Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

„Mums pavyko pasiekti to, ko mes norėjome: NATO karinis komitetas pritarė tarptautinių štabų steigimui Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje. Tokį karinį patarimą komitetas jau kitą mėnesį pateiks Šiaurės Atlanto Tarybai", - grįžęs iš sausio 21-22 d. NATO karinio komiteto susitikimo Briuselyje sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.  

img
Brigadoje „Geležinis Vilkas“ prasideda štabų mokymai

Sausio 26 d. Rukloje (Jonavos r.) prasideda keturias dienas truksiantys Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" organizuojami štabų mokymai „Sumanus vilkas I". Juose treniruojami pavaldžių batalionų štabų ir padalinių valdymo grupių gebėjimai planuoti karines operacijas brigados lygmenyje. Mokymuose dalyvauja apie 150 karių iš brigados „Geležinis Vilkas" ir priskirtų vienetų.

Daugiau

img
Husarų bataliono kariai kuria naujas tradicijas

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas šią žiemą organizuoja visuomeninus renginius - žiemos slidžių žygius Panevėžio mieste ir rajone - „Husaro žygis“. Šiais žygiais siekiama skatinti ne tik karių, bet ir civilių Panevėžio miesto ir rajono gyventojų aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, o žygiuose kviečiami dalyvauti profesionalūs sportininkai ir mėgėjai. Planuojama, kad „Husaro žygiai“, priklausomai nuo oro sąlygų, vyks 2015 m. sausio - kovo mėnesių sekmadieniais.

Daugiau

Per autoįvykį prie Lekėčių k. nesunkiai nukentėjo civiliai asmenys

Sausio 23 d. kelyje Šakiai-Kaunas netoli Lekėčių kaimo (Šakių r.) kario vairuojamas  sunkvežimis, kuriuo iš pratybų važiavo LDK Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, kliudė lengvąjį automobilį.

Į įvykio vietą kariai nedelsiant iškvietė policiją ir medicininę pagalbą. Lengvojo automobilio vairuotoja ir jos bendrakeleivis buvo išvežti į gydymo įstaigą apžiūrai, šiuo metu jie paleisti namo.

Daugiau

img
Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 24-ąsias įkūrimo metines

Sausio 17 d. Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos mini 24-ąsias įkūrimo metines. Šia proga Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje vyko šventinis renginys ir iškilminga rikiuotė.

Daugiau

img
Karo policininkai suteikė pagalbą eismo įvykyje nukentėjusiajam asmeniui

Sausio 16 d. po pietų Lietuvos kariuomenės Karo policijos kariai suteikė pagalbą autoįvykyje nukentėjusiam asmeniui - sužeistąjį ištraukė iš apvirtusio sunkiasvorio automobilio, suteikė medicinos pagalbą ir iškvietė specialiąsias tarnybas.

Daugiau

img
Ulonai domisi savo ištakomis

Sausio 15 d. Birutės ulonų bataliono Ulonų karininkų klubo nariai lankėsi Milašaičiuose (Plungės r.), kur susitiko su tarpukario Lietuvos karininkų Plechavičių giminaitėmis. Susitikime dalyvavo plk. Aleksandro Plechavičiaus anūkė Regina Veigel ir jo brolio Medardo dukra Vita Jauniškienė.  Ponios Regina ir Vita pasidalijo savo prisiminimais apie plk. Aleksandrą Plechavičių.

Komentarai (2)  |  Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
Kiekvieną sekmadienį 12.00 val. S. Daukanto aikštėje prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyksta vėliavų pakeitimo ceremonija. Kviečiame visus atvykti ir pamatyti šią ceremoniją!
Vėliavos pakeitimo ceremonija
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida
 

Informacinio leidinio „Krašto apsauga" paskutiniame, 20-ąjame 2014 metų numeryje skaitykite apie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pamainų pasikeitimą, besibaigiantį Lietuvos vadovavimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui, kariuomenės vado vizitą Danijoje, prasidėjusį Lietuvos karių budėjimą NATO ir ES greitojo reagavimo pajėgose ir kitus tarptautinio bendradarbiavimo įvykius. Rubrikoje „Tarptautinės operacijos" - apie Lietuvos karių dalyvavimą 2015 metais. „Kariniame rengime" - apie kursus karo akademijoje, Juozo Lukšos mokymo centre, pratybas Alytuje ir kituose miestuose. Tradiciškai, paskutiniame metų numeryje - trumpa svarbių Krašto apsaugos sistemos įvykių apžvalga. Rubrikoje „Mūsų puslapis" - Lietuvos vėliavos dienos minėjimas, kariuomenės vado susitikimas su kariuomenės padalinių vadais, kariuomenės išminuotojų darbo 2014-aisiais rezultatai, krašto apsaugos ministro susitikimai ir kiti įvykiai. Daugiau

 

