Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Spalio 21 d., Latvijoje, Adaži kariniame poligone, prasideda tarptautinės brigados lygmens pratybos „Silver Arrow 2016" („Sidabrinė strėlė"), kurios tęsis iki spalio 31 d. Pratybose treniruosis daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Albanijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Nyderlandų, Rumunijos ir Vokietijos.

img
Spalio 21 d. Karo policija minėjo 18-ąsias atkūrimo metines

Lietuvos kariuomenės Karo policijos įkūrimo data laikoma 1919 m. kovo 15 d., kai Kauno karo komendantas subūrė Kauno milicijos kuopą, kurios paskirtis buvo prireikus padėti palaikyti tvarką mieste ir apskrityje. Karo policija veikė iki okupacijos pradžios 1940 m.

Daugiau

img
Vingio parke lapkričio 5 dieną - bėgimas IN MEMORIAM

Lapkričio 5 d. (šeštadienį) Didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų Vilniaus draugija antrą kartą organizuoja bėgimą IN MEMORIAM. Vilniaus Vingio parke vyksiantis bėgimas skiriamas 2016-aisiais metais mirusiems kariams atminti ir pagerbti. Bėgimo metu suaukotos lėšos bus skirtos mirusių karių šeimoms paremti.

Daugiau

img
Baigėsi vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2“

Spalio 23 d. baigėsi penkias dienas Šiaurės Lietuvos regionuose vykusios Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos „Tvirtas skydas 5.2". Jose treniravosi vykdyti bendras užduotis Belgijos, Danijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lietuvos kariai.

Daugiau

img
Lietuvos karininkas - NATO kovinių laivų grupės štabo narys

Naujas veidas SNMG2, NATO nuolatinės parengties kovinių laivų 2-oje grupėje Viduržemio jūroje. Paprastai jose dominuoja pietinių Europos šalių kariai. Todėl Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininko tarnyba šiose pajėgose yra kažkas ypatingo. Nuo šių metų spalio pradžios 37-erių metų Lietuvos karininkas tarnauja SNMG2 štabe. Tai jo pirmoji tokio pobūdžio misija. „Džiaugiuosi galėdamas būti šių tarptautinių pajėgų dalimi ir suteikta galimybe įgyti naujų įgūdžių," - sako Lietuvos karininkas.

Daugiau

img
Koordinuojant Lietuvos ir Latvijos jūrų gelbėjimo centrams išgelbėti keturi jachtos įgulos nariai

Spalio 20-21 d., koordinuojant Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrams, Baltijos jūroje išgelbėti keturi jachtos įgulos nariai: du lietuviai, estas ir suomis.

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas "Skalvis" prie Škotijos krantų treniravosi kariniuose mokymuose "Join Warrior"

Spalio 9-20 dienomis NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupės junginio (angl. SNMCMG1) sudėtyje esantis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) priešmininis laivas „Skalvis", šį pusmetį budintis NATO greitojo reagavimo pajėgose, dalyvavo vakarų Škotijos pakrantėje vykusiuose didelio mąsto jungtinių (jūrų, oro ir sausumos) pajėgų kariniuose mokymuose „Joint Warrior".

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

14-ajame 2016 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje sužinosite apie Lietuvos ir Latvijos susitarimą dėl veiksmų koordinavimo įsigyjant karinę įrangą, NATO Karinio komiteto konferenciją Kroatijoje ir tai, kad Lietuva prisijungė prie Londono komunikato, o vadovavimą NATO Biudžeto komitetui trejų metų laikotarpiui perėmė Tomas Gražiūnas bei kokio vizito į Lietuvą tikimasi po Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Jono Vytauto Žuko susitikimo su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvos Respublikai Volodymyr'u Jacenkivski'io. Taip pat kviečiame skaityti apie JAV oro desantininkų bendrus veiksmus su Lietuvos kariais Gaižiūnų poligone, tarptautines pratybas „Šiauriniai krantai 2016", žvalgų varžybas „Zemessardzes patrula 2016", ,,Vikrųjį grifoną", kariūnų ,,Šlovės taką", karių savanorių „Tvirtą skydą-5", bendras KJP ir VSAT prie VRM sąveikos pratybas ir kitus karinio gyvenimo įvykius. Rubrikoje ,,Mūsų puslapis" sužinosite, kuo prasidėjo Naujieji mokslo metai Lietuvos karo akademijoje ir kaip vyko Šiluvos atlaiduose Lietuvos kariuomenės diena, kur įkurta KASP 110-oji lengvųjų pėstininkų kuopa ir kaip buvo pagerbta Vyčio Kryžiaus ordino vėliava, kaip išlydėti 2015 m. šaukimo NPPKT atlikę kariai bei kitus svarbesnius KAS įvykius. Įdomaus laiko su ,,Krašto apsauga". Daugiau

