Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

„Mums pavyko pasiekti to, ko mes norėjome: NATO karinis komitetas pritarė tarptautinių štabų steigimui Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje. Tokį karinį patarimą komitetas jau kitą mėnesį pateiks Šiaurės Atlanto Tarybai", - grįžęs iš sausio 21-22 d. NATO karinio komiteto susitikimo Briuselyje sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.  

img
Brigados „Geležinis Vilkas“ kariai treniravosi planuoti karines operacijas

Daugiau kaip 150 karių iš Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" ir priskirtų vienetų sausio 26 - 29 dienomis treniravosi planuoti karines operacijas brigados lygmenyje. Rukloje (Jonavos r.) vykusiuose štabų mokymuose „Sumanus vilkas I" brigadai pavaldžių batalionų štabai ir padalinių valdymo grupės tobulino taktinius gebėjimus - planavo puolimo operacijas, atliko vietovės įvertinimą, tobulino padalinių tarpusavio sąveiką ir veiksmų koordinavimą.

Daugiau

img
Norvegijoje susitiks Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadai

Sausio 29-30 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas dalyvaus Kongsvingeryje (Norvegija) vyksiančiame kasmetiniame Šiaurės Europos ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime.

Daugiau

img
Molėtuose atidarytas naujas karo prievolės ir komplektavimo poskyris

Nuo sausio 26 d. Molėtuose savo veiklą pradėjo naujai įsteigtas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo poskyris. Naujai įsteigtas kariuomenės padalinys administruos Molėtų, Ukmergės, Ignalinos r. ir Visagino savivaldybėse gyvenančius karo prievolininkus. Vadovauti poskyriui paskirta štabo seržantė Albina Murauskienė.

Daugiau

img
Įtvirtintas glaudesnis Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų bei Finansų ministerijų tarnybų bendradarbiavimas

„Lietuvos kariuomenė, siekdama gerinti tarpusavio sąveiką, tinkamai teikti pagalbą gyventojams ir savivaldybėms ekstremalių situacijų atvejais bei ruošdamasi šalies gynybai, šiemet sieks dar glaudesnio ir intensyvesnio bendradarbiavimo su Vidaus reikalų ir Finansų ministerijoms pavaldžiomis institucijomis. Tuo tikslu tarp institucijų keisimės informacija, dalinsimės turima patirtimi, rengsime įvairaus lygmens bendras pratybas ir mokymus", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

Daugiau

img
Juozo Lukšos mokymo centre vyksta Kovinės inžinerinės paramos planavimo kursas

Sausio 5 d. - vasario 5 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyksta Kovinės inžinerinės paramos planavimo kursas, kurio pagrindinis tikslas parengti Lietuvos kariuomenei kvalifikuotus kovinės inžinerinės paramos karius, gebančius vykdyti kovinės inžinerinės paramos planavimą sprendimo priėmimo proceso metu.

Daugiau

img
Brigadoje „Geležinis Vilkas“ prasideda štabų mokymai

Sausio 26 d. Rukloje (Jonavos r.) prasideda keturias dienas truksiantys Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" organizuojami štabų mokymai „Sumanus vilkas I". Juose treniruojami pavaldžių batalionų štabų ir padalinių valdymo grupių gebėjimai planuoti karines operacijas brigados lygmenyje. Mokymuose dalyvauja apie 150 karių iš brigados „Geležinis Vilkas" ir priskirtų vienetų.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
Kiekvieną sekmadienį 12.00 val. S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyksta vėliavų pakeitimo ceremonija. Kviečiame visus atvykti ir pamatyti šią ceremoniją!
Vėliavos pakeitimo ceremonija
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

Pirmajame šių metų informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje skaitykite apie krašto apsaugos ministro susitikimą su JAV ambasadore, kariuomenės vado vizitą Estijoje, Kanados gynybos ministerijos atstovų apsilankymą Lietuvoje, į Šiaulius atskridusius Lenkijos karius, studijas Baltijos gynybos koledže, naują JAV karių pamainą Lietuvoje, taip pat kitus tarptautinio bendradarbiavimo įvykius. Rubrikoje „Tarptautinės operacijos" - apie Lietuvos karių misiją Malyje bei iš Afganistano pargabentą karinę techniką. Specialioje rubrikoje „Laisvės gynėjų diena" - apie Lietuvoje vykusius iškilmingus minėjimus, rekordinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu". „Mūsų puslapyje" rasite informaciją apie ministerijoje pristatytą leidinį „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms ir karo metui", ministro susitikimą su nevyriausybinių organizacijų atstovais, taip pat projekto „Tikri vyrai dalyviais", Vaidoto bataliono metinių minėjimą, Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos minėjimą, 24-ąsias Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo metines, Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centro veiklą 2014-aisiais metais, Ulonų bataliono karininkų klubo veiklą ir kitus įvykius. „Kariniame rengime" - pratybos Husarų batalione ir kursai Mokymo centre. „Karjeroje" - priėmimo į Lietuvos kariuomenę tvarkos pasikeitimus, paskirtus naujus vadus ir kita informacija. Daugiau

 

