Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Birželio 19‒23 d. Estijos Tartu mieste vyko XV Baltijos šalių kariuomenės sporto žaidynės, kuriose dalyvavo pajėgiausios komandos ir sportininkai. Žaidynėse vyko 9 sporto rungčių: mažojo futbolo, gatvės krepšinio, paplūdimio tinklinio, vasaros biatlono, orientavimosi, sportinės žūklės, svarmens kėlimo, badmintono ir šachmatų, varžybos. Atskiros varžybos buvo surengtos ir jauniesiems šauliams.

img
Kviečiame stebėti Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynes

Liepos 1-2 d. „Taurų parke" (Taurai, Tauragės raj.) vyks XXVII Krašto apsaugos savanorių pajėgų sporto žaidynės. Dėl sportiškiausios Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinės vardo kariai grumsis karinės penkiakovės, svarsčių kilnojimo, krepšinio, savanorių galiūnų, karinio biatlono, granatų mėtymo, virvės traukimo, jėgos ir ištvermės rungtyse.

Daugiau

img
Ant seklumos užplaukusios jachtos įgulai pagalbą suteikė pasieniečiai ir kariai

Vėlų birželio 26 dienos vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės budėtojas iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Kuršių mariose ties Pervalka, apie kilometrą nuo kranto, moteris mato pavojingai pasvirusią jachtą su subliuškusia bure. Įtarta, kad jachtoje esantiems žmonėms reikalinga pagalba.

Daugiau

img
Lietuvoje lankosi Vokietijos kariuomenės Jungtinės paramos tarnybos vadas

Birželio 26-27 dienomis Lietuvoje lankosi Vokietijos kariuomenės Jungtinės paramos tarnybos vadas generolas leitenantas Martin Schelleis su delegacija. Vakar, birželio 26 d., generolas Vilniuje susitiko su Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku generolu majoru Vitalijumi Vaikšnoru, štabo valdybų viršininkais, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadovybe. Jungtiniame štabe Vokietijos delegacijai buvo pristatytos Lietuvos kariuomenės pajėgos, Lietuvos kariuomenės gynybinių pajėgumų vystymosi perspektyvos, pasikeista informacija apie saugumo situaciją Baltijos regione. Generolai taip pat aptarė Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje veiklą, logistinę situaciją.

 

Daugiau

img
Lietuvos kariai dalyvavo pratybose JAV

Birželio 12-22 d. Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono kariai kartu su Krašto apsaugos savanoriais ir JAV nacionalinės gvardijos kariais dalyvavo bendrose pratybose „Fort Indiantown Gap" bazėje Pensilvanijoje (JAV). Abiejų šalių koviniai inžinieriai dalinosi patirtimi įveikiant įvairias kliūtis sprogdinimo būdu.

Daugiau

img
Jungtinio štabo viršininkas dalyvavo Lenkijoje vykusiame Višegrado grupės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų lygmens susitikime

Birželio 21-22 dienomis Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, atstovaudamas Lietuvos kariuomenės vadui, dalyvavo Lenkijoje, Krokuvoje, vykusiame Višegrado ir Baltijos šalių kariuomenių vadų lygmens susitikime. Jame taip pat dalyvavo ir Ukrainos kariuomenės vadas (Generalinio štabo viršininkas) generolas Viktoras Muženko.

Daugiau

img
Šiemet Lietuvos aukštojoje mokykloje vadų kursus baigė 24 kariai

Birželio 21 d. Klaipėdos koncertų salėje vyko Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos diplomų ir Karinių jūrų pajėgų Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų pažymėjimų įteikimo ceremonija.

 

