Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Gegužės 29-birželio 4 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) jau penktą kartą vyks kasmetinėmis tapusios netiesioginės ugnies paramos vienetų kovinio šaudymo pratybos „Ugninis griausmas".

img
Kare kaip gyvenime: visi mokomės, visi stengiamės išlikti

Dalijamės Panevėžyje vykusiose pratybose „Karaliaus Kirtis 2017" dalyvavusios Bitės Kotrynos Valatkaitės straipsniu. Mergina kartu su kitais Vilniaus Universiteto bei Lietuvos žurnalistikos centro žurnalistais pagal pratybų scenarijų atliko žiniasklaidos atstovų vaidmenį tariamo konflikto atveju.

 

Galbūt perskaitę antraštę pagalvosite, kad skaitau per daug Remarko, tačiau pastarųjų dienų įvykius natūraliai mintimis perkeliu į realaus gyvenimo aplinkybes - patirtis, kurią jaunieji Vilniaus Universiteto bei Lietuvos žurnalistikos centro žurnalistai įgavo per Panevėžio miestą purčiusias karines pratybas "Karaliaus Kirtis 2017" - neišdildoma.

 

Daugiau

img
Panevėžys – savaitę karių apsuptyje

Paskutinė gegužės savaitė Panevėžio gyventojams ir lankytojams tikrai išliks atmintyje dar ilgai ir ne tik dėl puikaus oro. Šeštadienį praūžusi kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė, kurioje dalyvavo bene visų Lietuvos kariuomenės dalinių ir tarnybų atstovai, įvairios organizacijos ir grupės buvo tarsi starto šūvis pirmadienį startavusioms ir didžiąją dalį panevėžiečių įtraukusioms pratyboms „Karaliaus kirtis".

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės mokykloje lankėsi užsienio karo atašė

Gegužės 24 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje lankėsi Lietuvai akredituoti užsienio gynybos atašė. Svečius priėmęs LKM štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Marius Kugauda svečiams pristatė mokymo sistemą Lietuvos kariuomenėje, Lietuvos kariuomenės mokyklos užduotis, Lietuvos kariuomenės puskarininkių karjeros modelį. Po pristatymo svečiai buvo pakviesti apžiūrėti LKM teritoriją, stebėjo karinės kovinės savigynos pratybas.

Daugiau

img
Jungtinių Amerikos Valstijų kariams – Lietuvos kariuomenės medaliai

Gegužės 25 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe Vilniuje Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą" apdovanoti Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, atlikę tarnybą Baltijos regiono Karinės informacinės paramos grupėje ir Lietuvoje veikusioje Civilių ir karių bendradarbiavimo komandoje. Apdovanojimus JAV kariams įteikė Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas ir pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis.

Daugiau

img
Pradėta tvarkyti užteršta karinė teritorija Pajuostyje

Lietuvos kariuomenei ir Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai 2016 m. gruodžio 20 d. pasirašius iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto sutartį, nuo šių metų pradžios pradėti vykdyti užterštos karinės teritorijos, esančios Panevėžio r., Velžio sen., Pajuosčio kaime, tvarkymo darbai.

Daugiau

img
Baltijos regiono Karinės informacinės paramos grupės išlydėtuvės
Gegužės 25 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabe Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą" apdovanoti Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, atlikę tarnybą Baltijos regiono Karinės informacinės paramos grupėje (angl. sutr. RMD Baltic) bei Lietuvoje veikusioje Civilių ir karių bendradrabiavimo komandoje (angl. sutr. CAT 252).

