Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Apibendrindamas Vilniuje vykusio NATO karinio komiteto sutikimo rezultatus, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pasidžiaugė įdomiomis ir aktyviomis diskusijomis aptariant tolesnius NATO veiksmus reaguojant į pakitusią tarptautinę saugumo situaciją.

img
Lietuvos kariuomenės vadas su Vyriausiojo sąjungininkų pajėgų Europoje vado pavaduotoju aptarė saugumo situaciją regione

Rugsėjo 23 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojo vado pavaduotoju generolu Adrianu Bradshaw (Adrian Bradshaw) aptarė regioninio saugumo situaciją.

 

 

 

Daugiau

img
Lietuvos karininko vadovaujamas NATO laivų junginys lankėsi Rostoko uoste

Rugsėjo 19-22 d. Lietuvos karininko vadovaujamo NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio laivai lankėsi Vokietijos Rostoko uoste. Šis laivų junginys dislokuotas Baltijos jūros regione, siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

Daugiau

img
Karo policininkai padeda užtikrinti viešąją tvarką Kaune

Rugsėjo mėnesį Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karo policininkai Kaune pradėjo bendrą patruliavimą su policijos pareigūnais Panemunės ir Šančių mikrorajonuose. Patruliuojant kartu su Kauno rajono Panemunės policijos komisariato pareigūnais, užtikrinama viešoji tvarka Panemunėje dislokuotų karinių dalinių prieigose, užkertamas kelias vagystėms iš karinių teritorijų.

Daugiau

img
Medicininės paramos vienetų chirurginės lauko pratybos

Rugsėjo 15-19 d. Gaižiūnų poligone (Rukla) vyko Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės chirurginės lauko pratybos. Pratybose įgūdžius tobulino Medicininės paramos vienetų grupės padaliniai, dislokuoti ne tik Karo medicinos tarnyboje Kaune, bet ir padaliniai, dislokuoti kituose miestuose ir skirti vykdyti iškeltas užduotis su kitais kariuomenės padaliniais. Į pratybas buvo įtraukti ir karo medicinos rezervo kariai: dalyvavo 20 karo medicinos rezervo karių, tarp jų 10 parengtojo rezervo karo gydytojų.

Daugiau

img
„Oro gynybininkų ir policininkų kelias“

Rugsėjo 19 d. Oro gynybos batalione buvo organizuotas renginys, kuriame dalyvavo Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato ir Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Tikslas - susipažinti su oro gynybininko ir policijos pareigūno profesijomis, pamatyti ir parodyti turimą techniką (bataliono - ginkluotę) bei pabendrauti vieniems su kitais. Renginys taip pat buvo skirtas paminėti artėjančią Angelų sargų - Policijos dieną (minima spalio 2 d.).

Daugiau

img
Vaidoto batalione parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena

Rugsėjo 20-ąją Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena. Renginio tikslas supažindinti karių darbdavius bei artimuosius su kariuomene, parengtojo rezervo mokymais, jų tikslais, karių gyvenimo sąlygomis bei kasdiene veikla.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
Kiekvieną sekmadienį 12.00 val. S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyksta vėliavų pakeitimo ceremonija. Kviečiame visus atvykti ir pamatyti šią ceremoniją!
Vėliavos pakeitimo ceremonija
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

13‒ąjame „Krašto apsaugos" numeryje skaitykite apie Velse vykusiame NATO viršūnių susitikime priimtus saugumo stiprinimo sprendimus, NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pamainų pasikeitimą, pasirašytą sutartį dėl priešlėktuvinės sistemos GROM pirkimo, krašto apsaugos ministerijos vadovybės susitikimus su užsienio šalių atstovais, tarptautinius kursus ir pratybas, kitus įvykius. „Tarptautinėse operacijose" - apie ISAF vado pasikeitimą, NPE ir specialiosios misijos apsaugos grupės karių išlydėtuves ir kt. Rubrikoje „Kovinis rengimas" rasite informaciją apie bendras Lietuvos ir JAV karių pratybas, taip pat mokymus „Ulono kardas", kursus, rezervo karių rengimą, kovinį šaudymą ir kt. „Mūsų puslapyje" - apie karių priesaikos ceremoniją Rukloje, Mokslo ir žinių dieną karo akademijoje, geriausio Sausumos pajėgų pėstininkų skyriaus varžybas, išminuotojų vykdomas užduotis, sporto renginius, minėjimus, stovyklas ir kitus renginius. „Karjeroje" apdovanojimai ir karių perkėlimai.  Daugiau

 

 

