Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Rugsėjo 19-21 d. Vilniuje vyks aukščiausiosios karinės NATO institucijos - Karinio komiteto, kurį sudaro kariuomenių vadai, - susitikimas. Renginio šeimininkas - Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas. Tai bus pirmas NATO kariuomenių vadų susirinkimas po NATO viršūnių susitikimo Velse. Vilniuje NATO karinis komitetas susirinks antrą kartą, pirmą kartą Lietuvos sostinėje NATO šalių kariuomenių vadai posėdžiavo 2004 m. rugsėjį.

img
Vaidoto batalione parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena

Rugsėjo 20-ąją Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena. Renginio tikslas supažindinti karių darbdavius bei artimuosius su kariuomene, parengtojo rezervo mokymais, jų tikslais, karių gyvenimo sąlygomis bei kasdiene veikla.

Daugiau

img
Ulonai minėjo Birutės vardo suteikimo batalionui 20-metį

Rugsėjo 19 dieną Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas minėjo Birutės vardo batalionui suteikimo 20-metį.

Daugiau

img
Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika lankėsi „Rapid Trident 2014“ pratybose

Rugsėjo 19 dieną Ukrainoje, Javorivo taikos palaikymo mokymo centre vyko tarptautinių pratybų „Rapid Trident 2014" svečių ir žurnalistų diena. Jos metu svečiams buvo pristatyti pratybų tikslai, eiga ir sumanymas, pademonstruoti karių veiksmai stovyklos užpuolimo atveju, pastato šturmo ir valymo operacijos.

Daugiau

img
Kanados kariuomenės vadas susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu ir Šiauliuose dislokuotais Kanados kariais

Rugsėjo 19 d. Lietuvoje besilankantis Kanados kariuomenės vadas generolas Thomas J. Lawsonas (Thomas. J. Lawson) susitiko su Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuotais ir NATO oro policijos misiją sustiprinusiais Kanados karališkųjų oro pajėgų kariais. Vizito Lietuvoje metu, rugsėjo 18 d., gen. T. J. Lawsonas taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku.

 

Daugiau

img
Lenkijoje baigėsi tarptautinės pratybos „Klevo skliautas 2014“

Rugsėjo 18 d. baigėsi tarptautinės pratybos „Klevo skliautas 2014" (angl. „Maple Arch 2014"). Į iškilmingą pratybų uždarymo ceremoniją atvyko visų pratybose dalyvaujančių šalių atstovai. Lietuvai ceremonijoje atstovavo laikinai Sausumos pajėgų štabo viršininko pareigas vykdantis pulkininkas leitenantas Gintaras Jurčiukonis ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Vidzickas.

Daugiau

img
„Geležinis drakonas“ moka ne tik gintis, bet ir pulti

Rugsėjo 15-18 dienomis Plungės, Žemaičių Kalvarijos ir Sedos apylinkėse vyko vertinamosios taktinės pratybos be padalinių suplanuotoje teritorijoje „Geležinis drakonas". Jose dalyvavo vienetų štabai ir padalinių valdymo grupės iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono, KASP Žemaičių apygardos 3-osios ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinių, Sausumos pajėgų štabo, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Oro gynybos batalionų.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
Kiekvieną sekmadienį 12.00 val. S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyksta vėliavų pakeitimo ceremonija. Kviečiame visus atvykti ir pamatyti šią ceremoniją!
Vėliavos pakeitimo ceremonija
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

13‒ąjame „Krašto apsaugos" numeryje skaitykite apie Velse vykusiame NATO viršūnių susitikime priimtus saugumo stiprinimo sprendimus, NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pamainų pasikeitimą, pasirašytą sutartį dėl priešlėktuvinės sistemos GROM pirkimo, krašto apsaugos ministerijos vadovybės susitikimus su užsienio šalių atstovais, tarptautinius kursus ir pratybas, kitus įvykius. „Tarptautinėse operacijose" - apie ISAF vado pasikeitimą, NPE ir specialiosios misijos apsaugos grupės karių išlydėtuves ir kt. Rubrikoje „Kovinis rengimas" rasite informaciją apie bendras Lietuvos ir JAV karių pratybas, taip pat mokymus „Ulono kardas", kursus, rezervo karių rengimą, kovinį šaudymą ir kt. „Mūsų puslapyje" - apie karių priesaikos ceremoniją Rukloje, Mokslo ir žinių dieną karo akademijoje, geriausio Sausumos pajėgų pėstininkų skyriaus varžybas, išminuotojų vykdomas užduotis, sporto renginius, minėjimus, stovyklas ir kitus renginius. „Karjeroje" apdovanojimai ir karių perkėlimai.  Daugiau

 

 

