio, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro Leonardo Grigonio-Užpalio (1905-1950) 65-osios žūties metinės. Jo gyvenimui ir veiklai skirtą straipsnį skaitykite skyrelyje „Valia priešintis". Daugiau

 

Antrojo šių metų KARDO numerio viršelis ir įvadinė publikacija skirti vienam iš žymių tarpukario Lietuvos karo lakūnų bei sklandytojų, vokiečių kilmės kpt. Grigoriui Radveniui, kurio tarnyba Lietuvos kariuomenėje prasidėjo dar Nepriklausomybės kovų metu.  Srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas supažindina skaitytojus su išsamia Radviliškio kareivinių, kuriose dabar įsikūręs Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, istorija. Antrojoje straipsnio „Karštas šaltojo karo dangus" dalyje apžvelgiami pirmieji Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žvalgybinio lėktuvo U-2 skrydžiai už „geležinės uždangos" bei sovietų pasimetimas ir nesugebėjimas konkuruoti su technologiškai pranašesniu priešininku. Tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame išskirtinę JAV kadrinio kariškio, Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio vyr. ltn. Samuelio J. Harrio, žuvusio už Lietuvos laisvę, istoriją. Numerį užbaigia publicisto Antano Šimkaus pamąstymai apie pareigą atsiliepti, kuomet tave šaukia Tėvynė. Daugiau

 

„Savanorio" numeryje Nr. 6 (474) 1 psl. pradedamas straipsnis apie Didžiosios Kovos rinktinės karių savanorių pagrindu suformuotą būrį JAV dalyvavusį bendrose pratybose su Pensilvanijos nacionaline gvardija. Nukelta į 11-12 psl.1 psl., Taip pat rašoma apie Danijoje vykusią Baltijos šalių savanorių pajėgų konferenciją, kurioje aptarta dabar vykstančio hibridinio karo specifika ir kiti aktualūs klausimai. Nukelta į 4 psl. 3 psl., Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas supažindina su kariuomenės būsimo dešimtmečio veiklos ir plėtros prioritetais. Apie krašto apsaugos ministro Juozo Oleko apsilankymą Zarasų krašte ir Vyčio rinktinės 508 kuopos kuopavietėje skaitykite 4 psl. 6-7 psl., publikuojamas istorinis ats. vyr. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus straipsnis apie dim. kpt. Jeronimą Kraulį - „Kaip gerai, Dieve, kad įstojau į Vietinę rinktinę!" 8 psl., spausdinamas Astos Kazlauskienės tekstas apie Gedulo ir vilties dienai skirtus renginius Dzūkijoje ir Suvalkijoje, Dainavos rinktinės teritorijoje. 10 psl., skaitykite apie „Žvalgo tako" varžybas. 18 psl., rubrikoje „Savanorių kūrėjų prisiminimai" šaulio Vladislovo Radvilavičiaus surinktus prisiminimus spaudai parengė ir   užrašė „Savanorio" laikraščio bendradarbis ats. vyr. ltn. dr. V. Kuprevičius. 14-15 psl., skaitykite apie neeilines geriausio skyriaus varžybas ir joms įsteigtą specialų prizą Dariaus ir Girėno rinktinėje. 16-17  psl., rubrikoje „Kovos ginkluotė ir technika" skaitykite kaip šiemet sekasi lietuviškai Giraitės ginkluotės gamyklai.  17 psl., skaitykite apie Prisikėlimo rinktinės štabo viršininko mjr. Lino Idzelio paskaitą parengtą straipsnį - „Atsimerk: jei karas rytoj?" 20 psl., publikuojamos geriausios konkurso „Savanorių pajėgos fotografijoje" nuotraukos, pateikiama informacija apie šio konkurso nugalėtojus. Laikraštyje, kaip ir visada, atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą ir aktualijas, dalyvavimą pratybose, visuomeniniuose ir  sporto renginiuose. Daugiau

Sprendimas: Fresh Media