Atsivertę pirmąjį šių metų numerį rasite pasakojimą apie  Lietuvos karininko vadovaujamos aštuonių NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupės budėjimą. Pokalbyje su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku analizuojama Vidurio ir Rytų Europos geopolitinė situacija ir ženklūs pokyčiai mūsų informacinėje erdvėje vertinant kylančias grėsmes. Su  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pagyrimo nusipelniusiais LRT projekto „Tikri vyrai" kūrėjais ir juos globojusiais kariuomenės atstovais artimiau pabendrausite skaitydami Sauliaus Rinkevičiaus straipsnį. Į klausimą, ar iš tiesų mūsų kariuomenę iškilminguose renginiuose reprezentuojantiems vaikinams užtenka tik puošnios aprangos ir gebėjimo žygiuoti lygia greta, atsakymą rasite straipsnyje „Kiek jėgos reikia Garbės sargybos kuopos kariams?"  Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos rezervo vieneto vadas kpt. Joris B. Ragaišis pasakoja apie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos kvalifikuotų ekspertų parengimo kursus Čekijos valstybiniame branduolinės, cheminės ir biologinės gynybos institute. Skyrelyje „Arsenalas" skaitytojams primename keistą, perspektyvų, bet pamirštą Heckler & Koch šturmo karabiną G11. Rengdami užsienio spaudos apžvalgą atkreipėme dėmesį į tai, kad Vakarų skaitmeninio saugumo specialistai vis garsiau kalba apie nerimo signalus, sklindančius iš Rusijos. Sausio 12-13 d. Vilniuje ir visoje Lietuvoje paminėjome Laisvės gynėjų dieną.  Minėjimo akimirkas, atspindinčias tautos pasiryžimą eiti Nepriklausomybės keliu, ginti savo Laisvę, primena Ievos Budzeikaitės ir Alfredo Pliadžio fotoreportažas. Skyriuje „Valia priešintis" rašome apie  prieš 70 metų - 1945 m. sausio 12 d.- Ukmergės apskrities Taujėnų valsčiaus Lėno miške įvykusias Vyčio apygardos partizanų ir NKVD pajėgų kautynes. Daugiau

Ketvirtasis  šių metų „Kardo" numeris pradedamas rašiniu apie visomis prasmėmis unikalų Lietuvos kariuomenės karininką, kareivių vadintą „Perkūno dieduku", generolą Motiejų Pečiulionį. Kaip Lietuvoje po Nepriklausomybės kovų (ir joms tebevykstant) buvo sprendžiami karo invalidų globos klausimai rašoma dr. Aušros Jurevičiūtės straipsnyje. Kalėdinės paliaubos Pirmojo pasaulinio karo metais Europoje prisimenamos ir po šimtmečio - apie jas skaitykite publikacijoje „1914: fronto Kalėdų stebuklas". Kad geriau pažintume kultūrinius skirtumus, egzistuojančius tarp rusakalbės Rytų ir ukrainietiškai kalbančios Vakarų Ukrainos, nuosekliau susipažinkime su ukrainiečių tautinio judėjimo istorija, apie kurią dar 1931 m. KARDO 10 ir 11 numeriuose rašė Marija Mašiotaitė-Urbšienė. Daugiau

„Savanorio" numeryje Nr. 12 (468) 1 psl. pradedamas pažintinis straipsnis apie Spiečiaus taktikos metodą, kuris 2015 metais bus pradėtas taikyti ir Savanorių pajėgose. Nukelta į 10 - 11 psl. 2 psl. publikuojama laikinai vykdančio KASP vado funkcijas plk. ltn. Dariaus Vaicikausko parengta informacija apie pajėgų perspektyvas 2015 metais - kovinį rengimą, tarptautinį bendradarbiavimą, naujas užduotis ir t.t. 3 psl. pateikiama informacija apie Vyčio rinktinės ir Pasvalio rajono savivaldybės bendradarbiavimą - pratęstą bendradarbiavimo sutartį ir bendrai organizuojamus renginius. Apie Mokomajame pulke vykusią paskutinę 2014 metais priesaiką ir tikrąją jos vertę skaitykite kpt. Dariaus Ulozo informaciją ir eil. Igorio Kononovo straipsnį 4 ir 5 puslapiuose. Apie naujokų įspūdžius Mokomajame pulke ir permainas Didžiosios Kovos rinktinės 801 (NOK) kuopoje skaitykite 6 ir 7 psl. 8 -  9  psl. publikuojami vyr. ltn. dr. Vidmanto Kuprevičiaus interviu su didžiausių 2014 metais Lietuvoje vykusių tarptautinių pratybų „Geležinis kardas" dalyviais. 12 -14 psl. rasite Vyčio, Žemaičių bei Dariaus ir Girėno KASP rinktinių karių įspūdžius iš įvairių pratybų, susitikimų, atrankų bei sporto varžybų. 15 psl. skaitykite atsiminimus apie anąpilin išėjusius dim. plk. mons. Alfonsą Svarinską bei buvusį Vilniaus merą savanorį Alį Vidūną. 16 rasite KASP viešųjų ryšių karininko kpt. Dariaus Ulozo fotoreportažą apie Sausumos ir KASP štabų karių viešnagę Zarasų socialinės globos namuose. Laikraštyje kaip ir visada atrasite daug informacijos apie KASP padalinių veiklą ir aktualijas,  dalyvavimą įvairiuose renginiuose. Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media