Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

 

Spalio 6–18 d. Jonavos, Ukmergės ir Širvintų rajonuose ir gyvenvietėse vyksta tarptautinės lauko taktinės pratybos „Baltijos piranija“, jose bendrai treniruojasi Lietuvos, Belgijos, Liuksemburgo ir JAV kariai. Pratybų organizatoriai atkreipia civilių gyventojų dėmesį, kad spalio 6–12 dienomis Šveicarijos, Kulvos, Žeimių, Bukonių ir Šilų seniūnijose, o spalio 16–18 dienomis Upninkų, Veprių ir Gelvonų seniūnijose ginkluoti kariai treniruosis vykdyti taktinius veiksmus.

 

Pratybų teritorijose įvairiu paros metu važinės Lietuvos ir Belgijos kariuomenių technika, kariai bus ginkluoti, naudos pirotechniką ir garsinius šaudmenis, miesteliuose patruliuos pėstininkai, pratybų metu taip pat bus naudojami sraigtasparniai. Pratybų organizatoriai prašo vietos gyventojų neišsigąsti gausių karinių pajėgų judėjimo ir naudojamų imitacinių šaudmenų garso, tačiau perspėja būti atidiems ir paisyti apribojimų pratybų vietose.

 

Pratybose, kurias organizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos, dalyvauja per 500 karių ir apie 130 vienetų įvairios karinės technikos - šarvuotieji transporteriai „Piranha“ ir M-113, žvalgybos mašinos „Dingo II“, visureigiai HMMWV ir LYNX, sraigtasparniai UH-60 „Black Hawk“. Gyventojai kviečiami bendrauti su kariais, sužinoti jų atvykimo tikslus ir taip pat apžiūrėti jų techniką.

 

img
Pasaulio kariškių žaidynėse - Lietuvos moterų orientacininkių komandos bronzos medaliai

Daugiau

img
Pasaulio kariškių žaidynėse imtynininkas Vilius Laurinaitis iškovojo sidabro medalį

Spalio 9 d. Pietų Korėjoje VI Pasaulio kariškių žaidynėse imtynininkas Vilius Laurinaitis iškovojo sidabro medalį.

Daugiau

img
Pasaulio kariškių sporto žaidynėse Pietų Korėjoje imtyninkas eil. V. Laurinaitis pelnė sidabro medalį

 

 

Įpusėjus VI Pasaulio kariškių sporto žaidynėms  Pietų Korėjoje, Mungyeongo mieste, imtyninkas eil. V. Laurinaitis pusfinalyje nugalėjo Brazilijos atstovą ir užsitikrino sidabro medalį, pirmą Lietuvos delegacijai šiose žaidynėse.

Penkiakovininkas eil. Justinas Kinderis šiandien rungiasi penkiakovės finale. Su juo delegacijos vadovai sieja dideles viltis iškovoti medalį žaidynėse.

Kovas jau baigė Lietuvos atstovai dziudo imtynių, lengvosios atletikos, moterų šiuolaikinės penkiakovės, parašiutų sporto tikslaus nusileidimo, orientavimosi sporto trumposios ir ilgosios trasos varžybose.

 

Daugiau

Pratybų metu susižeidė Lietuvos kariuomenės karys

Vakar Vilniaus rajone vykusių būrio lygmens karinių pratybų metu susižeidė Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" profesinės karo tarnybos karys. Traumą kaklo srityje jis patyrė nukritęs ant žemės, kai buvo nešamas savadarbiais neštuvais. Jų pagalba kariai imitavo sužeistojo evakuaciją iš mūšio lauko. Kario artimieji apie įvykį informuoti, jo gyvybei pavojus negresia.

Daugiau

img
Baigėsi prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015“

   Vaizdo medžiaga

Spalio 8 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), pratybų vadovui apdovanojus geriausiai pasirodžiusius karius, baigėsi dvi savaites vykusios prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2015". Per jas Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių vienetai kartu su JAV ir Latvijos karių prieštankiniais padaliniais, remiami artilerijos, minosvaidžių ir JAV sraigtasparnių AH-64 „Apache“ grupės, treniravosi naikinti šarvuotosios technikos ir pėstininkų įtvirtinimų taikinius. 