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

7-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje apžvelgiami krašto apsaugos ministro R. Karoblio vizitai į Ukrainą, Gruziją ir Afganistaną bei Nyderlandų gynybos ministrės J. Hennis-Plasschaert ir kariuomenės vado gen. Tom'o Middendorp'o, Vokietijos gynybos ministerijos parlamentinio valstybės sekretoriaus M.Grübel'io apsilankymai Lietuvoje, viceministro V. Umbraso vizitas į JAV, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų susitikimas Latvijos kariuomenės KOP bazėje Lielvardėje, prasidėjusi ES mokymo misija CAR bei kiti aktualūs tarptautinio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimai. Rubrikoje „Karinis rengimas" kviečiame skaityti apie intensyvėjantį Lietuvos karių karinį rengimą („Narsus grifonas 2017", „Aršus vilkas", „Taikos kunigaikštis" ) ir įvairėjančias jų užduotis. „Mūsų puslapyje" rašoma apie tai, kaip NPPKT atlikę kariai atsisveikino su tarnyba Vilniuje, Kaune ir Marijampolėje bei kuriame Lietuvos kariuomenės dalinyje tarnybą pradėjo pirmieji 2017 m. šauktiniai, kokie pokyčiai įvyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir kokius žygdarbius atliko tarnybą vykdantys kariai, ar aiškūs konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalo nugalėtojai bei kitas KAS aktualijas. Įdomaus laiko su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Penktasis šių metų „Kario" numeris pradedamas rašiniu apie Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo organizuojamas ištvermės varžybas „Žvalgų takas".  Kalbamės su jaunesniąja eiline Marija Furmaniukaite, iš Airijos kariuomenės rezervo sugrįžusia į Lietuvą tarnauti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione. Skaitytojus supažindiname su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono vadu plk. ltn. Christophu Huberiu ir vokiečių atsivežta kovine technika. Lietuvos karių ir veteranų asociacijos direktorius Aurimas Navys svarsto, kaip padidinti Lietuvos kariuomenės atsargos karių užimtumą. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro Paramos ginklų kursų vyresnysis ekspertas kpt. Žilvinas Čerškus dalijasi įspūdžiais iš kursų Šaudybos kompetencijos centre Fort Sill karinėje bazėje (JAV). „Arsenalo" skyrelyje prisimename vieną seniausių žmonijos įrankių, kuris vėl tampa kario pagalbininku, t. y. - kirvį. Iš užsienio spaudoje dažnai linksniuojamų temų atkreipiame dėmesį į intensyvėjančius Talibano veiksmus Afganistane. Per nacionalines pratybas „Žaibo kirtis 2017" vykusių operacijų momentai atspindėti  Ievos Budzeikaitės fotoreportaže. Šių metų gegužę minima svarbi sukaktis - prieš 70 m., 1947-ųjų pavasarį, grupė Lietuvos laisvės kovotojų nunešė žinią Vakarų demokratijoms apie padėtį sovietų okupuotoje Lietuvoje. Apie tai Dr. Darius Juodis ir  Dalius Žygelis rašo straipsnyje „Partizanų žygis į Vakarus". Daugiau

 

 

Pirmasis šių metų KARDO numeris pradedamas pasakojimu apie 1941 m. NKVD sufabrikuotą baudžiamąją bylą Nr. 1966 žymiam lietuvių aviatoriui, lėktuvų konstruktoriui brg. gen. Antanui Gustaičiui, pagal kurią jis buvo sušaudytas. Pagrindinio šių metų iššūkio Lietuvos nacionaliniam saugumui - pratybų „Zapad 2017" - grėsmes apžvelgia Gustavas Štrimas. Į klausimą, ar atmosferinė elektromagnetinės spinduliuotės sugertis yra trūkumas, ar privalumas kuriant ateities ryšių technologijas, stengiasi atsakyti Dr. Gediminas Molis. Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame publikaciją, surinktą iš dvejus metus (1936 ir 1937 m.) KARDO skyrelyje „Kalbos kraitelė" publikuotų straipsnelių su tarpukario kalbininkų siūlomais taisymais. Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  numeryje Nr.2-3 (491) reportažas iš tarptautinės konferencijos „Visuomenės atsparumo stiprinimas hibridinių grėsmių akivaizdoje Baltijos regione", (2-4 psl.). Publikacija apie tai, kaip valstybės vadovė spaudė ranką 2 kariams savanoriams, nes Lietuvos gimtadienį  Donatas ir Deividas minėjo su daugybe eilinių šalies piliečių, improvizuotoje akcijoje kelyje iš Mažeikių į Vilnių, (5-9 psl.). Kaip kiekvienas galime prisidėti teikiant pirmąją pagalbą žmonėms, pakliuvusiems į autoįvykius? (10-12 psl.). Šalčios krašte stiprėja prisikėlimo dvasia. Reportažas iš Kovo 11-osios šventės Šalčininkuose su Didžiosios kovos apygardos rinktine, (13-16 psl.). „Aušros" laikraščio ir dr. Jono Basanavičiaus svarba Lietuvos valstybingumui, (18-19 psl.). Du Prisikėlimo rinktinės jaunieji karininkai R. Ladyginas ir A. Lempa apie karjerą aktyviojo rezervo tarnyboje, (20-21 psl.). KASP štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius pasakoja apie planus naujose pareigose, (25-26 psl.). Išminuotojas kpt. Arūnas Janušonis prisipažįsta kodėl pasirinko šią specialybę, kodėl ji yra jaudinanti ir svarbi, (27-31 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media