Atsivertę pirmąjį šių metų numerį rasite pasakojimą apie  Lietuvos karininko vadovaujamos aštuonių NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės budėjimą. Pokalbyje su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku analizuojama Vidurio ir Rytų Europos geopolitinė situacija ir ženklūs pokyčiai mūsų informacinėje erdvėje vertinant kylančias grėsmes. Su  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pagyrimo nusipelniusiais LRT projekto „Tikri vyrai" kūrėjais ir juos globojusiais kariuomenės atstovais artimiau pabendrausite skaitydami Sauliaus Rinkevičiaus straipsnį. Į klausimą, ar iš tiesų mūsų kariuomenę iškilminguose renginiuose reprezentuojantiems vaikinams užtenka tik puošnios aprangos ir gebėjimo žygiuoti lygia greta, atsakymą rasite straipsnyje „Kiek jėgos reikia Garbės sargybos kuopos kariams?"  Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos rezervo vieneto vadas kpt. Joris B. Ragaišis pasakoja apie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos kvalifikuotų ekspertų parengimo kursus Čekijos valstybiniame branduolinės, cheminės ir biologinės gynybos institute. Skyrelyje „Arsenalas" skaitytojams primename keistą, perspektyvų, bet pamirštą Heckler & Koch šturmo karabiną G11. Rengdami užsienio spaudos apžvalgą atkreipėme dėmesį į tai, kad Vakarų skaitmeninio saugumo specialistai vis garsiau kalba apie nerimo signalus, sklindančius iš Rusijos. Sausio 12-13 d. Vilniuje ir visoje Lietuvoje paminėjome Laisvės gynėjų dieną.  Minėjimo akimirkas, atspindinčias tautos pasiryžimą eiti Nepriklausomybės keliu, ginti savo Laisvę, primena Ievos Budzeikaitės ir Alfredo Pliadžio fotoreportažas. Skyriuje „Valia priešintis" rašome apie  prieš 70 metų - 1945 m. sausio 12 d.- Ukmergės apskrities Taujėnų valsčiaus Lėno miške įvykusias Vyčio apygardos partizanų ir NKVD pajėgų kautynes. Daugiau

Ketvirtasis  šių metų „Kardo" numeris pradedamas rašiniu apie visomis prasmėmis unikalų Lietuvos kariuomenės karininką, kareivių vadintą „Perkūno dieduku", generolą Motiejų Pečiulionį. Kaip Lietuvoje po Nepriklausomybės kovų (ir joms tebevykstant) buvo sprendžiami karo invalidų globos klausimai rašoma dr. Aušros Jurevičiūtės straipsnyje. Kalėdinės paliaubos Pirmojo pasaulinio karo metais Europoje prisimenamos ir po šimtmečio - apie jas skaitykite publikacijoje „1914: fronto Kalėdų stebuklas". Kad geriau pažintume kultūrinius skirtumus, egzistuojančius tarp rusakalbės Rytų ir ukrainietiškai kalbančios Vakarų Ukrainos, nuosekliau susipažinkime su ukrainiečių tautinio judėjimo istorija, apie kurią dar 1931 m. KARDO 10 ir 11 numeriuose rašė Marija Mašiotaitė-Urbšienė. Daugiau

„Savanorio" numeryje Nr. 12 (468) 1 psl. pradedamas pažintinis straipsnis apie Spiečiaus taktikos metodą, kuris 2015 metais bus pradėtas taikyti ir Savanorių pajėgose. Nukelta į 10 - 11 psl. 2 psl. publikuojama laikinai vykdančio KASP vado funkcijas plk. ltn. Dariaus Vaicikausko parengta informacija apie pajėgų perspektyvas 2015 metais - kovinį rengimą, tarptautinį bendradarbiavimą, naujas užduotis ir t.t. 3 psl. pateikiama informacija apie Vyčio rinktinės ir Pasvalio rajono savivaldybės bendradarbiavimą - pratęstą bendradarbiavimo sutartį ir bendrai organizuojamus renginius. Apie Mokomajame pulke vykusią paskutinę 2014 metais priesaiką ir tikrąją jos vertę skaitykite kpt. Dariaus Ulozo informaciją ir eil. Igorio Kononovo straipsnį 4 ir 5 puslapiuose. Apie naujokų įspūdžius Mokomajame pulke ir permainas Didžiosios Kovos rinktinės 801 (NOK) kuopoje skaitykite 6 ir 7 psl. 8 -  9  psl. publikuojami vyr. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus interviu su didžiausių 2014 metais Lietuvoje vykusių tarptautinių pratybų „Geležinis kardas" dalyviais. 12 -14 psl. rasite Vyčio, Žemaičių bei Dariaus ir Girėno KASP rinktinių karių įspūdžius iš įvairių pratybų, susitikimų, atrankų bei sporto varžybų. 15 psl. skaitykite atsiminimus apie anąpilin išėjusius dim. plk. mons. Alfonsą Svarinską bei buvusį Vilniaus merą savanorį Alį Vidūną. 16 rasite KASP viešųjų ryšių karininko kpt. Dariaus Ulozo fotoreportažą apie Sausumos ir KASP štabų karių viešnagę Zarasų socialinės globos namuose. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą ir aktualijas,  dalyvavimą įvairiuose renginiuose. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media