Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Prasideda karių pasirengimo budėti ES kovinėje grupėje vertinamosios pratybos

2009-10-23
image

Spalio 23 d. Pajuostyje, Panevėžio r., prasidėjo Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono I-os motorizuotosios pėstininkų kuopos su jai priskirtais padaliniais vertinamosios lauko taktinės pratybos „Greitas atsakas" (angl. „Quik response"). Iki spalio 30 d. vyksiančiose pratybose taip pat dalyvaus Mindaugo bataliono štabas, minosvaidžių, štabo ir ryšių būriai, inžinierių ir karo policijos skyriai, civilių ir kariškių bendradarbiavimo grupė, iš viso - apie 200 karių.

 

Pagrindinis pratybų tikslas - nacionaliniu lygiu įvertinti Europos Sąjungos (ES) kovinėje grupėje budėti besirengiančios kuopos su jai priskirtu aprūpinimo būriu pasirengimą vykdyti stabilizavimo operacijas. Pratybų metu kariai vykdys patruliavimo, eskortavimo, paieškos pastate ir riaušių malšinimo užduotis.

 

Šiandien, pirmąją pratybų dieną Mindaugo batalione, buvo surengtas pratybų pristatymas, ginkluotės, ekipuotės, technikos ir ryšių įrangos patikrinimas.

 

Mindaugo bataliono pėstininkų kuopa su priskirtu aprūpinimo būriu, taip pat civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriumi, karo policijos skyriumi bei tarptautiniam štabui priskirtais kariais ES kovinėje grupėje budės 2010 m. pirmąjį pusmetį. Kartu su 130 Lietuvos karių kovinėje grupėje dalyvaus kariai iš Lenkijos, Latvijos, Slovakijos ir Vokietijos. Lietuvos kariai ES kovinėje grupėje budės Lenkijos bataliono sudėtyje.

 

Lietuvos karių pasirengimas budėti ES kovinėje grupėje vyksta nuo praėjusių metų pabaigos. Karių rengimas prasidėjo nuo individualaus specialistų ir vadų pasirengimo, vėliau buvo vykdomas kolektyvinis skyriaus, būrio ir kuopos lygmens rengimas. Liepos mėnesį Gaižiūnų poligone vykusių kuopos lygmens vertinamųjų lauko taktinių pratybų „Ramus atsakas" metu kuopa su priskirtais padaliniais vykdė žygio, susitelkimo rajono, puolimo ir gynybos veiksmus.

 

ES kovinės grupės - aukštos parengties, daugianacionalinės jungtinės greitojo reagavimo pajėgos, skirtos kovai su krizėmis. Kovinėms grupėms priskirti kariai ir technika budi savo šalyse, o ES priėmus politinį sprendimą panaudoti kovinę grupę kariniai vienetai per 5-10 dienų turi būti pasirengę vykti į operaciją bet kur už ES ribų, 6 tūkst. kilometrų spinduliu aplink Briuselį bei gebėti operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

 

Pastaba žiniasklaidai: Spalio 29 d. rengiamas pratybų pristatymas žiniasklaidai. Žiniasklaidos atstovai, norintys ketvirtadienį, stebėti pratybas „Greitas atsakas", kviečiami iki spalio 28 d. 16 val. registruotis el. p. [email protected] arba tel.: (8 45) 507 051 (vyresnysis leitenantas Paulius Babilas, Mindaugo batalionas). Spalio 29 d. žiniasklaidos atstovai į Mindaugo batalioną (Pajuostis, Panevėžio r.) kviečiami atvykti iki 09 val.

Spalio 29 d. renginio programa žiniasklaidos atstovams:
Iki 09.00 val. atvykimas į Mindaugo batalioną.
09.00-09.45 val. pratybų pristatymas žurnalistams.
09.45-11.00 val. vykimas į pratybų vietas, pratybų stebėjimas.

Mindaugo bataliono Viešųjų ryšių karininkas vyr. ltn. Paulius Babilas.

 

Silvijos Praniauskaitės-Bitinienės nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media