Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Balandžio 24 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas išvyksta į Estiją, kur dvi dienas dalyvaus Baltijos šalių karinio komiteto susitikime kariuomenių vadų lygmeniu. Renginyje bus aptariami aktualūs Baltijos regiono saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimai.

img
„Geležinio Vilko“ kariai tvarkė I pasaulinio karo gynybinių įtvirtinimų teritoriją

Nelaukiant oficialios akcijos „Darom" dienos, Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" padalinių kariai tvarkė ypatingą vietovę - pirmojo pasaulinio karo gynybinius apkasus ir įtvirtinamus. Puikiai išlikę karo inžineriniai įrengimai yra Narėpuose, (Narėpai - gyvenvietė Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje).

Daugiau

img
Generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras apdovanotas pasižymėjimo ženklu

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pareigas eiti baigiantis generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras apdovanotas pirmojo laipsnio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus".

Daugiau

img
Jau nepriklausomoje Lietuvoje gimęs karininkas apie NATO: „Mes visi turime bendrą priešo suvokimą“

Šiais metais, minint NATO 70-ąsias ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines, apie Lietuvos narystę Aljanse nuolat kalbiname įvairiose Lietuvos kariuomenės pajėgose tarnaujančius ir įvairių patirčių turėjusius karius. Šįkart kviečiame skaityti interviu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione tarnaujančiu karininku vyresniuoju leitenantu Mariumi Dzencevičiumi. Aukštadvaryje (Trakų raj.) gimęs ir karių kuopai šiandien vadovaujantis karininkas savo tarnybą pradėjo jau Lietuvai būnant NATO nare ir neslepia: „Tarnybos pradžioje man NATO buvo abstrakti sąvoka, kažkur toli esanti organizacija, kurios negalima pačiupinėti“.

Daugiau

img
Vanago taką įveikusiems šauktiniams įteiktos beretės
Kaip ir kiekvienas šaukimas, taip ir penktoji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida, tarnaujanti Operacinėje aplinkos kuopoje „Vanagas", turi įveikti kliūčių ruožą „Vanago takas". Pagal tradiciją kariai jį privalo įveikti vieną kartą per tarnybos laikotarpį. Kariams įveikus kliūčių ruožą „Vanago takas" suteikiamas leidimas nešioti beretes ir sertifikatai, kuriuose pažymima, kad karys įveikė kliūčių ruožą ir gali vadintis tikru Vanagu.

Daugiau

img
Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtojai – abiturientai iš Kauno, Palangos ir Kaišiadorių

Balandžio 18 d. trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į  tradicinio, jau 24 kartą vykusio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje. Dėl teisės patekti į šį finalą spręsdami sudėtingą testą internetu varžėsi daugiau nei 200 mokinių. Prieš tai  jie praėjo  atranką savo mokyklose.

Daugiau

img
Baigėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono bei Ryšių ir informacinių sistemų bataliono lauko taktinės pratybos „Tvirtas plienas 2019“

Balandžio 15 – 18 dienomis Vilniaus mieste vyko bendros Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono bei Ryšių ir informacinių sistemų bataliono lauko taktinės pratybos „Tvirtas plienas 2019“, kurių metu abiejų dalinių kariai treniravosi bendrai vykdyti jiems paskirtas užduotis. Mokymai vyko dienos ir nakties metu, mieste esančiose civilinėse ir karinėse teritorijose.

Daugiau

 facebooktwitterinstagram youtube 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

6-ajame 2019 m. informaciniame leidinyje „Krašto apsauga" didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos narystės NATO, kuri šiemet mini 70-ąsias įkūrimo metines, 15 metų sukakčiai. Skyrelyje „Tarptautinis bendradarbiavimas ir operacijos" rašoma apie ministro R. Karoblio vizitą į JAV, Jungtinėje Karalystėje vykusias Jungtinių ekspedicinių pajėgų stalo pratybas ir B9 gynybos ministrų susitikimą Varšuvoje, pasirašytą penkerių metų dvišalį bendradarbiavimo su JAV gynybos srityje planą, Lenkijos kariuomenės vado gen. ltn. R. Andrzejczak'o viešnagę Lietuvoje ir kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. „Kariniame rengime" pateikiami pranešimai apie teigiamą NATO įvertinimą MPB „Geležinis Vilkas" štabui,  Lietuvos karo medikų dalyvavimą pratybose Rumunijoje ir Baltijos jūroje vykusią minų paieškos ir jų kenksmingumo šalinimo operaciją DEUSQUADEX 19-1/BALTEX. Skyrelyje „Krašto apsaugos sistemoje" rasite pranešimus apie Vyriausybės pritarimą VĮ „Infostruktūra" pertvarkai, gyventojų skirtos finansinės paramos lėšų panaudojimą M-14 modernizacijai, taip pat ir apie kitas KAS naujienas. Kviečiame skaityti. Daugiau

 