 

Dešimtame šių metų „Kario" numeryje rašome apie Krašto apsaugos savanorių pajėgų plėtrą, tiksliau - kuopų atgimimą Akmenėje, Biržuose, Šalčininkuose ir kitur. Su Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie KAM direktoriumi plk. D. Adomaičiu kalbamės apie pratybas „Kibernetinis skydas 2016". Skelbiame JAV laivyno gydytojos ats. kmd. J. F. Shimkus pasakojimą apie jos tėčio - II pasaulinio karo metais JAV kariuomenėje tarnavusio srž. Jono Šimkaus (John Michael Shimkus) žygdarbius. Brigados „Geležinis Vilkas" Štabo operacijų poskyrio viršininkas kpt. A. Žilys pasakoja apie studijas Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės manevrinių padalinių kompetencijos kėlimo centre. V. Mičiūnaitės straipsnio „Karinė propaganda komiksuose" I dalyje skaitykite apie šio populiaraus žanro sąsajas su amerikietiškos propagandos sklaida. Arsenalo skyrelyje šįkart supažindiname skaitytojus su plačiaašmeniu peiliu smačetu. Iš užsienio spaudoje analizuojamų temų atkreipėme dėmesį į Rusijos bombonešius Irane ir vis intensyvėjantį karinį Kremliaus bendradarbiavimą su Teheranu. „Kario" korespondentės I. Budzeikaitės fotoreportaže - Sausumos pajėgų karinių vienetų žvalgybos padalinių pratybos „Žvalgo pėda 2016". Skyrelyje „Valia priešintis"  skaitytojams pateikiame KGB planus ir ataskaitas, susijusias su paskutinio Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago sekimu ir suėmimu. Daugiau

 

 

Trečiajame šių metų KARDO numeryje skaitykite apie Lietuvos nepriklausomybės kovų savanorio, poeto, dimisijos kapitono Liudo Žukausko-Sakalinio gyvenimą ir asmenybę. Vienas iš tarpukario Lietuvos ateitininkų vadovų, nepalaužiamas laisvės kovotojas Jonas Senauskas (1911-1983) rašo apie 1939-ųjų rugsėjį saugoti valstybės sienos mobilizuotus Lietuvos karius. Žurnale spausdinama antroji Mindaugo Sereičiko straipsnio „Lietuvos karo aviacijos lakūnų ženklai ant lėktuvų" dalis. Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pristatoma prieš keletą metų  Lenkijos ir Lietuvos institucijų parengta paroda  „1939-1940 m. Lietuvoje internuoti lenkai". Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  mėnraščio numeryje Nr.7-8 (486) skaitykite KASP vado kreipimąsi į jaunimą: kokiais būdais kiekvienas galime prisidėti prie Lietuvos saugumo stiprinimo (1 psl.); Reportažas apie Dainavos rinktinės pratybas „Plėšrus ryklys", kuriose dalyvavo ir Estijos karių savanorių būrys (2-4 psl.); KASP štabo operacijų planavimo skyriaus viršininkas mjr. Vaidotas Šidlauskas savo komentare svarsto apie KASP kovinio rengimo perspektyvas (5 psl.); Galimų konfliktų Europoje scenarijų kontekste kalbame apie vietos savivaldos atstovų vaidmenį, karo pabėgėlių apsaugą ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų indėlį, remiant NATO veiksmus prieš galimą agresorių: „Mes ne vieni" (6-9 psl); Pratybose „Inžinierių griausmas" dalyvavusių KASP šaulių-inžinierių įspūdžiai apie tai, kaip turimas žinias panaudoti prakti­koje, veikiant kartu su profe­sionalais iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (10-13 psl); Reportažas iš Biržų, kur atidaryta nauja kuopa (14-15 psl.); Artūro Sakalausko atminimui skirti renginiai apžvelgiami reportaže iš minėjimo ir konferencijos LR Seime (16-19 psl.); Įžvalgomis, kiek aktualus KASP ir PANG bendradarbiavimas, dalinasi Pensilvanijos Nacionali­nės gvardijos vado pavaduotojas brg. gen. George M. Schwartz ir KASP vyr. puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis (20-22 psl.); KASP sporto žaidynes prieš 25-erius metus ir šiandien (24-30 psl.);  Savo įspūdžius iš sporto žaidynių Latvijoje pasakoja KASP štabo karininkė vyr. ltn. Svetlana Žalytė (31-32 psl.). Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media