Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Šiemet minime 97-ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines. Šią dieną visų pirma prisimename mūsų valstybės ir kariuomenės istoriją – garbingus ir šlovingus, o kartais ir labai sudėtingus istorinius epizodus, kada Lietuvos kariai ir laisvės kovotojai suvaidino ypač svarbų vaidmenį.

Jeigu Lietuvoje nebūtų radęsi piliečių–patriotų, kurie iškilus pavojams ėmė ginklą į rankas, tapo kovotojais, pasiryžusiais pasiaukoti rodos ir beviltiškose situacijose, jeigu jie nebūtų turėję karžygių dvasios, stokotų vienybės ir pasiryžimo ginti šalies laisvę, šiandien turbūt šios šventinės rikiuotės ir nebūtų. Kai tai įvertiname, suprantame, kad už mūsų nugarų – ne tik šlovinga kariuomenės istorija ir tradicijos, bet ir įpareigojimas bet kokia kaina saugoti tai, kas buvo iškovota dėl mūsų ir mūsų vaikų.

 

img
Lietuvos kariuomenės diena tarptautinėse operacijose

„Švęsdami Lietuvos kariuomenės dieną – lapkričio 23-iąją, džiaugsmu dalijamės su kartu tarnaujančiais kitų šalių kariais, supažindiname juos su šalies istorija, kariuomenės ištakomis, šios dienos svarba kiekvienam Lietuvos kariui“, – apie kariuomenės dienos minėjimą Afganistane pasakojo kapitonas Virginijus Mackevičius.

Kariuomenės dienos renginiai aidėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visose šalyse, kur tarnauja kariai, ant dešinio peties dėvintys Lietuvos trispalvę. Kovos su piratavimu misijoje tarnaujantys kariai kariuomenės dieną minėjo Džibutyje, kartu su sąjungininkais iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių.

Daugiau

img
Bendroms pratyboms į Lietuvą atvyko 150 Danijos karių

Apie 150 Danijos karių šią savaitę atvyko į Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ Rukloje, kurioje vykdys bendrą kovinį rengimą su Lietuvos sausumos pajėgų kariais. Danijos kariai pratybose Lietuvoje planuoja dalyvauti iki šių metų gruodžio vidurio. Tai antras kartas, kai Danija atsiuntė savo rotacinę karių kuopą pratyboms Lietuvoje.

Daugiau

img
Pažymėdami kariuomenės dieną šauktiniai ir kariai savanoriai varžėsi boulinge

Minėdami Lietuvos kariuomenės atkūrimo 97 metines, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) atliekantys šauktiniai bei kariai savanoriai varžėsi „Apollo“ boulingo takeliuose. Lapkričio 24 d. Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Apollo“ boulinge žaidė spalio 26 d tarnybą Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione pradėję NPPKT kariai, Klaipėdoje – pirmieji šauktiniai savanoriai, tarnaujantys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, o Šiauliuose – Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės kariai. Iš kiekvieno dalinio buvo pakviesti geriausiai tarnyboje pasižymėję kariai.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės mokykla paminėjo Lietuvos kariuomenės 97-ąsias įkūrimo metines

Lietuvos kariuomenės 97-ąsias įkūrimo metines Lietuvos kariuomenės mokyklos (toliau - LKM) personalas paminėjo ypač šventiškai.  Lapkričio 20 d. LKM didžiojoje salėje vyko šioms metinėms skirtas minėjimas, kuriame dalyvavo pirmasis mokyklos viršininkas pulkininkas Bronislovas Vizbaras, Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, profesorius daktaras Valdas Rakutis, LKM veteranų klubo „Skydas“ nariai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Kauno apskrities skyriaus atstovai, kiti svečiai.