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

9-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie sukomplektuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje, belgų karių rotaciją, svarbias NATO pratybas („Tvirtas kobaltas 2017", „Liepsnojantis kalavijas 2017", „Kardo kirtis 2017", „Baltijos operacija 2017"), ES gynybos ministrų ir Europos gynybos agentūros Ministrų valdybos Briuselyje  ir trijų Baltijos šalių gynybos ministrų Daugpilyje susitikimus, Ukrainos gynybos ministro arm. gen. Stepan'o Poltorak'o vizitą į Lietuvą, pastangas stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje su JAV ir Prancūzija, į Lietuvą iš JAV perdislokuotą JAV karių kovinę grupę, atvykusius į pratybas karius iš Portugalijos ir kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. Rubrikoje „Karinis rengimas" rasite pranešimus apie paramos netiesiogine ugnimi pratybas „Ugninis griausmas 2017", Panevėžyje vykusias pratybas „Karaliaus kirtis 2017", o Juozo Lukšos mokymo centre organizuotas kasmetines SP žvalgybos padalinių individualių įgūdžių pratybas „Žvalgo akis 2017". „Mūsų puslapyje" rašoma apie Ministro Pirmininko S. Skvernelio apsilankymą LK JŠ, dešimtąjį tarptautinį viduramžių riterių turnyrą Kaune, „Jūrinių mazgų" apdovanojimo ceremoniją, žygį Aukštaitijos partizanams pagerbti, Varėnoje tarnaujantį geriausią KASP Pėstininkų skyrių ir kitas KAS aktualijas bei naujienas. Įdomaus laiko su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Šeštajame šių metų „Kario" numeryje skaitykite: Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos 25-ąjį gimtadienį pasitinka atsinaujinusios. Tęsdami Laisvės karžygių pasakojimus šį kartą supažindiname su dar vienu lietuviu, tarnavusiu Didžiosios Britanijos kariuomenėje II pasaulinio karo metais - Škotijos kalniečiu Jonu Stepsiu, anglų vadintu John Millar. Apie Jungtinių Amerikos valstijų žvalgybų reformas ir jų gebėjimą reaguoti į naujus saugumo iššūkius rašo mjr. Donatas Palavenis ir kpt. Gediminas Palavenis. Cheminio ginklo panaudojimo atvejus pilietinio karo draskomoje Sirijoje ir JAV atsaką - 59 sparnuotųjų raketų „Tomahawk" smūgį al Šairato oro bazei - analizuoja Gustavas Štrimas. Įspūdžiais iš stažuotės NATO mokykloje Oberamergau (Bavarijos žemė, Vokietija) dalijasi Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC būrio vadas vyr. ltn. Martynas Žukovas. Su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų oro gynybos ginkluotės raida supažindina Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas Tomas Kizelevičius. Iš užsienio spaudoje gvildenamų temų atkreipiame dėmesį į Europos gynybos politikos klausimus. Ievos Budzeikaitės ir Alfredo Pliadžio fotoreportaže - kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė „Mes - tai Jūs" Panevėžyje. Su Žemaičių apygardos Kardo rinktinės partizanų žygiu 1949 m., tikintis pasiekti amerikiečių okupacinę zoną Vakarų Vokietijoje, supažindina brolių Algirdo ir Vlado Freigofų dienoraščiai, skelbiami tradiciniame žurnalo skyrelyje „Valia priešintis".
Daugiau

 

 

Antrajame šių metų KARDO numeryje spausdiname divizijos generolo Stasio Raštikio dukros Meilutės Raštikytės-Alksnienės sukrečiantį pasakojimą apie sovietų persekiotos kariuomenės vado šeimos likimą. Daugelis žino, kad Černobylio katastrofos metu į orą buvo išmesta iki 190 t radioaktyvių medžiagų, tačiau tai - toli gražu ne visas mus pasiekęs „spindulingasis" praeities palikimas. Jis aptariamas straipsnyje „Nematomi pavojai: radioaktyvusis paveldas". Į klausimą, kokia bus ateities oro gynybos ankstyvojo įspėjimo ir kontrolės sistema, pakeisianti E-3 AWACS, savo straipsnyje stengiasi atsakyti dr. Gediminas Molis. Su Pivkos mieste, Slovėnijos pietvakariuose, įsikūrusiu karo istorijos parku ir muziejumi (Park Vojaške Zgodovine Pivka), mus supažindina Erika Kisieliūtė.

Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  numeryje Nr.2-3 (491) reportažas iš tarptautinės konferencijos „Visuomenės atsparumo stiprinimas hibridinių grėsmių akivaizdoje Baltijos regione", (2-4 psl.). Publikacija apie tai, kaip valstybės vadovė spaudė ranką 2 kariams savanoriams, nes Lietuvos gimtadienį  Donatas ir Deividas minėjo su daugybe eilinių šalies piliečių, improvizuotoje akcijoje kelyje iš Mažeikių į Vilnių, (5-9 psl.). Kaip kiekvienas galime prisidėti teikiant pirmąją pagalbą žmonėms, pakliuvusiems į autoįvykius? (10-12 psl.). Šalčios krašte stiprėja prisikėlimo dvasia. Reportažas iš Kovo 11-osios šventės Šalčininkuose su Didžiosios kovos apygardos rinktine, (13-16 psl.). „Aušros" laikraščio ir dr. Jono Basanavičiaus svarba Lietuvos valstybingumui, (18-19 psl.). Du Prisikėlimo rinktinės jaunieji karininkai R. Ladyginas ir A. Lempa apie karjerą aktyviojo rezervo tarnyboje, (20-21 psl.). KASP štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius pasakoja apie planus naujose pareigose, (25-26 psl.). Išminuotojas kpt. Arūnas Janušonis prisipažįsta kodėl pasirinko šią specialybę, kodėl ji yra jaudinanti ir svarbi, (27-31 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media