Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Vykdant šių metų liepą Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime priimtą sprendimą sustiprinti priešakinį NATO buvimą rytiniame aljanso flange, jau nuo ateinančių metų pirmojo ketvirčio Lietuvoje (Rukloje) bus dislokuota Vokietijos karinių pajėgų vadovaujama NATO sąjungininkų bataliono kovinė grupė. Visą operacinį pajėgumą šis tarptautinis karinis vienetas planuojama pasieks jau tų pačių metų viduryje. Kadangi jau už kelių mėnesių Rukloje teks papildomai priimti per tūkstantį karių turintį sąjungininkų vienetą, šiuo metu Rukloje atliekami įvairūs priimančiosios šalies paramos darbai: sąjungininkų apgyvendinimo, maitinimo ir įvairių kitų logistinių paslaugų teikimo planavimas, reikalingos infrastruktūros atnaujinimas ir statybos.

img
Jungtinio štabo viršininkas lankėsi JAV pajėgų Europoje vadavietėje

Gruodžio 7-8 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras su delegacija lankėsi Štutgarte (Vokietija) esančioje Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų Europoje vadavietėje (angl. United States European Command, EUCOM).

Daugiau

img
Lietuvos kariuomenės įsigijo patrulinį laivą P15

Gruodžio 7 d. vakarą iš Korsoro uosto (Danija) į Klaipėdos uostą atvyko naujai Lietuvos kariuomenės įsigytas patrulinis laivas P15. Laivas priklausys Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės Patrulinių laivų divizionui ir vykdys šio diviziono užduotis: patruliuos Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vykdys laivų pažeidėjų sulaikymą, konvojavimą, paieškos ir gelbėjimo operacijas, taip pat kitas užduotis. Jame bus įmontuota standartinė technika, įranga ir ginkluotė, kurią šiuo metu turi kiti trys to paties tipo Karinių jūrų pajėgų patruliniai laivai.

Daugiau

img
Oro gynybos batalione vyko Kalėdinis krepšinio turnyras

Gruodžio 6 d. Oro gynybos batalione vyko kasmetinis Kalėdinis krepšinio turnyras, kuriame dalyvavo šešios komandos. Laimėtoja tapo 3-osios oro gynybos baterijos komanda. Bataliono štabo komanda užėmė antrąją vietą, trečioji atiteko Apžvalgos radarų baterijos komandai.

Daugiau

img
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai kėlė kvalifikaciją sprogmenų neutralizavimo vadovo kurse

Lapkričio 7 d.-gruodžio 2 d. devyni Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai dalyvavo standartinių sprogmenų neutralizavimo vadovo kurse, kurį organizavo Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras (SP JLMC). Jo metu kursantai mokėsi sprogmenų neutralizavimo teorijos, taip pat treniravosi vadovauti sprogmenų neutralizavimo operacijoms.

Daugiau

img
Parengtojo rezervo kariai atnaujino įgūdžius dalyvaudami tarptautinėse pratybose

Gruodžio 2 d. Jonušo Radvilos Mokomojo pulko rikiuotės aikštėje vyko iškilminga rikiuotė tris savaites trukusių parengtojo rezervo karių mokymų pabaigai pažymėti. Joje dalyvavo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos viršininkas pulkininkas leitenantas Stasys Paldūnas, svečiai ir rezervo karių pagrindu suformuotas batalionas. Šie mokymai išskirtiniai tuo, kad pirmą kartą buvo integruoti į tarptautines pratybas „Geležinis kardas 2016". Už parengtojo rezervo karių mokymų organizavimą buvo atsakinga Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla.

Daugiau

img
Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas švenčia 25-metį

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas gruodžio 2 d., oficialios dienos išvakarėse, paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune vykusiame renginyje dalyvavo ir bataliono karius pasveikino laikinai krašto apsaugos viceministro pareigas einantis Marijus Velička, Specialiųjų operacijų pajėgų štabo viršininkas, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų vienetų, kitų Lietuvos karinių vienetų vadai, buvę bataliono vadai ir kariai.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

17-ajame 2016 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie Briuselyje aptartą Lietuvos pasirengimą priimti sustiprintą Priešakinių NATO pajėgų bataliono dydžio kovinę grupę ir JK indėlį į ES saugumą bei ES karinio komiteto saugumo ir gynybos konferenciją, Lietuvos kariuomenės vado  gen. ltn. J.V. Žuko susitikimą su JAV specialiųjų operacijų pajėgų Europoje vadu gen. mjr. Mark'u C. Schwartz'u, tarptautines pratybas ,,Klevo skliautai 2016",  Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusius NATO jūrinių pajėgų Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės junginio laivus, taip pat ir apie atnaujinamą Lietuvos kariuomenės arsenalą bei automobilių parką. ,,Tarptautinėse operacijose" pristatysime Lietuvos karių pasirengimą Europos Sąjungos operacijai „Sophia", o ,,Karinis rengimas" papasakos apie bendras Lietuvos ir rotacinių Lenkijos pajėgų karių treniruotes Pabradėje, pratybas „Žvalgo smūgis 2016" ir tai, kas vyko iš anksto neskelbtose Lietuvos kariuomenės ir policijos bendrose pratybose. Rubrikoje ,,Mūsų puslapis" daugiausia dėmesio skiriama šauktinių ir karo prievolės temai, taip pat sužinosite už ką dėkoja gyventojams Lietuvos kariuomenė ir daugelį kitų KAS aktualijų. Šio numerio vidinis spalvotas puslapis yra skiriamas Lietuvos ir Belgijos kariniam bendradarbiavimui. Prasmingų pastebėjimų su ,,Krašto apsauga". Daugiau

