Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Spalio 30 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono ir Lietuvoje dislokuotos JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai Generolo S. Žukausko poligone Pabradėje vykdė jungtines kovinio šaudymo pratybas. Šiuose bendruose mokymuose kariai treniravosi  naikinti tariamą priešą naudojant pėstininkų kovos mašinų „Bradley", šarvuotųjų transporterių „Stryker" ir M113 ugnies galią, apimančią automatinių patrankų, prieštankinių sistemų, sunkiųjų ir vidutinių kulkosvaidžių panaudojimą. Šios technikos galimybes mūšio lauke sustiprino parama ugnimi iš 120 mm minosvaidžių ir lengvųjų šaulių ginklų.

img
Minint mirusiųjų dieną iškilmingai atidengtas paminklas brg. gen. Kaziui Veverskiui

Kauno įgulos vado plk. Audronio Navickio kvietimu, bendradarbiaujant su Kauno miesto ir rajono savivaldybių vadovybe, mirusiųjų dienos išvakarėse Užliedžių sen. Kauno raj., minint 70 - ąsias brg. gen. Kazio Veverskio žūties metines iškilmingai atidengtas paminklas.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenė aprūpina JAV partnerius NATO standartus atitinkančiu kuru JP-8

Nuo šių metų spalio mėnesio JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados sunkioji karinė technika, kuri yra dislokuota Rukloje, yra aprūpinama Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje pagamintu ir NATO standartus atitinkančiu kuru JP-8.

Daugiau

img
Karo policijos kariai padės užtikrinti viešąją tvarką lapkričio 1 d.

Lietuvos kariuomenės Karo policijos Kauno įgulos karo policininkai Kauno apskrities kelių policijos pareigūnų prašymu lapkričio 1 d. prisidės užtikrinant viešąją tvarką Vėlinių savaitgalį. Karo policijos kariai kartu su policijos pareigūnais padės sumažinti transporto priemonių spūstis ir užtikrinti viešąją tvarką prie Karmėlavos ir Romainių kapinių.

 

Komentarai (2)  |  Daugiau

img
Husarų bataliono kuopoms įteiktos naujos kuopų vėliavėlės

Spalio 30 d. Karaliaus Mindaugo husarų batalione (KMHB) vyko kuopų vėliavėlių keitimo ir laipsnių suteikimo ceremonija. Nuo 2014 metų pasikeitus KMHB pavadinimui ir simbolikai, pasikeitė ir kuopų vėliavėlės, todėl spalio 30 dieną batalione organizuota kuopų vėliavėlių keitimo ceremonija.

Daugiau

img
Lietuvos ir JAV karių bendrose kovinio šaudymo pratybose lankėsi JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos vadas

Spalio 30 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe darbo vizitu lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) 1-osios kavalerijos divizijos vadas generolas majoras  Michaelas A. Billsas (Michael A. Bills), kuris susitiko su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika ir kitais štabo karininkais.

Daugiau

img
Lietuvoje vyks vienos didžiausios šių metų tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2014“

Lapkričio 2-14 dienomis dviejuose didžiausiuose Lietuvos kariuomenės poligonuose pirmą kartą vyks didelio masto tarptautinės pratybos „Geležinis kardas 2014" (angl. Iron Sword), kuriose dalyvaus per 2,5 tūkst. karių iš devynių NATO šalių: Čekijos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lietuvos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos.

 

Vaizdo medžiaga (aut. - vyr. srž. Eugenijus Žygaitis)

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
Kiekvieną sekmadienį 12.00 val. S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyksta vėliavų pakeitimo ceremonija. Kviečiame visus atvykti ir pamatyti šią ceremoniją!
Vėliavos pakeitimo ceremonija
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

16-jame šių metų „Krašto apsaugos" leidinio numeryje skaitykite apie naujas kovos su galimomis nekonvencinio karo grėsmėmis priemones, krašto apsaugos ministro vizitus Gruzijoje ir Azerbaidžane, Gruzijos įsitraukimą į NATO Energetinio saugumo centro veiklą, JAV sausumos pajėgų Europoje vado vizitą Lietuvoje, NATO mokslinę konferenciją Vilniuje, pasaulio kariškių imtynių čempionatą, paramą Ukrainos kariams, NATO junginio laivus pratybose Jungtinėje Karalystėje, Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų stiprinimą ir kt. Rubrikoje „Kovinis rengimas" - apie prieštankinių padalinių pratybas „Medžiotojas 2014", Lietuvos karių pasiruošimą budėjimui ES kovinėje grupėje, KASP pratybas Šiauliuose ir kitus mokymus. „Mūsų puslapyje" - Prezidentės vizitas Alytuje, karinių poligonų išplėtimo klausimas, tarnybinių butų atsisakymas, pergalės prie Mėlynųjų vandenų minėjimas, Krašto apsaugos diena, išminuotojų operacijos ir kiti įvykiai. Leidinio pabaigoje - apdovanojimai, perkėlimai ir užuojautos. Daugiau

 

