Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Savaitgalio žvejybą trys Lietuvos karo policininkai prisimins ilgai, bet šį kartą ne dėl gero žuvų laimikio, o dėl to, kad pavyko išgelbėti skęstantį žmogų.

img
Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre kariai išleisti į atsargą

Sausio 23 d. į atsargą išleisti 139 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai atlikę tarnybą Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopoje "Vanagas".

Daugiau

img
Paskirtas naujas JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas

„JAV Sausumos pajėgos yra vieni iš pagrindinių strateginių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų partnerių. Glaudžiai bendradarbiaujame įvairiose srityse jau ketvirtį amžiaus. Esu tikras, kad su naujuoju JAV Sausumos pajėgų Europoje vadu puikiai sutarsime ir sėkmingai plėtosime bendradarbiavimą tarp pajėgų." - po inauguracijos ceremonijos Vokietijoje kalbėjo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

Daugiau

Dalyvaudami tarptautinėse pratybose Vokietijoje susimušė du KASP kariai savanoriai

Sausio 21 d. rytą Vokietijoje, Jungtinių Amerikos Valstijų mokymų vadavietei Europoje priklausančioje Hohenfels karinėje bazėje, tarp dviejų tarptautinėse pratybose „Sąjungininkų dvasia VIII" (angl. Allied Spirit) dalyvavusių Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių kilo konfliktas, po kurio vienas jų pateko į Regensburgo universitetinę ligoninę. Nukentėjusio grandinio T. B. būklė yra stabili, artimieji apie įvykį informuoti.

Daugiau

img
Šiais metais Lietuvos kariuomenė pereis prie naujo pavyzdžio uniformos

Jau šiais metais Lietuvos kariuomenė pradės keisti karių aprangą į naują - universalaus marginimo lauko uniformą. Planuojama, kad kariams naujo pavyzdžio uniformos bus pradedamos išduoti nuo 2018 m. II -ojo ketvirčio.

„Sprendimą peržiūrėti uniformos spalvinę gamą lėmė keli faktoriai. Kariai atkreipė dėmesį, kad vykdant užduotis dabar naudojamo žalio marginimo uniformos išsiskiria ne miškingoje vietovėje, pavyzdžiui, mieste. Naujo pavyzdžio uniformas testavo Specialiųjų operacijų pajėgų kariai ir po jų vertinimo buvo priimtas sprendimas palaipsniui atnaujinti uniformas", - sakė Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vado pareigas laikinai einantis plk. ltn. Eimantas Juodzevičius. Pasak karininko, praktinė šio pakeitimo pusė yra ta, kad viena uniforma gali būti naudojama skirtingoms užduotims - šio pavyzdžio uniformas kariai dėvės ir tarnaudami Lietuvoje, ir - tarptautinėse operacijose. Tokią praktiką taiko vis daugiau NATO ir kitų partnerių šalių.

Daugiau

img
Oro gynybos bataliono kariai mokosi valdyti priešlėktuvinę raketinę sistemą GROM

2017 metų spalio mėnesį į Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną atkeliavo priešlėktuvinės artimojo nuotolio oro gynybos sistemos GROM. Gavus naują, jau trečią priešlėktuvinę raketinę sistemą Oro gynybos batalionas (toliau - OGB) ėmėsi intensyviai ruoštis ginkluotės įvedimo į sistemą darbų.

Daugiau

img
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione įvyko šauktinių karių išleidimo į atsargą ceremonija

Sausio 18 d. iškilmingoje rikiuotėje į atsargą išleisti šešiasdešimt Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių. Visą devynių mėnesių tarnybos laiką kariai tarnavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione.

