Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Sausio 18‒20 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko „Geriausio inžinierių skyriaus" lauko taktinės pratybos, kurių metu bataliono kariai, vykdydami įvairias individualias ir kolektyvines užduotis, varžėsi tarpusavyje. Šių pratybų tikslas - ne tik išsiaiškinti geriausiai pasirengusį JVIB skyrių, bet ir įvertinti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių karinį pasirengimą, tobulinti darbo komandoje įgūdžius, įvertinti karių individualius gebėjimus vykdant minimalių individualaus kovinio rengimo reikalavimų užduotis. Siekiant sudaryti kuo didesnę konkurenciją, šiemet „Geriausio inžinierių skyriaus" varžybose buvo įvesta naujovė ‒ jose leista dalyvauti ir profesionalios karo tarnybos karių skyriams.

img
Vytenio batalione vyko vado atsisveikinimo su batalionu ceremonija

Nuo 2015 metų Vytenio batalionui vadovavęs majoras Rimvydas Balinskas iškilmingos rikiuotės metu bataliono kovinę vėliavą perdavė Logistikos valdybos vadui pulkininkui leitenantui Ramūnui Baronui.

Daugiau

img
Karinėse jūrų pajėgose lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė

Sausio 20 dieną Karinėse jūrų pajėgose lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist.

Daugiau

img
NATO vadovybė ir šalių kariuomenių vadai Briuselyje aptarė aktualius saugumo klausimus

Sausio 17-18 d. NATO būstinėje Briuselyje vyko pirmoji iš trijų šių metų NATO karinio komiteto konferencijų, kurioje NATO šalių kariuomenių vadai ir NATO vadovybė aptarė aktualius NATO ir tarptautinio saugumo klausimus.

Daugiau

img
Oro gynybos batalione - Lietuvos kariuomenės ambasadorius Gabrielius Liaudanskas - Svaras

Sausio 17 d. Oro gynybos batalione lankėsi Lietuvos kariuomenės ambasadorius, grupės „G&G Sindikatas" narys Gabrielius Liaudanskas - Svaras. Svečias susitiko su kariais, papasakojo apie savo pasirinkimo remti Lietuvos kariuomenę motyvus, pasidalino prisiminimais ir įspūdžiais iš įvairių pratybų bei bendrų projektų su kariais.

Komentarai (4)  |  Daugiau

img
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione lankėsi Lietuvos ir Ukrainos kariuomenių vyriausieji puskarininkiai

Sausio 17 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione lankėsi Lietuvos ir Ukrainos kariuomenių vyriausieji  puskarininkiai. Susitikimo metu taip pat buvo aptartas vadų požiūris į vyriausiuosius puskarininkius, jų lūkesčiai ir bendradarbiavimo patirtis, pristatyta sprogmenų neutralizavimo įranga, batalione naudojama technika bei karių gyvenimo sąlygos.

Daugiau

img
NATO vadovybė ir kariuomenių vadai Briuselyje rinksis į NATO karinio komiteto konferenciją

Sausio 17-18 d. NATO būstinėje Briuselyje vyks pirmoji šių metų NATO karinio komiteto konferencija, kurioje NATO šalių kariuomenių vadai ir NATO vadovybė aptars aktualius NATO ir tarptautinio saugumo klausimus.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

1-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio apsilankymus Lietuvos kariniuose daliniuose ir domėjimąsi, kaip vyksta pasirengimas priimti NATO priešakinių pajėgų kovinę grupę Rukloje, pareigas pradėjusį eiti viceministrą Vytautą Umbrasą, JAV senatorių vizitą į Lietuvą, apie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pasikeitimą ir Lietuvos karių pradėtus budėjimus NATO greitojo reagavimo ir labai aukštos parengties jungtinėse pajėgose, išvykusius Lietuvos karius į Iraką („Įgimtas ryžtas" (angl. Inherent Resolve))  ir Afganistaną („Tvirta parama" (angl. ,,Resolute Support")). Rubrikoje ,,Mūsų puslapis" kviečiame skaityti apie tai, kaip vyko 2017 m. šaukimo į NPPKT sąrašų sudarymo procedūra, ir kuo gyveno jau pilietinę pareigą atliekantys šauktiniai (,,Vilkiukų krikštynos 2016") ar ją jau atlikę NPPKT kariai, taip pat sužinosite apie  skelbiamą konkursą dėl dalinio veiklos programų finansavimo, kokias sukaktis minėjome Lietuvos kariuomenėje ir dar daug kitų KAS aktualijų. Vidiniame puslapyje -  2017 metų kalendorius. Ryžtingų prasidėjusių metų ir prasmingų atradimų su ,,Krašto apsauga". Daugiau 

 