Nuo rugsėjo 28 d. vykusiose prieštankinių padalinių pratybose „Medžiotojas 2015" kartu treniravosi Sausumos pajėgų prieštankinių būrių kariai ir atskiri prieštankinės ginkluotės operatoriai, atlikdami kovinius šaudymus kartu su JAV Sausumos pajėgų 173-osios oro desanto brigados 1-503-ojo pėstininkų bataliono Delta kuopos, bei Latvijos Pėstininkų brigados Kovinės paramos bataliono prieštankinės kuopos kariais, tobulino gebėjimus naikinti šarvuotą techniką ir taikinius esančius už įvairių priedangų. Viso šiose pratybose, skirtingais etapais, sudalyvavo apie 360 karių.

Komentarai (1)  |  Daugiau

img
Švedijos karališkojo laivyno laivas Klaipėdos jūrų uoste

Spalio 8–9 d.Klaipėdos uoste su draugišku vizitu lankosi Švedijos Karalystės karališkojo laivyno laivas „Karlstad“ (K35). Šiandien laivas prisišvartavo Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale. Atvykusį laivą ir jo vadą krantinėje pasitiko Lietuvos Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilės vadas kmd. Tomas Skurdenis bei Švedijos Karalystės gynybos atašė Tapani Mattus. Vėliau laive „Karlstad“ įvyko laivo vado Kmd. Bernt Andersson ir Lietuvos Karinių jūrų pajėgų vado jūrų kpt. Arūno Mockaus susitikimas.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

Tryliktajame šių metų informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje (beje, iš viso tai jau 300-asis numeris) skaitykite, kaip Vilniuje atidarytas NATO pajėgų integravimo vienetas; apie ką diskutuota Rygoje po oficialios NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro atidarymo ceremonijos; ko mokėsi Ukrainos kariai Juozo Lukšos mokymo centre Rukloje (Jonavos r.); kas Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pakeitė NATO oro policijos misiją baigusius Italijos karius; kokius klausimus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Šiauliuose aptarė su Vengrijos gynybos ministru Csaba Hende (Čaba Hende). Rašoma, kaip Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai atliko pirmuosius naktinius kovinius raketinio komplekso „Stinger" šūvius nuo laivo N42 „Jotvingis" denio; kaip nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo pirmieji 495 šauktiniai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione; kas nugalėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro surengtose šaudymo varžybose „Snaiperių diena 2015"; kokias užduotis vykdo Marijampolėje dislokuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas ir kas šiemet tapo Sausumos pajėgų skyriaus varžybų nugalėtoju. Daugiau

Devintąjį šių metų „Kario" numerį pradedame pasakojimu apie privalomąją karo tarnybą tarpukario Lietuvoje. Apie artimiausius iššūkius Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose kalbamės su neseniai pradėjusiu eiti KJP vado pareigas jūrų kpt. Arūnu Mockumi. Reportažas „Jie tikrai geri..." skirtas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmakursių baigiamosioms pratyboms Rukloje. Apie studijas  Jungtinių Amerikos Valstijų karinių jūrų pajėgų koledže Niuporte (Rod Ailando valstija) pasakoja KJP Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnybos viršininkas komandoras Svajūnas Bandzevičius. Kaip tobulėjo paraku užtaisomų šaunamųjų ginklų konstrukcija, siekiant iki šiol aktualaus tikslo -  šaudyti kuo stipriau ir be paliovos, rašoma straipsnyje „Daugiau ugnies! Kova dėl greitošaudos".  Po septynerių metų pertraukos Lietuvos kariuomenėje kartu su profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo kariais vėl tarnauja vadinamieji šauktiniai. Jų tarnybos pradžiai skirtas I. Budzeikaitės, A. Pliadžio ir G. Skiezgilo  fotoreportažas. Lietuvos partizanų socialiniai ryšiai ir jų raida nuo prieškario iki karo po karo, įrodanti, kad  Lietuvos kariai liko ištikimi Tėvynės gynėjo priesaikai, nagrinėjami tradiciniame žurnalo skyriuje „Valia priešintis". Daugiau

 

