Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Vasario 8-12 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Apsaugos kuopoje tarnaujantys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai dalyvavo vertinamosiose lauko taktinėse pratybose. Per šias pratybas kariai įgijo bazinių įgūdžių parengiant pastatus mūšiui miesto sąlygomis, o vėliau buvo vertinami karių individualūs įgūdžiai, tokie kaip topografija, individuali maskuotė, judėjimas įvairiose rikiuotėse su ginklu, reakcija į priešo ugnį, judėjimas poroje ir kiti taktiniai veiksmai.

 

img
Oro gynybos batalione – išskirtinė Atvirų durų diena

Vasario 12 d. Oro gynybos batalione vyko Atvirų durų diena, skirta nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių artimiesiems ir jų šeimos nariams.

Daugiau

img
Parengti kvalifikuoti šauktiniai kariai, gebantys naikinti tankus

Sausio 25 d. - vasario 12 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre buvo parengti kvalifikuoti šauktiniai kariai, gebantys su „Carl Gustaf" granatsvaidžiu efektyviai naikinti stacionarius ir judančius taikinius šviesiu ir tamsiu paros metu įvairiomis gamtinėmis sąlygomis. Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas" atliekantiems karius apmokė Mokymo centro ekspertai ir instruktoriai.

Daugiau

img
Ulonų puolimas ruošiantis tarptautiniam budėjimui tęsiasi

Vasario 8-11 d. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono II motorizuotosios pėstininkų, karių neoficialiai vadinamos „Vanagų", kuopos kariai remiami jai priskirtu ugnies būriu, sudarytu sunkiosios ginkluotės kuopos pagrindu, dalyvavo būrių vertinamosiose lauko taktikos pratybose „Vanago ataka". Birutės ulonų bataliono kariai ruošiasi nuo šių metų liepos pusmetį budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje, kad prireikus, būtų pasirengę išvykti į misijos rajoną.

Daugiau

img
„Jei netepsi, nevažiuosi“ – juokavo kariai, sėkmingai baigę Šarvuočio M 113 vairuotojo kursą

Vasario 12 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre baigėsi 3 savaites trukęs Šarvuočio M 113 vairuotojo kursas, kurio metu buvo parengta 12 Sausumos pajėgų karių, gebančių gerai valdyti ir prižiūrėti šarvuotį M 113.

Daugiau

img
Kvietimas žiniasklaidos atstovams susitikti su Karinėse jūrų pajėgose pradėjusiais tarnauti šauktiniais

Penktadienį, vasario 12 d., žiniasklaidos atstovai kviečiami apsilankyti ir susitikti su Karinių jūrų pajėgų Apsaugos kuopoje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą tęsiančiais kariais. Palangos jūros stebėjimo poste rengiamoje svečių dienoje bus galima susipažinti su karių tarnybos ir buitinėmis gyvenimo sąlygomis, pabendrauti su Karinių jūrų pajėgų vadu, Apsaugos kuopos vadu ir tarnybą pradėjusiais kariais.

Komentarai (1)  |  Daugiau

img
Vyko pirmieji brigados „Žemaitija“ mokymai

Vasario 9-11 d. vyko pirmieji šiais metais atkurtos Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija" kovinio rengimo mokymai „Stiprus Grifonas 2016". Mokymuose brigados ir jai priskirtų padalinių kariai planavo gynybines operacijas agresijos atveju.

 

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

2-ajame šių metų „Krašto apsaugos" numeryje skaitykite apie LITPOLUKRBRIG štabo atidarymą, NATO Karinio komiteto posėdį, krašto apsaugos ministro ir KAM vadovybės susitikimus su užsienių šalių delegacijomis, Ispanijos KOP vado vizitą, Lietuvos karių pasirengimą aptarnauti haubicas PzH2000 ir kitus tarptautinio bendradarbiavimo įvykius. Taip pat, iš Afganistano grįžusių karių sutiktuves ir Ulonų bataliono karių pratybas. „Mūsų puslapyje" - visuomenės nuomonės apklausos rezultatai, nauji Karo akademijos leidiniai, ginklų perdavimas Šaulių sąjungai, puskarininkių seminaras Kaune, gelbėjimo operacijos, šauktinių kultūrinė veikla ir kiti renginiai. „Karjeroje" - kursai Karo akademijoje, karių apdovanojimai ir kt. Daugiau

 