Daugiau

img
Atvirosios Krašto apsaugos ministro pereinamųjų taurių futbolo ir krepšinio varžybos

Lapkričio 19 d. Kazlų Rūdos sporto centre ir Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje vyko atvirosios Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pereinamųjų taurių futbolo (5x5) ir krepšinio (3x3) varžybos, skirtos Lietuvos kariuomenės 97-osioms metinėms paminėti.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės dieną paminėjo Karinių jūrų pajėgų kariai

Lapkričio 23 d. rytą Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje vyko iškilminga Karinių jūrų pajėgų padalinių karių rikiuotė, skirta Kariuomenės dienai paminėti. Per rikiuotę iškilmingai pakeltos Lietuvos Respublikos, Lietuvos valstybės istorinė ir Karinių jūrų pajėgų vėliavos, Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus kariams tarė sveikinimo žodį,  įteikė apdovanojimus ir paskatinimus tarnyboje nusipelniusiems kariams. Tęsiant puoselėjamas Karinių jūrų pajėgų tradicijas, 3 karininkams, kaip kariškos garbės, pasiruošimo kovinėms užduotims ir Tėvynės gynybai simbolis buvo įteikti karininkų kardai, pašventinti Klaipėdos įgulos kapeliono. Lapkričio 23 d. visi Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilėje esantys laivai buvo išpuošti signalinėmis vėliavomis.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

Penkioliktajame šių metų leidinio „Krašto apsauga" numeryje skelbiama informacija apie beveik visą spalio mėnesį Lietuvoje vykusias pratybas „Baltijos piranija", rašoma apie tarptautines žvalgų varžybas „Vasaros išgyvenimas 2015" Čekijoje, apie NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje pademonstruotą sąjungininkų tarpusavio solidarumą ir konferenciją Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, inicijuotą JAV  analitinio centro „The Potomac Foundation". Spausdinami pranešimai, kokius klausimus nagrinėjo Helsinkyje susitikę Baltijos šalių ir Suomijos kariuomenių vadai, kas aptarta Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko susitikime su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultkvistu Klaipėdoje, kuo domėjosi ir ką vertino  Lietuvoje lankęsi NATO gynybos planavimo ekspertai. Leidinyje skaitykite, kokius klausimus aptarė Krašto apsaugos ministerijoje Vilniuje susitikusi Lietuvos, Belgijos ir Liuksemburgo gynybos ministerijų ir kariuomenių vadovybė, ką Lietuvai duoda priėmimas į NATO paramos ir pirkimų agentūros (NSPA) savaeigių 155 mm haubicų PzH2000 partnerystės projektą, kokiose tarptautinėse pratybose užsienyje spalio mėnesį dalyvavo Lietuvos kariai iš skirtingų Sausumos pajėgų dalių, kada į misiją Afganistane išlydėta keturioliktoji Nacionalinės paramos elemento karių pamaina. Daugiau

 

Vienuoliktą šių metų „Kario" numerį pradedame nuoširdžiu dviejų privalomosios pradinės karo tarnybos karių, šį rudenį savanoriškai pradėjusių tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione, pokalbiu apie pirmąją patirtį Lietuvos kariuomenėje. Su Ukrainos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadu S. Kryvonosu ir buvusiu šių pajėgų 3-iojo (Kirovogrado) pulko vadu V. Pikulinu kalbamės apie Rusijos armijos ir separatistų nuolat puldinėjamus Ukrainos karius. Kpt. M. Vilimo straipsnyje aptariamos pastangos išsaugoti prieš 17 metų atnaujintą Karo policijos istoriją. Apie spalio viduryje Šiauliuose ir Jonavoje vykusias Prisikėlimo apygardos savanorių ir Latvijos „Zemessaardze" atstovų vertinamąsias lauko taktines pratybas „Saulės kirtis 2015" rašo kpt. A. Bičkus. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabo G3 skyriaus Operacijų poskyrio ABC vyresnysis karininkas kpt. K. Vileikis pasakoja apie studijas Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės gynybos mokykloje. Tūrinės detonacijos sprogmenų veikimas ir jų panaudojimas aptariamas tradiciniame „Arsenalo" skyrelyje. Iš užsienio spaudoje gvildenamų temų atkreipiamas dėmesys į  po pirmųjų nuostolių Sirijoje vėl kilusį klausimą, kodėl Rusija bijo savo žuvusių karių? A. Pliadžio fotoreportaže - Pietų Korėjoje vykusios 6-osios pasaulio kariškių sporto žaidynės.  LAF (Lietuvių aktyvistų fronto) įsikūrimo prieš 75 metus aplinkybes ir jo nueitą kelią analizuoja A. Lukšas ir D. Žygelis. Daugiau

