Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Gegužės 27-28 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas Kopenhagoje (Danija) dalyvavo Šiaurės Europos šalių kariuomenių vadų susitikime, kurio tema - „Regioninis saugumas naujoje Europos saugumo aplinkoje". Jo metu Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadai ir Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų Europoje vadas aptarė regioninio saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimus.

img
Nemenčinėje pratyboms „Kardo kirtis 15“ įsikurs penkių NATO šalių brigadų štabai

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyksta paruošiamieji darbai birželio 1 d. prasidedančioms tarptautinėms pratyboms „Kardo kirtis 15". Nemenčinėje pratybų laikotarpiu - birželio 1-12 dienomis -  bendrų sąjungininkų pajėgų gynybos ir puolimo operacijų planavimą tobulins penkių NATO šalių - Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir JAV - brigadų štabai.

Daugiau

img
Pratybose „Sumanusis drakonas“ – dėmesys gynybos vykdymui

Gegužės 29 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono bazėje baigėsi penkias dienas trukusios vadaviečių pratybos „Sumanusis drakonas 2015". Mokymuose buvo tobulinami gynybinių operacijų planavimo ir vykdymo procedūros sutelkiant dėmesį į mūšio mieste ypatumus bei asimetrinės kovos taktiką.

Daugiau

img
Vaidoto batalionas minėjo 20-ąsias kovinės vėliavos įteikimo metines

Gegužės 29 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione paminėtos 20-osios kovinės vėliavos įteikimo metinės. Šia proga aikštėje priešais Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų bataliono štabą vyko iškilminga rikiuotė, kurios metu buvo paminėtos ne tik kovinės vėliavos įteikimo metinės, apdovanoti labiausiai pasižymėję kariai, tačiau ir naujai atėjusieji kariai į batalioną skaitė jau tradicija tapusią garbingą Vaidotėno priesaiką.

Daugiau

img
Oro gynybos batalione - taktikos pratybos naudojant žemėlapį „Saulės kirtis 2015“

Paskutinę gegužės mėnesio savaitę beveik keturias paras vyko Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono (OGB) taktikos pratybos naudojant žemėlapį (TPNŽ) „Saulės kirtis 2015". TPNŽ vyko bataliono mokymo klasėse, bei taktiniuose operacijų centruose, oro taikiniai buvo simuliuojami naudojant kompiuterines programas, bei oro gynybos valdymo sistemas. Baterijų vadai valdė oro gynybos operacijas, bei sprendė taktinius uždavinius, o visa situacija buvo pateikiama ant žemėlapio.

Daugiau

img
KASP žvalgai rungsis „Žvalgo take“

Gegužės 29-31 d. Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų žvalgybos padalinių varžybos „Žvalgo takas“. Pratybos rengiamos kiekvienais metais likus maždaug mėnesiui iki KASP sporto žaidynių. Tai yra įskaitinė žaidynių rungtis, todėl žvalgai varžosi ne tik dėl aukščiausių apdovanojimų šioje rungtyje, bet ir bendroje KASP sporto žaidynių įskaitoje.

Daugiau

img
Brigados „Geležinis Vilkas“ geriausio skyriaus varžybose nugalėjo algirdiečiai

Gegužės 26-28 d. Gaižiūnų poligone (Rukloje, Jonavos r.) vyko jau gilia tradicija tapusios kasmetinės Mechanizuotosios pėstininkų brigados (MPB) „Geležinis Vilkas" geriausio skyriaus varžybos - „Karaliaus takas". Jų metu dėl beveik 20 kg sveriančios pereinamosios taurės ir galimybės ištisus metus vadintis geriausiu Brigados „Geležinis Vilkas" skyriumi tarpusavyje varžėsi 8 skyriaus dydžio padaliniai (10 karių grupė), kurių tarpe buvo JAV, Vokietijos ir Portugalijos kontingento kariai.

Komentarai (1)  |  Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

„Krašto apsaugos" 8-ajame šių metų numeryje skaitykite apie trijų Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimą Palangoje, NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pamainų pasikeitimą, Lietuvos karių dalyvavimą tarptautiniuose mokymuose ir kt. Rubrikoje „Karinis rengimas" - apie bendras Greitojo reagavimo pajėgų ir VRM padalinių pratybas „Žaibo kirtis 2015", sprogmenų neutralizavimo, paramedikų, taikliųjų šaulių ir kitus kursus. „Mūsų puslapyje" - Sausumos pajėgų stiprinimo planai, „Jūrinių mazgų" įteikimo ceremonija, ministro susitikimas su kariuomenės ambasadoriais, Antrojo pasaulinio karo aukų pagerbimas ir kiti renginiai. „Karjeroje" - apdovanojimai ir kita informacija. Daugiau

 