Dešimtajame  šių metų „Kario" numeryje skaitytojus supažindiname su  rugsėjo 19-21 dienomis Vilniuje vykusiu  aukščiausios karinės NATO institucijos - Karinio komiteto, kurį sudaro kariuomenių vadai, - susitikimu. Pokalbyje su krašto apsaugos ministru apžvelgiamos pastarojo meto tendencijos, susijusios su naujomis grėsmėmis, kilusiomis Rytų Europoje. Tęsiame pasakojimų ciklą apie JAV kariuomenėje tarnavusius tautiečius, šįkart rašome apie pulkininką Algimantą Garsį, kurio vyresnės kartos karininkams, matyt, pristatyti nereikia - 1997 - 2000 m. jis dirbo  Lietuvoje Krašto apsaugos ministerijos generaliniu inspektoriumi. Įspūdžiais apie studijas Čekijoje, Brno gynybos universitete dalinasi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (LKA) IV kurso kariūnas Justas Pliavgo. Su prievartine tarnyba sovietinėje kariuomenėje ir po ketvirčio amžiaus dėl to kylančias problemas apžvelgia Darius Sutkus. Arsenalo skyrelyje pristatomi ne vien pistoletus gaminančios kompanijos „Glock" peiliai. Į užsienio spaudos apžvalgą šį kartą įtraukėme Ukrainos karo pramonės sąsajas su Rusijos ginkluotės gamyklomis ir dėl to ukrainiečių patiriamus nuostolius.  Fotoreportaže žurnalo skaitytojai pamatys  rugsėjo 26-28 d. Šilalės mieste ir jos apylinkėse vykusių taktinių karinių ir ekstremalių situacijų valdymo pratybų akimirkas. Prieš 70 metų - 1944 m. spalio 7 d. - savo Tėvynės likimui neabejingi ir į Tėvynės apsaugos rinktinę susibūrę Lietuvos vyrai ties Seda stojo į atviras fronto kautynes su Raudonąja armija.  Apie tai  skaitykite skyrelyje „Valia priešintis". Daugiau

 

Trečiąjį  šių metų „Kardo" numerį  pradeda publikacija, skirta 500-osioms Oršos mūšio metinėms paminėti - pateikiamos jį nagrinėjančių Alberto Vijūko-Kojelavičiaus ir  Simono Daukanto knygų ištraukos, taip pat  sutrumpintas V. Daugirdaitės-Sruogienės straipsnis „Kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis ir Oršos mūšis 1514 metais", išspausdintas JAV leistame 1955 m. „Kario" 10 nr. Prieš 220 metų Lietuvoje ir Lenkijoje vykęs sukilimas buvo paskutinis Abiejų Tautų Respublikos bandymas išsivaduoti nuo aplinkinių valstybių įtakos ir įtvirtinti savo nepriklausomybę. Vienas ryškiausių 1794 m. sukilimo epizodų Lietuvoje - Vilniaus gynyba. Apie ją skaitykite Edvardo Brusoko straipsnyje. Rašinyje „Kaistanti Arktis" nagrinėjama grėsmė, kylanti dėl į gamtinius išteklius, esančius Arkties vandenyne, pretenduojančių valstybių  nesutarimų. Skyriuje „Praeitis ateičiai" prisimenamas senas ukrainiečių generolo palinkėjimas išeivijos lietuvių kariams veteranams: „Nepakartokime pragaištingos klaidos vėl kovoti kas sau..." Daugiau

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 9 (465) 1 psl. pradedamas išsamus straipsnis apie šių metų įvykius Ukrainoje, apie dabartinę padėtį šioje didžiausioje Europos valstybėje, prieš kurią yra kovojamas informacinis bei teroristinis karas, (tęsinys 19-20 psl.). Apie sovietinės okupacinės armijos išvedimą ir jos dalinių blokavimą prieš du dešimtmečius skaitykite straipsnyje „Prieš 21-erius metus išvesta sovietų okupacinė armija" ( 2-21 psl.)

3 psl. skaitykite apie tarptautines pratybas „Anakonda - 2014", vykusias Lenkijoje, kurių metu buvo tobulinami sąjungininkų veiksmai, vykdant bendras gynybines operacijas. KASP štabas šiose pratybose vykdė brigados štabo funkcijas. (3 psl.). Šiame numeryje daug dėmesio skiriama koviniam KASP rengimui - įvairaus masto pratyboms visose pajėgų rinktinėse. Apie padalinių vertinamąsias, SOP būrio karių savanorių, taip pat žvalgų pratybas skaitykite 4-18 psl. Išsamiai aprašytos ir gausiai iliustruotos Šilalės mieste ir jos apylinkėse vykusios taktinės karines ir ekstremalių situacijų valdymo ginkluoto konflikto metu pratybos „Piktas lokys", kuriose dalyvavo apie 500 karių. (11-14 psl.). 22 psl. publikuojami dalykiški ir praktiški Ukrainos karių patarimai iš mūšio lauko, kaip reikėtų elgtis šiandieniniame kare, situacijose, apie kurias ne viskas parašyta karybos vadovėliuose. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą taip pat karių laisvalaikį, dalyvavimą įvairiuose renginiuose. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media