 

Trečiame šių metų KARDO numeryje publikuojame antrą  dalį straipsnio, skirto tarpukario Lietuvos karo lakūnui ir pirmajam profesionaliam sklandytojui, vokiečių kilmės kpt. Grigoriui Radveniui.  Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) 1-ojo ir 2-ojo laipsnių medalių „Buvome, esame, būsime" istoriją mums primena šios sąjungos narys Zigfridas Jankauskas. Apie Sovietų Sąjungos valstybinės sienos apsaugos sistemą, neleidusią patekti už „socialistinio rojaus" ribų, rašoma straipsnyje „Sovietų siena: po septyniais užraktais". Iš tarpukaryje spausdintų KARDO publikacijų skaitytojų dėmesį šįkart atkreipiame į glaustą pirmojo Nepriklausomybės dešimtmečio įvykių kroniką ir sovietų lageryje mirusio Lietuvos karininko plk. Vaclovo Žadeikos straipsnį apie mūsų kariuomenės kūrimąsi. Numerį užbaigia publicisto Antano Šimkaus „Laiškas iš 2118-ųjų" -  mintys apie tikėjimą, kad ir po mūsų ateinantys galės kalbėti ir rašyti gimtąja kalba, didžiuotis savo protėviais, seneliais ir tėvais. Daugiau

 

„Savanorio" numeryje 10 (478) skaitykite išsamų straipsnį apie dinamišką rudeninių KASP pratybų ciklą. (6─13 psl.). Savanorių pajėgų vyr. puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis pasakoja apie personalo jaunėjimą pajėgose ir pasitaikančius nerealius jaunų karių savanorių lūkesčius, pasirašant pirmąją tarnybos sutartį. (2 psl.). Rusijos skleidžiamai propagandai analizuoti KAM ir Informacinio saugumo ir analizės centras organizavo konferenciją, kurioje specialistai diskutavo apie falsifikacijos mechanizmų demaskavimą. (3 psl.). Kokių dovanų Švedijos karališkojo laivyno korvetės „Karlstad" jūreiviams padovanojo Žemaičių rinktinės kariai? Informuojame apie laivo vizitą Klaipėdoje ir primename mūsų pajėgų bendradarbiavimo istoriją su Švedijos Home Guard. (5 psl.). Interviu su Vladu Sakalausku, galingos įmonės vadovu ir kariu savanoriu iš Didžiosios Kovos rinktinės pėstininkų kuopos. Kada ir kodėl vadovas leidžia, jog jam vadovautų kiti, ką galvoja apie jaunus karius ir jų motyvaciją tarnauti pajėgose? ( 14-15 psl.). „Velnias priešams pražūtingas visada" - publikacija apie kasmetinę Nekinetinių operacijų kuopos karių talką Neries regioniniame parke, prie Velniakampio piliakalnio. (16 psl.). Dariaus ir Girėno rinktinės savanorės eil. Ievos Dzevaltauskaitės-Kartanienės pasakojimas apie kuopos kovinio šaudymo pratybas. (18-19 psl.). Sporto puslapiuose skaitykite apie bronzinius savanorių rezultatus Pasaulio kariškių sporto žaidynėse Korėjoje ir laimėtas prizines vietas kariuomenės kroso čempionate. (20-21 psl.). Spręskite karišką kryžiažodį, siųskite redakcijai ir laukite prizų! (22 psl.). Juokitės drauge su sugrįžusia kariško humoro rubrika „Kuprinės pabiros". (23 psl.). Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media