 

Vienuoliktajame šių metų „Kario" numeryje skaitykite: Lietuvoje viešėjęs NATO Civilių ir karių bendradarbiavimo kompetencijos centro direktorius plk. Wolfgangas Paulikas pasakoja, kaip bendradarbiavimas su civiliais operacijų rajonuose padeda laimėti ne tik karus, bet ir taiką;  Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos specialistai aptaria  Gaižiūnų poligone Rukloje vykusias Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Švedijos karo medikų chirurgines lauko pratybas ir jų metu įgytą patirtį. Apie Lietuvos karių kartu su NATO sąjungininkais tęsiamą paramą ukrainiečiams pasakoja iš Javorivo mokymo centro sugrįžę, ten mokymo grupėje dalyvavę MPB „Žemaitija" batalionų kariai. Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono vyr. puskarininkis vrš. Aidas Šėgžda prisimena šiais metais baigtus  tarptautinius kursus Kapauno oro bazėje Vokietijoje. Apie komiksų sąsajas su amerikietiškos propagandos sklaida skaitykite praėjusiame numeryje pradėto  V. Mičiūnienės straipsnio tęsinyje. „Arsenalo" skyrelyje rasite Jungtinių Amerikos Valstijų karinių branduolinių pajėgumų modernizacijos apžvalgą. Iš užsienio spaudoje analizuojamų temų atkreipiame dėmesį į tai, kad Hezbollah bendradarbiavimas su į Siriją atvykusiais specialistais iš Rusijos gali iš esmės pakeisti šios už Irzelio sunaikinimą kovojančios organizacijos taktiką. „Kario" korespondentės I. Budzeikaitės fotoreportaže - Lietuvos karių išgyvenimo pratybos. Skyrelyje „Valia priešintis"  pristatome straipsnį apie iškilų Lietuvos laisvės kovotoją,  Dainavos apygardos  partizanų vadą Domininką Jėčį-Ąžuolį (1896 - 1947). Daugiau

 

 

 

Trečiajame šių metų KARDO numeryje skaitykite apie Lietuvos nepriklausomybės kovų savanorio, poeto, dimisijos kapitono Liudo Žukausko-Sakalinio gyvenimą ir asmenybę. Vienas iš tarpukario Lietuvos ateitininkų vadovų, nepalaužiamas laisvės kovotojas Jonas Senauskas (1911-1983) rašo apie 1939-ųjų rugsėjį saugoti valstybės sienos mobilizuotus Lietuvos karius. Žurnale spausdinama antroji Mindaugo Sereičiko straipsnio „Lietuvos karo aviacijos lakūnų ženklai ant lėktuvų" dalis. Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pristatoma prieš keletą metų  Lenkijos ir Lietuvos institucijų parengta paroda  „1939-1940 m. Lietuvoje internuoti lenkai". Daugiau

 

„Savanorio" mėnraštyje Nr. 10 (488) skaitykite reportažų seriją apie pratybas „Tvirtas Skydas 5.2" (2-9 psl.) ir „Gimtojo Rokiškio" žurnalistės prisipažinimą kodėl ji simpatizuoja KASP‘ui bei Rokiškio kuopos kariams savanoriams (10-11 psl.); Sužinokite kokią informaciją Šilutės miesto ir rajono gyventojams perduoda Žemaičių rinktinės kariai iš pratybų: „Karo grėsmė reali, priešas - už durų" (12-13 psl.); Reportažuose iš Didžiosios Kovos rinktinės pratybų „Tvirtas velnias 2016" (14-16 psl.) ir Prisikėlimo rinktinės pratybų „Saulės kirtis" (17-19 psl.) - karių, dalyvavusių pratybose įspūdžiai ir vertinimai; Tiriamosios dokumentikos publikaciją „Istorijos akimirka: 1991 m. karinė operacija „Granatsvaidžiai. II dalis" skaitykite 20-21 psl.; Taip pat leidinyje rasite pasakojimą apie karę, kurios išsipildžiusi svajonė - tarnauti Dariaus ir Girėno rinktinės Štabo aprūpinimo kuopos Transporto skyriuje (22-23 psl.); Straipsnyje apie Didžiosios Kovos rinktinės karių iniciatyvą, tvarkant Senųjų Trakų piliavietę, sužinosite kodėl karių tarpusavio ryšius stiprina ne tik ginklai, bet ir ryšiai su šalies istorija (24 psl.) Daugiau

Sprendimas: Fresh Media