Aštuntasis, „Kario" numeris pradedamas pasakojimu apie paskutinius Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 21-osios absolventų laidos išbandymus. Pokalbyje su naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Jonu Vytautu Žuku sužinosite apie Lietuvos saugumui iškylančias grėsmes bei būsimas Lietuvos kariuomenės vystymosi kryptis. Tęsiant pasakojimų ciklą apie per Šaltąjį karą Lietuvai šlovę svetur pelniusius tautiečius, šį kartą susipažinsime su Donatu Banaičiu, didvyriškai dalyvavusiu Vietnamo kare. Gruzijos karo inžinerijos pajėgumus 2008 m. Gruzijos-Rusijos kare analizuos kpt. Algirdas Revaitis. „Kario akiratyje" atsidurs Paryžiuje vykusi tarptautinė sausumos ir oro gynybos bei saugumo paroda, apie kurią pasakos KAM Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brg. gen. G. Zenkevičius. Krašto apsaugos ministerijos planus pirkti oro gynybos sistemas GROM nagrinės kpt. Ovidijus Pilitauskas, o Gustavo Štrimo straipsnyje bus analizuojamos reiso MH17 katastrofos aplinkybės. Žurnalo fotoreportažas šį kartą skirtas pažinčiai su Savanorių sporto žaidynėmis. „Valia priešintis" toliau pasakos apie „Lietuvos partizanų bunkerius" (II-a dalis). Daugiau

 

 

Trečiąjį  šių metų „Kardo" numerį  pradeda publikacija, skirta 500-osioms Oršos mūšio metinėms paminėti - pateikiamos jį nagrinėjančių Alberto Vijūko-Kojelavičiaus ir  Simono Daukanto knygų ištraukos, taip pat  sutrumpintas V. Daugirdaitės-Sruogienės straipsnis „Kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis ir Oršos mūšis 1514 metais", išspausdintas JAV leistame 1955 m. „Kario" 10 nr. Prieš 220 metų Lietuvoje ir Lenkijoje vykęs sukilimas buvo paskutinis Abiejų Tautų Respublikos bandymas išsivaduoti nuo aplinkinių valstybių įtakos ir įtvirtinti savo nepriklausomybę. Vienas ryškiausių 1794 m. sukilimo epizodų Lietuvoje - Vilniaus gynyba. Apie ją skaitykite Edvardo Brusoko straipsnyje. Rašinyje „Kaistanti Arktis" nagrinėjama grėsmė, kylanti dėl į gamtinius išteklius, esančius Arkties vandenyne, pretenduojančių valstybių  nesutarimų. Skyriuje „Praeitis ateičiai" prisimenamas senas ukrainiečių generolo palinkėjimas išeivijos lietuvių kariams veteranams: „Nepakartokime pragaištingos klaidos vėl kovoti kas sau..." Daugiau

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 8 (464) 1 psl. pradedamas išsamus straipsnis apie Baltijos kelio 25-mečiui skirtus renginius visoje Lietuvoje (Tęsinys 2 psl.). Šiame numeryje taip pat skaitykite apie Sausumos pajėgų dalinių pratybas „Ulono kardas", kurių metu buvo treniruojamasi atlikti puolamąsias operacijas. (Pradžia 1, tęsinys - 9 psl.) 3 psl. publikuojamas straipsnis, skirtas savanorio Artūro Sakalausko žūties 23-iosioms metinėms, jame galėsite perskaityti ne tik tragiško įvykio liudininkų atsiminimus, bet ir sužinoti, koks yra naujosios karių savanorių kartos požiūris į savo pirmtakų žygdarbius. (Tęsinys 4-5 psl.) 6 psl. išspausdintas LKKSS Vilniaus skyriaus nario ats. ltn. dr. Vytauto Račkausko straipsnis apie Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių kasmetinį sąskrydį „Su Lietuva širdy". (Tęsinys 13 psl.) 7 psl. skaitykite apie „Joniškėlio mirties batalioną", kurio savanoriai narsiai kovėsi Lietuvos Nepriklausomybės kovose. Straipsnis „Lietuvos kariuomenė Gyvosios karo istorijos festivalyje." (Tęsinys 16 psl.) 8 psl. Rasite informaciją apie Dainavos rinktinės Taikos meto užduočių Operacinių pajėgumų Sausumos pajėgų elemento trečiosios pamainos vertinamąsias lauko taktikos pratybas. Apie tai, kaip žinomiems Kauno miesto politikams ir verslininkams bei sporto pasaulio atstovams sekėsi Baziniame kario savanorio įgūdžių kurse ir kas juos paskatino įstoti į Savanorių pajėgas, skaitykite 10-11 psl. 14 psl. „Merginos griauna stereotipus" - straipsnis apie Vyčio rinktinės kares savanores.  Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą  - karių kovinį rengimą, pratybas, laisvalaikį, dalyvavimą įvairiuose renginiuose. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media