Penktajame šių metų „Kario“ numeryje skaitytojams pristatome Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų formavimosi ir plėtros istorijos, prasidėjusios prieš 20 metų, pirmąją dalį. Apie pradėtas permainas Lietuvos kariuomenės Karo policijoje kalbamės su jos pareigūnais. Su kariuomenės parašiutininkų pasiekimais ir parašiutizmo naujovėmis mus supažindina Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro viršininkas mjr. Audrius Miečius. Šratasvydžio nauda, lavinant patriotiškai nusiteikusių piliečių karinius įgūdžius, aptariama straipsnyje „Šratasvydis, patriotai ir vatnikai". Įspūdžiais iš kursų JAV  Oklahomos valstijoje dalinasi Oro gynybos bataliono karininkas vyr. ltn. Mantas Švedarauskas. Peiliai, naudojami švedų kariuomenėje, ir jų bendros paskirties peiliai apžvelgiami tradiciniame skyriuje „Arsenalas“. Iš užsienio spaudoje analizuojamų temų  akcentuojamas klausimas, kokią  ilgalaikę Europos karinės raidos strategiją netrukus kartu su kitomis ES institucijomis pateiks naujasis Europos gynybos agentūros vykdomasis direktorius Jorge'as Domecqas. Ievos Budzeikaitės, savaitę praleidusios Baltijos jūroje su Lietuvos kariuomenės KJP patrulinio laivo P14 „Aukštaitis" įgula, fotoreportaže pamatysite tarptautinių pratybų „Baltic Sarex" akimirkas. Lietuvos partizanų kautynių su sovietų okupantais - Kalniškės mūšio - istorija perteikiama straipsnyje „1945 m. gegužės 16 d. Kalniškės mūšis“. Daugiau

Pirmojo šių metų KARDO numerio viršelis ir įvadinė jo publikacija skirti leidinio įkūrimo 90-osioms metinėms. Sklaidant patį pirmąjį, 1925 m. sausio 15 d. išleistą numerį dabar, kai žinomi jo sumanytojų ir bendraautorių likimai, stebina identiškos skirtingų šimtmečių temos, išryškėję istorinio mąstymo skirtumai ir dėsningumai. Apie nepriklausomybės kovose žuvusį lakūną leitenantą Juozą Kumpį rašo spaudai rengiamos knygos „Propelerių kryžiai" autorius Mindaugas Sereičikas. Žvalgybinės oro operacijos, buvusių antihitlerinės koalicijos sąjungininkų pradėtos vykdyti po Antrojo pasaulinio karo, apžvelgiamos straipsnio „Karštas šaltojo karo dangus" pirmojoje dalyje. Tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame švedų laikraštyje „Tidskrift i Sjovaseitdet" 1973 m. paskelbtą ir 1975 m. pirmajame KARIO  numeryje perspausdintą Jürg Meister straipsnį „Lietuvos laivynas". Daugiau

 

Naujame "Savanorio" mėnraščio nr. 4 (472) 1 psl. skaitykite Lietuvos kariuomenės vado gen. mjr. Jono Vytauto Žuko kreipimąsi į karius savanorius. 1 psl. taip pat skaitykite apie karių savanorių užduotis ir įspūdžius tarptautinėse netiesioginės paramos ugnimi vienetų pratybose „Ugninis griausmas 2015".  (nukelta į 16 psl.). Apie vadų pasikeitimą Didžiosios Kovos rinktinėje informaciją rasite 3 psl. 4-5 psl. publikuojamas išsamus tekstas apie balandžio 23 dieną vykusią pratybų „Žaibo kirtis" mobilizacinę dalį. 6 psl. Dariaus ir Girėno rinktinės karė savanorė Ieva Dzevaltauskaitė rašo apie kuopos pratybose išbandytą naują taktiką ir ginkluotę...9 psl. rašoma apie KASP žvalgų pratybas „Žvalgo spyris". 10-11psl. atnaujinama „Kovos technikos ir ginkluotės" rubrika. Didžiosios Kovos rinktinės karys savanoris Jurgis Paplaitis dalijasi  įspūdžiais iš HMMWV kurso Lietuvos kariuomenės mokykloje. Straipsnyje pateikiami visi populiaraus visureigio techniniai duomenys, vaizdžiai aprašomos mašinos galimybės įvairiomis sąlygomis.  12-14  psl. Žurnalistas ir Žemaičių rinktinės karys savanoris Mindaugas Milinis, remdamasis asmenine patirtimi, nuotaikingai aprašo Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą, kurį pats, su bendražygiais, perėjo LDE Jonušo Radvilos mokomajame pulke. 18-19 psl. Pateikiami foto reportažai iš Klaipėdos ir Vilniaus, kur kariai savanoriai dalyvavo akcijoje „Darom". 20-21 psl. spausdinamas savanorio kūrėjo dim. kpt. Vytauto Voverio straipsnis apie tarpukario Lietuvos plk. Liudą Butkevičių, Tauro partizanų apygardos kūrėją, šios apygardos štabo politinio skyriaus viršininką. 22 psl. ats. mjr. Albertas Daugirdas rašo apie Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių, dabar kovinių šaulių, karinių įgūdžių atnaujinimo pratybas ir ateities perspektyvas. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą  - karių kovinį rengimą, pratybas, dalyvavimą visuomeniniuose renginiuose ir sporto varžybose. Daugiau 

Sprendimas: Fresh Media