Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalis civiliams "Už nuopelnus"

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalis civiliams„Už nuopelnus”

 

Krašto apsaugos sistemos medalis civiliams „Už nuopelnus" (toliau - Medalis) skiriamas civiliams asmenims už ypatingus nuopelnus stiprinant krašto apsaugą ir už pasiaukojimą tarnybos metu.

 

Medaliu apdovanoti gali būti teikiami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai už ypatingus nuopelnus ir asmeninį indėlį plėtojant ir stiprinant krašto apsaugos sistemą.

 

Medaliu KAS tarnaujantys (dirbantys) civiliai asmenys gali būti apdovanoti, pavyzdingai ištarnavę (dirbę) ne mažiau kaip 10 metų.

 

Antrą, trečią ir ketvirtą kartą gali būti apdovanojami medaliu praėjus ne mažiau kaip 5 metams po paskutinio apdovanojimo šiuo Medaliu.

 

Medalis įteikiamas tik apdovanojant šiuo Medaliu pirmą kartą. Apdovanojant Medaliu pakartotinai, įteikiama bronzos, sidabro ar aukso spalvos ąžuolo šakelė, segama Medalio kaspino ar juostelės viduryje. Bronzinė ąžuolo šakelė žymi antrą, Sidabrinė - trečią, o Auksinė - ketvirtą apdovanojimą.

 

Aversas - Medalis lygiakraščio 32x32x32 mm trikampio formos, vieno plokštuminio elemento. Medalis balto metalo (sidabruotas), visą jo perimetrą juosia 3 mm pločio simetriškai banguojanti juosta. Juostoje iškiliomis raidėmis užrašyta LAISVĖ, GARBĖ, TĖVYNĖ.

Centrinėje medalio dalyje - trys suglausti ąžuolo lapai. Aukšto reljefo medalio dugnas matinis, o juosta ir lapai blizgantys. Medalio aukštis - 1,5 mm.

Reversas lygus.

Kaspinas - 32 mm pločio muaras, siaurėjantis į apačią ir pritvirtintas prie metalinio skydelio. Centrinis dryžis - 14 mm pločio žalios spalvos. Nuo jo į abu kraštus eina 1 mm pločio baltos spalvos ir pakraščiuose - 2 mm pločio raudonos spalvos dryžiai.

Kaspinas prisegamas lankeliu, pervertu per Medalio centrinio skersinio kilputę.

Tvirtiklis - dvi smeigės su fiksatoriais, kurios viršutinėje kaspino dalyje pritvirtintos horizontaliai.

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2014-05-27
Sprendimas: Fresh Media