Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Rugpjūčio 6 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir JAV kariuomenės 173-osios parašiutininkų brigados „Delta" kuopos kariai Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) treniravosi šaudymo pratybose su valdomomis prieštankinėmis sistemomis BGM-71 TOW. Kariai tobulino šaudymo ir taiklumo įgūdžius - šaudė į už beveik 2 kilometrų atstumu esančius šarvuotus taikinius. Kovinio šaudymo treniruotės yra dalis bendrų Lietuvos ir JAV karių pratybų „Ulono įniršis", kurios truks dvi savaites.

img
Ulonų batalione – kovinės grupės mokymosi periodas

Rugpjūčio 26 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione (Alytus) vyko Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų II bataliono kovinės grupės (toliau -  BKG) štabo ir padalinių vadų mokymosi periodas ir kovinio rengimo planavimo pasitarimas, kuriame dalyvavo šiai grupei priskirtų padalinių atstovai iš įvairių kariuomenės padalinių. Mokymosi periodo tikslas - ugdyti vadus bei aptarti kovinės grupės kovinio rengimo ciklą. Tai buvo kartu ir pirmasis bendras grupei priklausančių padalinių vadų susitikimas po šių metų gegužės mėn. vykusių 2 BKG nacionalinių vertinamųjų pratybų „Žaibo kirtis 2015".

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės mokymuose dalyvaus Lietuvos policijos mokyklos kursantai

Rugpjūčio 28 d. ketinama pasirašyti susitarimą organizuoti Lietuvos policijos mokyklos kursantų bazinių karinių įgūdžių mokymą Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, Jonavos r.

Programos „Lietuvos policijos mokyklos kursantų bazinių karinių įgūdžių mokymas" tikslas - suteikti kursantams pagrindinių kario žinių ir individualių įgūdžių. Kartu jie įgis pagrindinių karo topografijos, karo inžinerijos, ginkluotės žinių, lavins  individualius karinės taktikos, orientavimosi vietovėje, šaulio ugnies pozicijos rengimo ir kitus karinius įgūdžius.

Daugiau

img
Prasidėjo Mokinių parlamento karinė stovykla „Vilkų pėdom“

Rugpjūčio 25 d. prasidėjo Lietuvos mokinių parlamento karinė stovykla „Vilkų pėdom". Joje dalyvauja 50 moksleivių iš visos Lietuvos. Moksleiviai susipažins su karine ginkluote, technika, kario tarnybos ypatumais lauko sąlygomis, apžiūrės ginkluotės parodą, išbandys važiavimo su šarvuočiu M113 ypatumus. Taip pat dalyvaus išgyvenimo lauko sąlygomis, pastabumo ir atminties lavinimo paskaitose.

Daugiau

img
Lietuvos karo akademijoje prasideda tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai

Rugpjūčio 25 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prasidėjo tarptautiniai oro pajėgų štabo karininkų kursai (OPŠKK), kurių pagrindinis tikslas - karinių oro pajėgų štabo karininkų rengimas ugdant jų gebėjimą analizuoti ir planuoti karines oro operacijas komponento lygmeniu. 16 savaičių truksiančiuose kursuose dalyvaus 9 klausytojai iš Lietuvos, 6 - iš Latvijos ir 6 - iš Estijos karinių oro pajėgų

Daugiau

img
Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dieną Marijampolėje paminėtas ir partizanų Tauro apygardos įkūrimo 70- metis

Rugpjūčio 23 d. Marijampolėje paminėta Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti (Juodojo kaspino diena), Baltijos kelio diena ir partizanų Tauro apygardos įkūrimo 70-mečio jubiliejus.

Daugiau

img
Pirmosios karinių oro pajėgų paplūdimio tinklinio varžybos

Rugpjūčio 20-21 d. II radiolokaciniame poste (Juodkrantėje) surengtos pirmosios Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) paplūdimio tinklinio varžybos. Jose dalyvavo ir varžėsi 8 vyrų ir 3 mišrios KOP komandos. Tai buvo puiki proga aktyviai praleisti laiką judant ir bent trumpam atsitraukiant nuo sėdimo darbo prie kompiuterių.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

Informacinio leidinio „Krašto apsauga" 12-ąjame šių metų numeryje skaitykite apie tai, kuo bus aprūpinti tarnybą pradedantys šauktiniai. Informuojama, kad NATO ir toliau saugos Baltijos valstybių oro erdvę didesniais pajėgumais, nei iki Rusijos agresijos Ukrainoje. Rašoma, kaip bendrose pratybose Baltijos jūroje  treniravosi  Lietuvos ir Latvijos karo laivai, kaip iš Lietuvos išvyko mokymuose su  lietuviais dalyvavę Portugalijos kariai, kiek ulonų dalyvavo pratybose „Rapid Trident 2015" Ukrainoje ir apie kitus įvykius. Skyrelyje „Karinis rengimas"  informuojama apie Lietuvos ir JAV karių dalyvavimą bendrose logistikos pratybose Lenkijoje ir kaip Pabradėje Lietuvos ir JAV kariai tobulino šaudymo prieštankinėmis sistemomis įgūdžius. „Mūsų puslapyje" rasite žinių apie karinio laivo „Aukštaitis" įgulos dalyvavimą Biržų miesto šventėje,  apie Lietuvos karinio jūrų laivyno įkūrimo 80-osios metines, Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Šeštojo radiolokacinio posto 15-metį ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 20 metų sukaktį, kiek papildomų civilių pareigybių steigiama didėjant karių skaičiui, kas tapo geriausio KASP pėstininkų skyriaus varžybų nugalėtoju, kuri komanda nugalėjo  savanorio Artūro Sakalausko futbolo turnyre.  „Karjeroje" -  KJP vado,  KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vado, Krašto apsaugos generalinio inspektoriaus, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko, KOP Aviacijos bazės vado ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono vado keitimai, priesaikų ceremonijos ir kita. Daugiau

