Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Spalio 1 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras Gaižiūnų poligono šaudykloje (Jonavos r., Rukla) organizuoja jėgos struktūrų snaiperinio šaudymo varžybas „Snaiperių diena", kurių metu Lietuvos kariuomenės padalinių kariai ir kitų Lietuvos jėgos struktūrų pareigūnai bei svečiai iš užsienio varžysis atlikdami kovinį šaudymą naudojant turimus tarnybinius ar nuosavus snaiperinius (medžioklinius, sportinius) ginklus.

img
Sausumos pajėgų vadas susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės meru

Rugsėjo 29 d. Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika Šalčininkuose susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės meru Zdislavu Palevičiu. Susitikimas surengtas siekiant užmegzti draugiškus ryšius, aptarti tarpusavio bendradarbiavimo perspektyvas organizuojant bendrus visuomeninius renginius bei rengiantis taikos meto užduočių vykdymui ir valstybės gynybai.

Daugiau

img
Savaitgalį Šilalės mieste ir jos apylinkėse vyko didelio masto karinės pratybos

Rugsėjo 26 - 28 dienomis Šilalės mieste ir jos apylinkėse vyko taktinės karinės ir ekstremalių situacijų valdymo ginkluoto konflikto metu pratybos, kuriose dalyvavo apie 500 karių. Pratybas organizavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, Karo policijos Klaipėdos įgula kartus su Šilalės rajono savivaldybe.

Daugiau

img
Baltijos šalių ginkluotųjų pajėgų štabų viršininkų susitikimas Latvijoje

Rugsėjo 29 - spalio 1 dienomis Latvijoje, Cėsių puskarininkių mokykloje, vyksta Baltijos šalių kariuomenių štabų viršininkų susitikimas. Šiame susitikime dalyvauja Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brg. gen. Vilmantas Tamošaitis, Latvijos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas ir Estijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas.

Daugiau

img
Husarai antrus metus iš eilės tapo Lietuvos kariuomenės virvės traukimo čempionais

Rugsėjo 25 d. Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai kartu su kitų kariuomenės padalinių komandomis dalyvavo Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vykusiame Lietuvos kariuomenės virvės traukimo čempionate. Husarai antrus metus iš eilės tapo ėepionato nugalėtojais.

Daugiau

img
Ukrainoje baigėsi tarptautinės pratybos „Rapid Trident 2014“

Rugsėjo 26 dieną Ukrainoje Lvovo srityje baigėsi tarptautinės pratybos „Rapid Trident 2014". Uždarymo ceremonija vyko Javorivo taikos palaikymo mokymo centro rikiuotės aikštėje. Šiemet pratybose dalyvo apie 1 200 karių iš 15 šalių - NATO ir šalių partnerių:  Azerbaidžano, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Norvegijos, Rumunijos, Ukrainos, Vokietijos.

Daugiau

img
Vaidotėnai atsisveikino su III-ąja parengtojo rezervo karių laida

Rugsėjo 26 d. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione vyko atsisveikinimo ceremonija su III-iosios parengtojo rezervo laidos kariais, rugsėjo 6-26 dienomis dalyvavusiais kartotinėse pratybose.

Komentarai (1)  |  Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
Kiekvieną sekmadienį 12.00 val. S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyksta vėliavų pakeitimo ceremonija. Kviečiame visus atvykti ir pamatyti šią ceremoniją!
Vėliavos pakeitimo ceremonija
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

14-ąjame šių metų „Krašto apsaugos" informacinio leidinio numeryje kviečiame skaityti apie Vilniuje vykusią NATO Karinio komiteto konferenciją, neformalų ES gynybos ministrų susitikimą Milane, pasirašytą susitarimą dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados steigimo, NATO Jūrinio komponento vado vizitą Lietuvoje, sužeistų Ukrainos karių atskraidinimą į Lietuvą, tarptautines pratybas „Klevo skliautas", „Kardų susikirtimas", „Šiaurės krantai", „Kilnus kalavijas" ir kitas. Rubrikoje „Tarptautinės operacijos" - apie karių, grįžusių iš misijos Turkijoje sutiktuves. „Koviniame rengime" - apie artilerijos ir minosvaidžių pratybas Pabradėje, karo akademijos I kurso kariūnų „Šlovės taką", bendras Kęstučio bataliono ir JAV karių pratybas, kursus Mokymo centre, žvalgų mokymus, medicinos vienetų pratybas Gaižiūnuose ir kt. Taip pat „Mūsų puslapyje" rasite informaciją apie Lietuvos kariuomenės maratono ir pusės maratono čempionatą, siekį plėsti poligonų ribas, oro gynybininkų ir policininkų bendradarbiavimą ir kitas krašto apsaugos sistemos aktualijas. Daugiau

 

 

