Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės medalis "Už nuopelnus"

 

 

Lietuvos kariuomenės medalis „Už nuopelnus”

 

Lietuvos kariuomenės medalis „Už nuopelnus" (toliau - Medalis) skiriamas už ypatingus nuopelnus plėtojant bei stiprinant Lietuvos kariuomenę ir už pasiaukojimą karo tarnybos metu.

 

Medaliu gali būti apdovanojami profesinės karo tarnybos kariai, pavyzdingai ištarnavę ne mažiau kaip 10 metų, ir aktyviojo rezervo kariai, o ypatingais atvejais - ir civiliai asmenys. Užsienio valstybių kariai ir civiliai šiuo medaliu apdovanojamai už nuopelnus stiprinant Lietuvos kariuomenę ir užtikrinant jos aukštą kovinę parengtį.

 

Antrą, trečią ir ketvirtą kartą gali būti apdovanojama Medaliu praėjus ne mažiau kaip 5 metams po paskutinio apdovanojimo šiuo ar Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medaliu „Už nuopelnus".

 
Medalis įteikiamas tik apdovanojant šiuo Medaliu pirmą kartą. Apdovanojant Medaliu pakartotinai, įteikiami bronzos, sidabro ar aukso spalvos Gedimino stulpai, segami Medalio kaspino ar juostelės viduryje. Bronziniai Gedimino stulpai žymi antrą, Sidabriniai - trečią, o Auksiniai - ketvirtą apdovanojimą.

 

Aversas - Medalis 32x32 mm kryžiaus formos, sukomponuotas iš trijų plokštuminių elementų:

apatinis elementas - geltono metalo (auksuotas), 20x20 mm pločio ir 0,8 mm aukščio. Tarp kryžiaus skersinių suformuota po dvi grupes spindulių;

vidurinis elementas - balto metalo (sidabruotas) 1 mm aukščio kryžius. Kryžiaus centre yra 13 mm skersmens apskritimas. Nuo centro kryžiaus skersiniai į galus platėja. Skersinių galai primena tulpės žiedą. Nuo centrinio apskritimo ribos kryžiaus skersiniai dengti raudonu emaliu;

viršutinis elementas - geltono metalo (auksuoti) 0,8 mm aukščio kalavijas ir Gedimino stulpai.

Reversas lygus.

Kaspinas -  32 mm pločio muaras, į apačią siaurėjantis, pritvirtintas prie metalinio skydelio. Centrinis dryžis - 4 mm pločio, tamsiai mėlynas. Į abu kraštus eina 1 mm pločio aukso spalvos dryžiai, po jų eina 4 mm pločio raudonos spalvos dryžiai, po to - 1 mm pločio aukso spalvos dryžiai ir pakraščiuose 8 mm pločio tamsiai mėlyni dryžiai.

Kaspinas prisegamas lankeliu, pervertu per Medalio centrinio skersinio kilputę.

Tvirtiklis - dvi smeigės su fiksatoriais, kurios viršutinėje kaspinėlio dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-27
Sprendimas: Fresh Media