Pirmąjį šių metų „Kario" numerį pradedame didesne publikacija, skirta Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono įkūrimo 25-mečiui. Pirmajame interviu su naujuoju krašto apsaugos ministru R. Karobliu aptariame tiek kariuomenės, tiek visos KA sistemos funkcionavimo perspektyvas. Ats. gen. ltn. A. Pociaus iniciatyva žurnale pradedame naują pasakojimų apie lietuvius karius, garbingai tarnavusius Jungtinės Karalystės kariuomenėje, ciklą, šį kartą rašome apie brolių A. ir J. M. Liudžių gyvenimo ir kovos kelią. Karo policininkas srž. D.  Stankaitis pasakoja apie karjeros kursus JAV Kemp Pendletono  vyresniųjų puskarininkių akademijoje. Lietuvos kariuomenės šaudymo rinktinės nariai svarsto, kodėl šiuo metu šauliai sportininkai išgyvena ne pačius geriausius laikus. Straipsnyje „Pilietis-gynėjas: norai ir galimybės" nagrinėjamas klausimas - ko  vertas „išdidus pilietis", nepasirengęs ginti savo laisvės? Iš užsienio spaudoje analizuojamų temų  atkreipiame dėmesį į JAV  karinius svertus pasauliniame galios žaidime po D. Trumpo pergalės prezidento rinkimuose. I. Budzeikaitės fotoreportažas skirtas 2016 m. pabaigoje Lietuvoje vykusioms tarptautinėms pratyboms „Geležinis kardas 2016". Skyrelyje „Valia priešintis" aptariame primiršto įvykio aplinkybes - kodėl jaunasis keršytojas V. Stonys 1951 m. gegužės 1 d. susprogdino šventinę tribūną Tauragės stadione. Daugiau

 

 

Ketvirtajame praėjusių metų KARDO numeryje pateikiame žiupsnelį 25-ąsias įkūrimo metines šį gruodį minėjusių Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono įkūrėjų ir pirmųjų vadų prisiminimų. Straipsnyje „Sovietinė ir Putino imperija: propagandos mechanizmai" bandoma prisiminti tai, ko jauniausioji karta nežino arba jau primiršo: kai kuriuos žlugusios Sovietų Sąjungos propagandinius šablonus ir metodus, jie lyginami su dabartinės Rusijos propagandine retorika. Kartu su profesoriumi Valdu Rakučiu ir  Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo dviratininkais kviečiame skaitytojus leistis į nuotaikingą kelionę - aplankyti Beniliukso šalis. Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" skaitykime tarpukario Lietuvos Karo mokyklos mokinio dienoraščio ištrauką. Daugiau

 

„Savanorio" mėnraštyje Nr.11-12 (489) skaitykite apie vaisingą „Neužmirštuolės" akcijos finalą: KASP už surinktas lėšas nupirktus naktinio matymo prietaisus (10-11 psl.)  „Kodėl tau reikia KASP?" į šį klausimą, remdamasis patirtimi verbuojant jaunuolius į karinę tarnybą bei sėkmingai įgyvendintų renginių pavyzdžiais, atsako Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos specialistas eil. Liudvikas Jaškūnas (2-7 psl.). Savanorių pajėgose dominuoja jaunimas iki 25 metų amžiaus, vadinamoji „Z karta". Kas šios kartos atstovus paskatina ateiti į KASP ir juos motyvuoja likti, įžvalgomis dalijasi ryšių su visuomene ekspertas Kęstutis Gečas. (8-9 psl.). Rusijos inicijuotas Krymo aneksavimas sukėlė didelį nerimą dėl rytinių NATO šalių saugumo. „Savanoris" publikuoja iš anglų kalbos išverstą RAND tyrimų korporacijos atstovo Jan Osbur analitinį straipsnį šia tema: „Šveicarijos nekonvencinės gynybos būdai. Gairės Baltijos šalims". (14-17 psl.). Pastaraisiais metais diskutuojama kokia yra Teritorinės gynybos samprata ir kaip ji galėtų būti vykdoma. Teritorinės gynybos planus tarpukario Lietuvoje atskleidžia istorikas dr. Vytautas Jokubauskas iš Klaipėdos universiteto. (20-26 psl.). Taip pat leidinyje rasite pasakojimą apie karį savanorį, kuriam pavyko iš mirties gniaužtų išgelbėti jūroje skendusį žmogų. Didvyriškas Gr. Tomo Bagdono poelgis Lietuvos kariuomenės apdovanojimuose buvo įvertintas pagrindine nominacija - „Lietuvos karžygio" statulėle. Apie kasmetines netiesioginio poveikio specialistų pratybas „Pasitikėjimas-16" skaitykite reportažą 28-31 psl. Taip pat sužinokite kaip Žemaičių rinktinės kariai savanoriai rengiasi gintis nuo priešų: „Grumtynėse su priešu privalome išlikti" (32 psl.). Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media