Pirmajame šių metų „Kario" numeryje skaitykite apie sumanymą kurti karinį istorinį parką, skirtą Nepriklausomybės kovoms, konkrečiai - lemtingosioms Širvintų-Giedraičių kautynėms paminėti. Apie Mechanizuotąją pėstininkų brigadą (MPB) „Geležinis Vilkas", jos partnerystę su danais, kovinį rengimą ir  į kariuomenę  sugrįžusius šauktinius kalbamės su dabar jau buvusiu brigados vadu plk. R. Vaikšnoru. Dabartinis Karo policijos vadas plk. ltn. G. Kazokas rašo apie Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono naudotus skiriamuosius ženklus, antsiuvus ir kitus simbolius. Atnaujinamą oro erdvės stebėjimo įrangą, sukauptą patirtį ir prasidėjusius pokyčius apžvelgia KOP Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos vadas plk. ltn. R. Titenis. Įspūdžiais iš stažuotės seržantų mokykloje Liucernoje (Šveicarija) dalijasi Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos vyriausiasis instruktorius vrš. M. Mikelionis. 1942 m. JAV įkurtos Strateginių tarnybų valdybos Antrojo pasaulinio karo metais vykdytas psichologines operacijas aptaria D. Sutkus. Iš užsienio spaudos aktualijų šįkart dėmesys atkreipiamas į Kremliaus politinės doktrinos teiginį, kad NATO yra tiesioginė grėsmė  Rusijos nacionaliniam saugumui. Šio numerio fotoreportažas skirtas Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 25-osioms metinėms. „Valia priešintis" skyrelyje rašoma apie 1945 m. lapkričio 10-11 d. tuometinėje Lydžio rinktinės partizanų veikimo teritorijoje Tauragės apskrityje įvykusį koordinuotą dviejų miestelių - Gaurės ir Girdžių - puolimą. Daugiau

 

Ketvirtajame šių metų KARDO numeryje skaitykite apie 2-ojo ulonų Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės pulko kūrimąsi 1920 m. ir pirmąją kovinę pulko užduotį. Kartu su lietuvių ir kitų tautybių partizanais už Lietuvos laisvę garbingai kovojusio azero -  pradedančio poeto Šakiro Sadygovo atminimą pagerbia jo tėvynainis Mahiras Gamzajevas. Su II pasaulinio karo ir Šaltojo karo metais projektuotais balionais-bombomis supažindina straipsnis „Vėjo nublokšti: slaptieji balionų projektai".  Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" rasite iš senųjų KARDO žurnalų parinktą nuotaikingą pranešimų kaleidoskopą. Daugiau

„Savanorio" numeryje 1 (481) skelbiamas apgintos laisvės triumfas. Apie iškilmingą Savanorių pajėgu įkūrimo 25-ųjų metinių minėjimą skaitykite 1, 8- 13 puslapiuose. „Šiandien Lietuvai savanoriai reikalingi  kaip niekada" savo sveikinimo kalboje sakė Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaitė. Labiausiai pasižymėjusių ir paskatintų karių sąrašas skelbiamas 2 puslapyje. Taip pat leidinyje skaitykite plk. ltn. Petro  Milašiaus straipsnį apie tolimesnes Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimo gaires tarp dviejų giminingų pajėgų, keičiantis patirtimi įvairiose karinės veiklos srityse (3 psl.). Apie geriausius darbdavius ir ypatinga dėmesį, parodyta jiems, skaitykite kpt. Tomo Pakalniškio straipsnyje „Geriausi karių savanorių darbdaviai"  (4 psl.). Jei norite sužinoti, kaip tapti geriausia kuopa Savanorių pajėgose, skaitykite 6 psl. publikuojamą straipsnį. 14 -16 puslapiuose pristatoma rubrika apie Savanorių pajėgų rinktinių kuopas, pirmoji apie save pasakoja  Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė. „Rengti karius savanorius, siekiant  išlaikyti parengtus, perdislokuojamus, nustatytoje vietovėje išlaikomus pajėgumus, gebančius savarankiškai, naudojant mažų padalinių taktiką, užtikrinti nacionalinių poreikių ir Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų vykdymą Lietuvos kariuomenės ar sąjungininkų sudėtyje"-  besivadovaudami šia užduotimi tvirtai žengia į priekį žengia Žemaičių rinktinės kariai savanoriai. Kituose leidinio numeriuose kviečiamos prisistatyti ir kitos rinktinių kuopos. Kokiais mokymais ir pratybomis prasidėjo kariams šie kovinio rengimo metai skaitykite 5 puslapyje. Pirmasis šių metų numeris užbaigiamas neeilinio žmogaus istorija apie Savanorių  pajėgų kovinės vėliavos kūrimą ir ne tik, (17-19 psl.) Atsargos vyr. ltn. Nerijus Treinys atvirai dalinasi pasakojimu apie tai, kaip buvo kuriama karinė atributika, kaip skiriamieji ženklai, karinės vėliavos, emblemos ir apdovanojimai atėjo į jo gyvenimą. Šiandien šis profesionalus dizaineris dar yra žinomas kaip heraldikos specialistas, taip pat vertinamas kino pasaulyje kaip karinės atributikos ekspertas. Daugiau

Sprendimas: Fresh Media