Ketvirtąjį šių metų KARIO numerį  pradedame pokalbiu su Lietuvoje viešėjusiu Kanados gynybos akademijos komendantu kontradmirolu Lucasu Cassiviu apie moterų teises jų kariuomenėje. Tęsiant pasakojimų ciklą apie svetimose kraštuose tarnavusius lietuvius karius, „Laisvės karžygių" skyrelį kuruojantis dim. gen. ltn. Arvydas Pocius skaitytojams pristato Kanados lietuvio Juozo Pajaujo, II pasaulinio karo metais kovojusio drauge su šios šalies kariais, istoriją. Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono 155 mm ugnies baterijos vadas kpt. Tadas Belopetravičius pasakoja apie naujai įsigytas savaeiges haubicas ir studijas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pavasarį Alytuje vyko atvirasis Sausumos pajėgų karinės kovinės savigynos turnyras. Su jo dalyviais - Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnaujančiais šauktiniais ir jų treneriu ltn. Edgaru Jankausku kalbėjosi Kotryna Gurevičiūtė. Optimalaus karinio peilio atsiradimo ir gamybos JAV kariuomenėje apžvalgą „Arsenalo" skyrelyje tęsia Darius Sutkus, šį kartą jo dėmesį patraukė 1943 m. sukurtas „Ka-Bar". Itin aukšto meistriškumo reikalaujantys lenkų naikintuvų F-16 ir lietuvių naudojamų lengvosios atakos lėktuvų L-39 manevrai ore - srž. sp. Ievos Budzeikaitės fotoreportaže.  Skyrelyje „Valia priešintis" skaitytojai supažindinami su Kunigaikščio Žvelgaičio partizanų rinktinės  (Prisikėlimo apygarda) istorija. Daugiau

 

 

Pirmajame šių metų KARDO numeryje spausdinamame mjr. Lino Dungveckio straipsnyje nagrinėjami klausimai, ar gali lyderystė būti galios daugiklis ir kaip ją ugdyti.  Gustavas Štrimas tęsia rašinių ciklą apie privačias Rusijos karines kompanijas, kurios formaliai nėra priskirtos oficialioms statutinėms organizacijomis, o už jų vykdomą veiklą aukščiausioji Rusijos valdžia  skelbiasi neatsakanti. Tradiciniame žurnalo skyriuje „Praeitis - ateičiai" skaitytojams pateikiama 1919-1930 m. Joniškėlio kulkosvaidininkų (vėliau - Švietimo komisijos) leisto Devintojo pėstininkų Lietuvos kunigaikščio Vytenio pulko laikraštėlio „Tėvynės gynėjas" pirmųjų numerių apžvalga. Daugiau

 

 

„Savanoris" Nr. 4 (497). Apie KASP Prisikėlimo rinktinės operacijų išradingumą skaitykite 4-5 psl. Kaimynės Lenkijos iniciatyva - sėkmingai besiplečiančios teritorinės gynybos pajėgos ir siekis aktyviai bendradarbiauti regioniniu pagrindu. „Lenkija įkūrė teritorinės gynybos pajėgas" (6-10 psl.). Apie Bazinį kario savanorio įgūdžių kursą ir jo klausytojų motyvaciją - „Ko nepatirsi būdamas ne čia" (14-19 psl.). Apie išgyvenimo kursą, kuriame kariai atranda savo galimybių ribas skaitykite 22-25 psl. „Kariūnų karjeros pradžia - savanorių pajėgos" (28-31 psl.). Lauko taktinės pratybos „Pasala": „Kaip rinktinių skyriai stabdymo operacijomis griovė oponentų užduočių planus" (32-35 psl.). Dainavos rinktinės karių savanorių būrys treniravosi drauge su Specialiųjų operacijų pajėgų kariais Vokietijoje (36-37 psl.). Apie JAV kariuomenės kapelioną ats. mjr. Džefą Striukerį, buvusį JAV reindžerių seržantą, kultinio filmo „Juodojo vanago žūtis" prototipą, skaitykite 38-42 psl. Publikacijoje „Fronte reikalingi kovotojai" pasakojama apie Ukrainos savanorių dalinių formavimąsi ir kovas Rytų Ukrainos fronte (46-51 psl.). „Supratęs, kad turi būti ten, kur kovos draugai" - dar kartą apie karį savanorį Artūrą Sakalauską, žuvusį prieš 27 metus, ir laikmetį, kuriame jis gyveno ir tarnavo Lietuvai (52-54 psl.). Daugiau

  

 

Ketvirtuoju šių metų numeriu, skirtu pažymėti 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines, skaitytojus kviečiame susipažinti su naujuoju NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadu Plk. Ltn. Peer Papenbroocku, pasidalinusiu savo pirmaisiais įspūdžiais Lietuvoje ir papasakojusiu, kaip vertina bendrą partnerių ir lietuvių darbą. Taip pat Special rubrikoje kviečiame skaityti publikaciją apie Kremlino trolių veiklą bei kaip šios grupuotės susiformavo.

 Daugiau

Sprendimas: Fresh Media