Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos ir Afganistano jaunimą sujungė televizijos tiltas

2009-07-29
image

 

Liepos 28 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas surengė vaizdo konferenciją, kuri suteikė galimybę pabendrauti Lietuvos ir Afganistano jaunimo organizacijų atstovams. Konferencijos metu televizijos tiltas sujungė į Jungtinį štabą Vilniuje atvykusius Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovus su Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane susirinkusiais Afganistano jaunimo organizacijos AYNSO (Afghan Youth National and Social Organisation) nariais. Daugiau nei valandą trukusioje konferencijoje lietuviai su afganistaniečiais dalijosi mintimis apie jaunimo organizacijų ir jaunimo švietimo svarbą kuriant demokratinę pilietinę visuomenę, taip pat apie abiejų šalių jaunimo problemas.

 

Televizijos tiltas buvo įjungtas 14 val. Lietuvos ir 15.30 val. Afganistano laiku. LiJOT nariai kalbėjo anglų kalba, o AYNSO, išskyrus vieną dalyvį, – dari, iš kurios vertė vertėjas.

 

„Didžiausi iššūkiai, su kuriais susiduria jaunimas Afganistane, – tai nepakankamos švietimo galimybės bei nedarbas, todėl mūsų organizacija skatina jaunimą mokytis bei tobulėti, aktyviai dalyvauti savo šalies politiniame ir kultūriniame gyvenime“, – sakė AYNSO vadovas Hassamudinas Hakimi.

 

„Mums svarbiausia yra saugumas, todėl AYNSO organizacijos nariai siekia prisidėti stiprindami saugumą Afganistane, - kalbėjo kitas AYNSO atstovas Shamas Mohammadas. – Vienas iš stabilumo garantų Afganistane - tai demokratiškai renkama valdžia, todėl jaunimas ragina tautiečius dalyvauti rugpjūčio 20-ąją vyksiančiuose šalies prezidento bei Goro provincijos tarybų rinkimuose. Tai bus jau antrieji laisvi prezidento rinkimai Afganistane nuo Talibano režimo nuvertimo, todėl skatiname žmones nebūti abejingus ir atlikti savo pilietinę pareigą“.

 

LiJOT atstovai pabrėžė išsilavinimą kaip esminę sąlyga jaunimui veiksmingai dalyvauti šalies valdyme. Neraštingumo lygis Goro provincijoje siekia 80 proc.

 

LiJOT atstovai gyrė savo kolegų iš Afganistano kompetenciją. „Mūsų organizacijai iki šiol dar neteko bendradarbiauti su Afganistano jaunimo atstovais, tačiau matyti, kad jie puikiai išmano, kaip veikia tarptautinės bei jaunimo organizacijos“, – kalbėjo LiJOT tarptautinių programų vadovė Rimantė Ribačiauskaitė. Lietuviai kolegoms afganistaniečiams patarė, kaip būtų galima tobulinti jų organizacijos veiklą.

 

Vaizdo konferencija ir televizijos tiltas dalyvaujant Lietuvos ir Afganistano jaunimo atstovams organizuojamas pirmą kartą, tačiau panašius renginius, kurie skatintų Lietuvos ir Afganistano jaunimo bendradarbiavimą, planuojama rengti ir ateityje.

 

LiJOT vienija 62 didžiausias organizacijas, kurioms iš viso priklauso apie 200 tūkst. narių. AYNSO visame Afganistane vienija apie 60 tūkst. narių, o Goro provincijoje jų yra apie 1600.

 

Prieš konferenciją susirinkusiuosius Jungtiniame štabe pasveikino Štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas, jaunimui buvo pristatyta Štabo veikla ir nuo 2005 metų vykdoma Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo misija.

 

Jungtinio štabo atstovė spaudai Kristina Chlynova
Nuotraukos K. Chlynovos ir kpt. M. Varnos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media