Devintąjį  šių metų „Kario" numerį pradedame publikacija apie išskirtinį išmėginimą - vadovauti  NATO greitojo reagavimo pajėgų jūriniam junginiui. Rusijos karinės invazijos pasekmes analizuojame pokalbyje su Ukrainos nacionalinio muziejaus-memorialo „Kalėjimas Lonskio gatvėje" generaliniu direktoriumi Ruslanu Zabily. Tęsiant pasakojimų ciklą apie svetimose šalyse Lietuvai garbingai atstovavusius tautiečius, šįkart supažindiname su JAV atsargos pulkininku leitenantu Donatu Skuču. Kaip mūšio lauke mėginama išvengti „draugiškos ugnies" aukų, rašoma straipsnyje „Savas ar svetimas?". Į klausimą, kuo vertingi oficialūs pasikeitimai „legaliais šnipais", atsakymą rasite straipsnyje „Ginkluotės kontrolės inspektoriai: tarnyba ypatingose vietose". Skaitytojus supažindiname su „nemirtiniems" priskiriamu  multifunkciniu riaušių malšinimo ginklu FN 303. Kartu su legendiniu Lietuvos laisvės kovotoju Jonu Kadžioniu-Bėda aplankysime netoli Kavarsko jo paties atstatytą bunkerį, kuriame jis kadaise slapstėsi ir kartu su žmona buvo suimtas. Trečioje pasakojimo apie Lietuvos partizanų bunkerius dalyje aptariami jų dydžiai, kai kurie statybos meno ir gyvenimo juose aspektai, atskleidžiama slėptuvių, įrengtų sodybų statiniuose, įvairovė. Anonsuojama knyga „Laisvės karžygiai" apie lietuvių kilmės karius, tarnavusius Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenėje. Daugiau

 

 

Trečiąjį  šių metų „Kardo" numerį  pradeda publikacija, skirta 500-osioms Oršos mūšio metinėms paminėti - pateikiamos jį nagrinėjančių Alberto Vijūko-Kojelavičiaus ir  Simono Daukanto knygų ištraukos, taip pat  sutrumpintas V. Daugirdaitės-Sruogienės straipsnis „Kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis ir Oršos mūšis 1514 metais", išspausdintas JAV leistame 1955 m. „Kario" 10 nr. Prieš 220 metų Lietuvoje ir Lenkijoje vykęs sukilimas buvo paskutinis Abiejų Tautų Respublikos bandymas išsivaduoti nuo aplinkinių valstybių įtakos ir įtvirtinti savo nepriklausomybę. Vienas ryškiausių 1794 m. sukilimo epizodų Lietuvoje - Vilniaus gynyba. Apie ją skaitykite Edvardo Brusoko straipsnyje. Rašinyje „Kaistanti Arktis" nagrinėjama grėsmė, kylanti dėl į gamtinius išteklius, esančius Arkties vandenyne, pretenduojančių valstybių  nesutarimų. Skyriuje „Praeitis ateičiai" prisimenamas senas ukrainiečių generolo palinkėjimas išeivijos lietuvių kariams veteranams: „Nepakartokime pragaištingos klaidos vėl kovoti kas sau..." Daugiau

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 8 (464) 1 psl. pradedamas išsamus straipsnis apie Baltijos kelio 25-mečiui skirtus renginius visoje Lietuvoje (Tęsinys 2 psl.). Šiame numeryje taip pat skaitykite apie Sausumos pajėgų dalinių pratybas „Ulono kardas", kurių metu buvo treniruojamasi atlikti puolamąsias operacijas. (Pradžia 1, tęsinys - 9 psl.) 3 psl. publikuojamas straipsnis, skirtas savanorio Artūro Sakalausko žūties 23-iosioms metinėms, jame galėsite perskaityti ne tik tragiško įvykio liudininkų atsiminimus, bet ir sužinoti, koks yra naujosios karių savanorių kartos požiūris į savo pirmtakų žygdarbius. (Tęsinys 4-5 psl.) 6 psl. išspausdintas LKKSS Vilniaus skyriaus nario ats. ltn. dr. Vytauto Račkausko straipsnis apie Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių kasmetinį sąskrydį „Su Lietuva širdy". (Tęsinys 13 psl.) 7 psl. skaitykite apie „Joniškėlio mirties batalioną", kurio savanoriai narsiai kovėsi Lietuvos Nepriklausomybės kovose. Straipsnis „Lietuvos kariuomenė Gyvosios karo istorijos festivalyje." (Tęsinys 16 psl.) 8 psl. Rasite informaciją apie Dainavos rinktinės Taikos meto užduočių Operacinių pajėgumų Sausumos pajėgų elemento trečiosios pamainos vertinamąsias lauko taktikos pratybas. Apie tai, kaip žinomiems Kauno miesto politikams ir verslininkams bei sporto pasaulio atstovams sekėsi Baziniame kario savanorio įgūdžių kurse ir kas juos paskatino įstoti į Savanorių pajėgas, skaitykite 10-11 psl. 14 psl. „Merginos griauna stereotipus" - straipsnis apie Vyčio rinktinės kares savanores.  Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą  - karių kovinį rengimą, pratybas, laisvalaikį, dalyvavimą įvairiuose renginiuose. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media