Devintąjį  šių metų „Kario" numerį pradedame publikacija apie išskirtinį išmėginimą - vadovauti  NATO greitojo reagavimo pajėgų jūriniam junginiui. Rusijos karinės invazijos pasekmes analizuojame pokalbyje su Ukrainos nacionalinio muziejaus-memorialo „Kalėjimas Lonskio gatvėje" generaliniu direktoriumi Ruslanu Zabily. Tęsiant pasakojimų ciklą apie svetimose šalyse Lietuvai garbingai atstovavusius tautiečius, šįkart supažindiname su JAV atsargos pulkininku leitenantu Donatu Skuču. Kaip mūšio lauke mėginama išvengti „draugiškos ugnies" aukų, rašoma straipsnyje „Savas ar svetimas?". Į klausimą, kuo vertingi oficialūs pasikeitimai „legaliais šnipais", atsakymą rasite straipsnyje „Ginkluotės kontrolės inspektoriai: tarnyba ypatingose vietose". Skaitytojus supažindiname su „nemirtiniems" priskiriamu  multifunkciniu riaušių malšinimo ginklu FN 303. Kartu su legendiniu Lietuvos laisvės kovotoju Jonu Kadžioniu-Bėda aplankysime netoli Kavarsko jo paties atstatytą bunkerį, kuriame jis kadaise slapstėsi ir kartu su žmona buvo suimtas. Trečioje pasakojimo apie Lietuvos partizanų bunkerius dalyje aptariami jų dydžiai, kai kurie statybos meno ir gyvenimo juose aspektai, atskleidžiama slėptuvių, įrengtų sodybų statiniuose, įvairovė. Anonsuojama knyga „Laisvės karžygiai" apie lietuvių kilmės karius, tarnavusius Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenėje. Daugiau

 

 

Trečiąjį  šių metų „Kardo" numerį  pradeda publikacija, skirta 500-osioms Oršos mūšio metinėms paminėti - pateikiamos jį nagrinėjančių Alberto Vijūko-Kojelavičiaus ir  Simono Daukanto knygų ištraukos, taip pat  sutrumpintas V. Daugirdaitės-Sruogienės straipsnis „Kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis ir Oršos mūšis 1514 metais", išspausdintas JAV leistame 1955 m. „Kario" 10 nr. Prieš 220 metų Lietuvoje ir Lenkijoje vykęs sukilimas buvo paskutinis Abiejų Tautų Respublikos bandymas išsivaduoti nuo aplinkinių valstybių įtakos ir įtvirtinti savo nepriklausomybę. Vienas ryškiausių 1794 m. sukilimo epizodų Lietuvoje - Vilniaus gynyba. Apie ją skaitykite Edvardo Brusoko straipsnyje. Rašinyje „Kaistanti Arktis" nagrinėjama grėsmė, kylanti dėl į gamtinius išteklius, esančius Arkties vandenyne, pretenduojančių valstybių  nesutarimų. Skyriuje „Praeitis ateičiai" prisimenamas senas ukrainiečių generolo palinkėjimas išeivijos lietuvių kariams veteranams: „Nepakartokime pragaištingos klaidos vėl kovoti kas sau..." Daugiau

Naujame „Savanorio" numeryje Nr. 8 (464) 1 psl. pradedamas išsamus straipsnis apie Baltijos kelio 25-mečiui skirtus renginius visoje Lietuvoje (Tęsinys 2 psl.). Šiame numeryje taip pat skaitykite apie Sausumos pajėgų dalinių pratybas „Ulono kardas", kurių metu buvo treniruojamasi atlikti puolamąsias operacijas. (Pradžia 1, tęsinys - 9 psl.) 3 psl. publikuojamas straipsnis, skirtas savanorio Artūro Sakalausko žūties 23-iosioms metinėms, jame galėsite perskaityti ne tik tragiško įvykio liudininkų atsiminimus, bet ir sužinoti, koks yra naujosios karių savanorių kartos požiūris į savo pirmtakų žygdarbius. (Tęsinys 4-5 psl.) 6 psl. išspausdintas LKKSS Vilniaus skyriaus nario ats. ltn. dr. Vytauto Račkausko straipsnis apie Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių kasmetinį sąskrydį „Su Lietuva širdy". (Tęsinys 13 psl.) 7 psl. skaitykite apie „Joniškėlio mirties batalioną", kurio savanoriai narsiai kovėsi Lietuvos Nepriklausomybės kovose. Straipsnis „Lietuvos kariuomenė Gyvosios karo istorijos festivalyje." (Tęsinys 16 psl.) 8 psl. Rasite informaciją apie Dainavos rinktinės Taikos meto užduočių Operacinių pajėgumų Sausumos pajėgų elemento trečiosios pamainos vertinamąsias lauko taktikos pratybas. Apie tai, kaip žinomiems Kauno miesto politikams ir verslininkams bei sporto pasaulio atstovams sekėsi Baziniame kario savanorio įgūdžių kurse ir kas juos paskatino įstoti į Savanorių pajėgas, skaitykite 10-11 psl. 14 psl. „Merginos griauna stereotipus" - straipsnis apie Vyčio rinktinės kares savanores.  Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą  - karių kovinį rengimą, pratybas, laisvalaikį, dalyvavimą įvairiuose renginiuose. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media