Trečiame šių metų KARDO numeryje publikuojame antrą  dalį straipsnio, skirto tarpukario Lietuvos karo lakūnui ir pirmajam profesionaliam sklandytojui, vokiečių kilmės kpt. Grigoriui Radveniui.  Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) 1-ojo ir 2-ojo laipsnių medalių „Buvome, esame, būsime" istoriją mums primena šios sąjungos narys Zigfridas Jankauskas. Apie Sovietų Sąjungos valstybinės sienos apsaugos sistemą, neleidusią patekti už „socialistinio rojaus" ribų, rašoma straipsnyje „Sovietų siena: po septyniais užraktais". Iš tarpukaryje spausdintų KARDO publikacijų skaitytojų dėmesį šįkart atkreipiame į glaustą pirmojo Nepriklausomybės dešimtmečio įvykių kroniką ir sovietų lageryje mirusio Lietuvos karininko plk. Vaclovo Žadeikos straipsnį apie mūsų kariuomenės kūrimąsi. Numerį užbaigia publicisto Antano Šimkaus „Laiškas iš 2118-ųjų" -  mintys apie tikėjimą, kad ir po mūsų ateinantys galės kalbėti ir rašyti gimtąja kalba, didžiuotis savo protėviais, seneliais ir tėvais. Daugiau

 

„Savanorio" numeryje 8 (476) skaitykite apie vadų pasikeitimą Dariaus ir Girėno rinktinėje (2 psl.) ir apie iškilmingą minėjimą, skirtą nuo okupantų kulkos žuvusiam savanoriui Artūrui Sakalauskui (3 psl.). 24-osios kario žūties metinės buvo minimos Vilniaus šv. Ignoto bažnyčioje, Lietuvos Respublikos Seime. Prie paminklinio akmens savanorio A. Sakalausko žūties vietoje prisiekė 13 Didžiosios Kovos rinktinės Nekinetinių operacijų kuopos karių. Vienas iš jų - Kanados lietuvis jaunesnysis eilinis Dainius Šileika (4-5 psl.). Apie 123 Bazinio kario savanorio įgūdžių kursą baigusius karius skaitykite 6 psl. Rugpjūčio 21-23 dienomis Dainavos rinktinėje lankėsi Estijos savanorių pajėgų kariai ir stebėjo lauko taktikos pratybas (7 psl.). 204 kuopos pratybose dalyvavusi j. eilinė Agnė Kučkovaitė aprašė savo įspūdžius tiesiai iš K. Veiverskio poligono (8 psl.). Antrą kartą šiemet varžėsi KASP pėstininkų skyriai. Geriausiojo vardą pelnė  Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės skyrius (9-11 psl.). Buvęs KASP vadas plk. Romualdas Moldaris savo interviu svarstė kaip į priekį pažengė KASP vystymasis, pasakojo, kodėl didžiuojasi būdamas savanoriu (12-13 psl.). Dariaus ir Girėno rinktinės 207 pėstininkų kuopos skyrius rugpjūčio pabaigoje dalyvavo tarptautinėse pratybose „Strong guard" Latvijoje, drauge su JAV kariais. (13 psl.). KASP vadas plk. ltn. Arturas Jasinkas pasveikino Latvijos savanorių pajėgas su jubiliejumi o pajėgų štabe susitiko su JAV gynybos atašė Lietuvai (14 psl.).   15 puslapyje - publikacijos apie pratybas „Sidabrinis Tauras 15" ir apie Šalčininkų rajone atkuriamą savanorių kuopą. Šaulių sąjungos kovinių vienetų pratybos ir jaunųjų šaulių stovykla Poškonyse aprašomos 16-17 psl. 18 puslapyje rašoma apie karinę stovyklą jaunimui „Pavis", kurią daugiau nei 10 metų tradiciškai organizuoja patriotiškai nusiteikę privatūs asmenys ir taip prisideda prie šiandienos vaikų pilietiškumo ugdymo. XVI-ame respublikiniame Artūro Sakalausko vardo futbolo turnyre Alytuje nugalėjo Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės futbolininkai. (19 psl). Paskutiniame numerio puslapyje - reportažas iš pratybų „Plėšrus ryklys 2015", kuriose dalyvavo puspenkto šimto karių. Daugiau

Sprendimas: Fresh Media