Aštuntąjį šių metų „Kario" numerį pradedame pasakojimu apie šių metų rugpjūčio 11 d. 102 metų gimtadienį atšventusio Lietuvos kariuomenės savanorio eil. J. Murausko turiningą gyvenimą. Pokalbyje su naujuoju Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu plk. ltn. A. Jasinsku analizuojamos priežastys, motyvuojančios jaunimą pasirinkti kario savanorio kelią. Baigiantis mokslo metams Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje kalbėjomės ne su jos šiųmetiniais absolventais, bet su aukštesnio rango karininkais, studijavusiais Vytauto Didžiojo karininkų kursuose. Apie stažuotę Jungtinių Amerikos Valstijų Fort Lee (Virdžinijos valstija) surengtuose bendruose logistikos kapitonų karjeros kursuose pasakoja Materialinių resursų departamento poskyrio viršininkas kpt. M. Giedraitis. Paaiškinti kibernetinės higienos sąvoką ir glaustai apibūdinti iki 2016 metų pabaigos Europoje planuojamų patvirtinti gairių dėl saugios elgsenos kibernetinėje erdvėje principus pakvietėme Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento specialistą plk. ltn. A. Litvaitį. Su daugiafunkciška, saugia ir komfortiška kovos mašina supažindiname straipsnyje „BOXER: šarvuotis, vertas XXI amžiaus". Patrulio kurso dalyvių per devynias savaites patirtus išbandymus numerio fotoreportaže atspindi fotografė I. Budzeikaitė. Populiariajame skyrelyje „Valia priešintis" pristatome Aukštaitijos partizano Broniaus Kemeklio-Keršto prisiminimus, rašytus 1988-1990 metais.

Daugiau

 

Antrojo šių metų KARDO numerio viršelis ir įvadinė publikacija skirti vienam iš žymių tarpukario Lietuvos karo lakūnų bei sklandytojų, vokiečių kilmės kpt. Grigoriui Radveniui, kurio tarnyba Lietuvos kariuomenėje prasidėjo dar Nepriklausomybės kovų metu.  Srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas supažindina skaitytojus su išsamia Radviliškio kareivinių, kuriose dabar įsikūręs Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, istorija. Antrojoje straipsnio „Karštas šaltojo karo dangus" dalyje apžvelgiami pirmieji Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žvalgybinio lėktuvo U-2 skrydžiai už „geležinės uždangos" bei sovietų pasimetimas ir nesugebėjimas konkuruoti su technologiškai pranašesniu priešininku. Tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame išskirtinę JAV kadrinio kariškio, Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio vyr. ltn. Samuelio J. Harrio, žuvusio už Lietuvos laisvę, istoriją. Numerį užbaigia publicisto Antano Šimkaus pamąstymai apie pareigą atsiliepti, kuomet tave šaukia Tėvynė. Daugiau

 

„Savanorio" numeryje 7 (475) skaitykite apie KASP vado pasikeitimo ceremoniją. (1─2 psl.) Naujai paskirto KASP vado plk. Arturo Jasinsko interviu „Savanorio" laikraščiui rasite 3 psl. Apie stiprinamą KASP bendradarbiavimą su Molėtų ir Plungės rajono savivaldybėmis informaciją rasite 4 psl. Liepos 27─28 dienomis KASP vadas plk. ltn. A. Jasinskas lankėsi Žemičių ir Dariaus ir Girėno rinktinių kuopose. Apie prastą KASP kuopaviečių būklę ir iniciatyvius padalinių vadus skaitykite 6-ajame laikraščio puslapyje.

8─9 laikraščio puslapiuose publikuojamas išsamus ats. vyr. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus tekstas paremtas prof. dr. habil. Edvardo Gudavičiaus istorine monografija apie Didijį Lietuvos kunigaikštį ir pirmąjį Lietuvos valstybės karalių Mindaugą. 10─11 psl. spausdinamas foto reportažas iš XXV Savanorių žaidynių. Pateikiama bendra rezultatų suvestinė. „Kalbos kertelės" rubrikoje skaitykite apie populiaraus lietuviško vardo Mindaugas kilmę.

Jaunųjų šaulių vasaros stovyklos, vykusios Vilniaus rajone, Marijampolyje, dienoraštį galite perskaityti 13 laikraščio puslapyje. Apie Elektrėnų savivaldybėje, Abromiškių apylinkėse, vykusį tradicinį pėsčiųjų žygį 14 psl. skaitykite ats. mjr. Alberto Daugirdo straipsnyje „Žalio Velnio kovotojus pagerbė žygeiviai".

15 psl. skaitykite apie tradicinį bėgimą, skirtą Medininkų žudynių aukoms pagerbti, ir Sausumos pajėgų indėlį šiame pagarbos bėgime. 16─18 psl. atrasite išsamų ir įdomų ltn. Jurgio Stanaičio interviu su JAV armijos ats. št. srž. Kęstučiu Kazlausku, tris dešimtmečius ištarnavusiu JAV armijos rezervo nekinetinėse pajėgose.

19 psl. pateikiama informacija apie patvirtintus šauktinių kelionių išlaidų kompensavimo dydžius; tame pačiame puslapyje skaitykite apie Mokomajame pulke įvykusią jau 32-ąjį Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą vainikavusią karių savanorių priesaikos ceremoniją.

Laikraštyje kaip visada rasite daug informacijos apie įvairius renginius visose pajėgose.

Daugiau

Sprendimas: Fresh Media