Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Folkloro ansamblis „Vilnelė“

 

 

Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė” įsikūrė 1996 m. sausio 10 d. Nuo pat pirmos dienos kolektyvui vadovauja Laima Purlienė. Kolektyve yra per 30 įvairaus amžiaus narių. Ansamblyje dainuoja, šoka, groja krašto apsaugos sistemos darbuotojai, ekonomistai, medikai, inžinieriai, mokslininkai ir kt.

 

„Vilnelės” repertuaras itin gausus ir įvairus, tačiau kiekvienais metais vis papildomas. Kolektyvas pateikia savo žiūrovui ir klausytojui autentišką įvairių Lietuvos regionų folklorą. Ansamblio repertuarą sudaro apie pusę tūkstančio įvairaus žanro kūrinių. Ypač kolektyvas gilinasi į įvairių laikotarpių karinį folklorą.Parengtos kelios karinių ir partizanų dainų programos, nuolat rengiamos naujos. Repertuarą nuolat papildo tremties, patriotinės dainos. Turtingos ir populiarios kalendorinių dainų programos (Advento ir Kalėdų, Užgavėnių, Velykų ir Atvelykio, Joninių ir kt.). Gausi ir turininga Kaišiadorių apylinkių folkloro programa, daug dzūkiškų dainų ir pasakojimų. „Vilnelės” repertuare – apie šimtą šokių ir žaidimų. Ansamblio instrumentinė grupė groja smuikais, armonikomis, basetle, žvangina žvanguliais, muša būgną, būgnelį, kankliuoja, pučia lumzdelius, skudučiuoja ir kt. Keletas ansamblio dalyvių puikiai kalba aukštaičių – „žiemgalių”, uteniškių, anykštėnų, vilniškių (švenčioniškių), dzūkų ir žemaičių tarmėmis, todėl jie puikiai veda renginius, dažnai kviečiami į televizijos ir radijo laidas. Liaudiškų tarmiškų pasakojimų nuolat klausosi ir Lietuvos kariai. Ansamblis yra sukūręs vestuvinių papročių spektakliuką, kurį rodė tarptautiniuose festivaliuose. Kolektyvas turi puikių ir nuotaikingų kaukių, kurias dažnai išradingai panaudoja programose. Ansamblis dainuoja ir romansus, vėlyvesnėms dainoms kartais pritaria gitara ar armonika.

 

„Vilnelės” ansamblis nuolat koncertuojantis kolektyvas, organizuoja įvairias šventes kariams ir visuomenei, dalyvauja įvairiuose Lietuvos folkloro festivaliuose, Dainų šventėse, miestų ir miestelių šventėse, karių ir partizanų paminėjimuose ir kt. Kolektyvas garbingai atstovauja Lietuvos kariuomenę užsienyje: Šveicarijoje, Belgijoje, Italijoje, Danijoje, Latvijoje , Rusijoje, Norvegijoje, Airijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Graikijoje. 2004 metais kolektyvas išleido dvi kompaktines plokšteles („Tai daili graži mūsų kariuomenė” ir „Anoj pusej ažera”). 2005 m. folkloro ansamblis „Vilnelė” buvo apdovanotas aukščiausiu Lietuvos folkloro apdovanojimu – „Aukso paukštės” statulėle ir nominuotas geriausiu 2004 m. kolektyvu miestu kategorijoje.

 

Pagrindinis kolektyvo tikslas – koncertuoti Lietuvos kariuomenei, propaguoti karines dainas, puoselėti etninę kultūrą kariuomenėje ir visuomenėje, ugdyti pagarbą ir meilę Tėvynei. Draugiški ir darbštūs „Vilnelės” dainininkai, šokėjai ir muzikantai noriai koncertuoja visur, visada ir visiems. Jeigu jūs nestokojate talento, visada su dideliu džiaugsmu būsite laukiamas šiame kolektyve.

 

2007 metais ansamblio meno vadovė Laima Purlienė buvo apdovanota Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medaliu civiliams „Už nuopelnus”. Tai dar kartą patvirtina, kad kolektyvas tęs nuoširdų darbą, puoselėjantį lietuvybę mūsų Tėvynėje, prisidedantį prie pasaulio kultūrinio paveldo išsaugojimo.

 

Jūs visada galite mus susirasti. Tad skambinkite mums, kvieskite, ir mes atvyksime.

 

Laima Purlienė
Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblio „Vilnelė” meno vadovė
Tel.: mob. +370 670 84305,
Faks. +370 5 261 31 58
laima.[email protected]
Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė,
Pamėnkalnio g. 13, lt – 2001 Vilnius


LIETUVOS KARIUOMENĖS VILNIAUS ĮGULOS KARININKŲ RAMOVĖS FOLKLORO ANSAMBLIS „VILNELĖ” SKELBIA NAUJŲ NARIŲ PRIĖMIMĄ

 

Kviečiame visus norinčius ir gebančius dainuoti, šokti, groti, kalbėti tarmiškai ( arba norinčius viso to išmokti).įvairaus amžiaus žmones. Ypatingai kviečiame kariškius, krašto apsaugos darbuotojus ir jų šeimų narius. Ansamblio repertuare – autentiškas įvairių laikotarpių lietuvių folkloras, daug karinių, partizanų, vestuvinių, kalendorinių dainų, romansų, įvairių regionų šokių, ratelių, tarmiškų pasakojimų. Jūsų laukia draugiškas kolektyvas, koncertinės išvykos į karinius dalinius, Lietuvos miestus ir miestelius, taip pat koncertinės kelionės į užsienį. Ansamblis turi geras sąlygas repeticijoms ir tobulėjimui.

 

Kviečiame atvykti į ansamblio repeticijas Ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) pirmadieniais ir ketvirtadieniais 18val.

Individualios repeticijos pagal susitarimą kitomis dienomis.

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2009-04-16
Sprendimas: Fresh Media