Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalis "Už tarptautines operacijas"

 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalis „Už tarptautines operacijas”

 

 

Krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas" (toliau - Medalis) apdovanojama už sėkmingą dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

 

Medaliu apdovanojami:

profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo kariai ir civiliai asmenys, ištarnavę visą numatytą tarptautinėje operacijoje laiką, pavyzdingai atliekantys tarnybą ir nebausti už drausmės pažeidimus tarptautinės operacijos metu;

neištarnavę viso numatyto tarptautinėje operacijoje laiko profesinės karo tarnybos kariai, aktyviojo rezervo kariai ir civiliai asmenys, kurie buvo atšaukti iš tarptautinės operacijos dėl nepriklausančių nuo jų priežasčių (sužeidimo, su tarnyba susijusios ligos, tarnybinio būtinumo ir kitų svarbių priežasčių);

 

Skraidantysis ir orlaivius aptarnaujantis techninis personalas apdovanojamas už bendrą 90 parų tarnybą tarptautinės operacijos rajone. Orlaivio įgulos, skrendančios iki tarpinio aerodromo ir laukiančios grįžtančio iš tarptautinės operacijos rajono lėktuvo, laukimo dienos į apdovanojimo laiką neįskaičiuojamos.

 

Pritarus kariuomenės vadui, sprendimą dėl apdovanojimo priima krašto apsaugos ministras.

 

Medaliu apdovanojama už pirmą įvykdytą tarptautinę operaciją.

 

Pakartotiniai (už kiekvieną sėkmingai įvykdytą tarptautinę operaciją) karių ir civilių apdovanojimai žymimi arabiškais bronzos spalvos 5 mm aukščio ir pločio skaičiais, segamais Medalio kaspino ar juostelės viduryje. Skaičius 2 žymi antrą, 3 - trečią apdovanojimą ir t.t.

 

Medalis (pakartotinio apdovanojimo medaliu ženklas) ir jo liudijimas įteikiamas grįžus iš tarptautinės operacijos.

 

Aversas - Medalis yra apskritimo formos, vieno plokštuminio elemento, 32 mm skersmens, perimetro aukštis 0,6 mm, centrinė dalis iškili, 1,2 mm, gaminamas iš bronzos.

Apskritimo centre - žemės gaublys. Viršutinėje gaublio dalyje įkomponuoti Gedimino stulpai. Aplink gaublį - ąžuolo lapų virtinė. Gaublys, Gedimino stulpai ir ąžuolo lapai blizgantys, skritulys matinis.

Reversas lygus.

Kaspinas -  32 mm pločio muaras, į apačią siaurėjantis, pritvirtintas prie metalinio skydelio, centrinis dryžis 20 mm pločio, žydros spalvos, į abu kraštus eina 2 mm pločio baltos spalvos dryželis. Už jo į abi puses eina 4 mm pločio tamsiai raudonos spalvos dryželis.

Kaspinas prisegamas lankeliu, pervertu per Medalio centrinio skersinio kilputę.

Tvirtiklis  - dvi gofruotos smeigės su fiksatoriais. Smeigės viršutinėje kaspinėlio dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-07
Sprendimas: Fresh Media