Daugiau

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

1-ajame 2018 m. informaciniame leidinyje „Krašto apsauga" kviečiame skaityti apie ES šalių pritarimą Lietuvos iniciatyvai stiprinti ES bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių gynybos ministrų susitikimą, Nyderlandų ir Kroatijos gynybos ministrų vizitus į Lietuvą, Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko vizitą Ukrainoje ir Ukrainos siekį prisijungti prie NATO ESKC veiklos, NATO PP bataliono organizuotą kalėdinį koncertą „Kartu - mes NATO" bei daugelį kitų aktualijų. „Tarptautinėse operacijose" rašoma apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose 2018 m., o „Karinis rengimas" apžvelgia 2017 m. pabaigos karinio rengimo įvykius. „Mūsų puslapyje" pristatomas ministro R. Karoblio ir kariuomenės vado gen. ltn. J. V. Žuko susitikimas su pajėgų ir karinių vienetų vadais, taip pat pranešama apie Lietuvą pasiekusias pirmąsias dvi mokomosios PKM „Vilkas", Valstybės kontrolės ataskaitą dėl KAS viešųjų pirkimų tvarkos, naujoves kibernetinio saugumo srityje 2018 m., Lietuvos vėliavos dienos paminėjimą Vilniuje ir atnaujintas karių poilsio ir laisvalaikio patalpas LDK Kęstučio MPB bei  kitas KAS naujienas. Ryžtingų prasidėjusių metų su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Pirmasis šių metų „Kario" numeris pradedamas pasakojimu apie unikalią tarnybą po vandeniu - Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos darbą. Kariuomenėje įgyta ilgamete patirtimi dalijasi praėjusių metų pabaigoje į atsargą išleista seržantė majorė Dovilė Antulevičienė. Su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektore mokslui ir studijoms profesore Jūrate Novagrockiene kalbamės apie pagrindines akademijos veiklos kryptis ir pernai į pirmą kursą priimtus būsimuosius Lietuvos  karininkus. Kartu su karo psichologais analizuojame savižudybių problemą kariuomenėje - kaip išspręsti patekusiojo į aklavietę problemas. „Nuomojamų" karių ir privačių kompanijų, teikiančių šešėlines paslaugas Rusijos kariuomenei, veikla apžvelgiama Dariaus Sutkaus straipsnyje. Šio numerio fotoreportaže - Alfredo Pliadžio fotografijos iš 2018 m. sausio 1-osios Vėliavos dienos minėjimo. Šiemet minime paskutinio sovietų okupuotoje Lietuvoje teismo sprendimu sušaudyto Prisikėlimo apygardos partizano Pranciškaus Prūsaičio-Lapės (1928-1963) gimimo 90-metį ir 55-ąsias mirties metines. Apie jį skaitykite tradiciniame žurnalo skyrelyje „Valia priešintis". Daugiau

 

Ketvirtame 2017 m. KARDO numeryje spausdiname Luko Pilkausko straipsnio apie kompleksiškumo teorijos taikymą šiuolaikiniuose konfliktuose I dalį. Dr. Gediminas Molis skaitytojus kviečia nusikelti į netolimą ateitį - apžvelgti tikėtinas būsimos karybos jūroje tendencijas ir ateities jūros dronų galimybes.  Minėdami Lietuvos kariuomenės atkūrimo 99-ąsias metines, tradiciniame skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame vieną pirmųjų literatūrinių KARIŠKIŲ ŽODŽIO publikacijų - J. Buivydžio kūrinį „Kovos Krikštas", paskelbtą  1919 m. 2-4 numeriuose. Daugiau

 

Apie galingą mažo padalinio kovinę dvasią - 802 kuopos skyrių, tapusį Geriausio Sausumos pajėgų pėstininko skyriaus varžybų nugalėtoju, skaitykite 2-6 psl. Kaip Prisikėlimo rinktinės kariai rengėsi Jungtinių Tautų vadovaujamai operacijai „Minusma", sužinosite 7 psl. Atsakymą, kokie žmonės ir įvykiai nulėmė tautos likimą 1991 m. rugpjūčio pučo metu, rasite straipsnyje 8-11 psl. Kaip pratybose „Tvirtas skydas" kariai savanoriai išgelbėjo žmogaus gyvybę, skaitykite 13-14 psl. Išėjo dim. gen. ltn. Arvydo Pociaus knyga „Kaip mes atkūrėme Lietuvos kariuomenę". Savanorio kūrėjo, buvusio Lietuvos kariuomenės vado atsiminimų knyga pristatoma 15 psl. 16-19 psl. atskleidžiamos pratybose „Geležinis Vilkas" vykdytos „Suvalkų koridoriaus" operacijos detalės, jų svarba ir KASP vaidmuo. Toliau tęsiamas ir plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas su Estijos Savanorių pajėgomis „Kaitseliit".  Dainavos rinktinės karių savanorių įspūdžiai iš pratybų Estijoje aprašyti 20-24 psl. Kuopininkas KASP padalinyje - vienas iš trijų svarbiausių žmonių. Plačiau apie KASP kuopininkus, jų patirtį, darbo metodus ir lūkesčius - 28-41 psl. Kiekvienam kariui aktualią informaciją, kaip papildyta ir patobulinta kario ekipuotė palengvina tarnybą, rasite 51-53 psl. Daugiau 

 

Sprendimas: Fresh Media