Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karo akademijos absolventų baigiamosios lauko taktikos pratybos

2010-06-18
image

Gegužės 31 ir birželio 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 42 absolventai laikė kvalifikacinio egzamino pirmąją teorinę dalį, o birželio 2–13 d. antrąją praktinę dalį, geriau žinomą kaip Būrio vado kovos kursą. Šis kursas, kaip ir kiekvienais metais, vyko Pabradės poligone.

 


Būrio vado kovos kurso tikslas – įvertinti, kaip absolventas geba ir moka priimti racionalius sprendimus standartinėse ir nestandartinėse situacijose, kaip sugeba pasirengti kovinei užduočiai (būrio lygmeniu): analizuoti gautą užduotį, planuoti mūšio sumanymą, paskelbti kovinį įsakymą ir galiausiai vadovauti būriui vykdant paskirtą užduotį.

 


Vadovaujantis sukurta pratybų legenda, scenarijumi ir minėtu kuopos vado įsakymu, kiekvienam kariūnui buvo sudarytos sąlygos per nustatytą laiką pasirengti gautai užduočiai ir nurodytu laiku ją įvykdyti. Būrio vadams buvo skelbiami daliniai kuopos vado įsakymai neatsižvelgiant į paros laiką bei oro sąlygas.

 


Priešiškas pajėgas imitavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės savanoriai. Kariai pasižymėjo išskirtine iniciatyva, profesionalumu ir geranoriškumu. KASP karių būriui vadovavo vyr. ltn. Vidas Žūkas, kuris gebėdavo profesionaliai sudaryti realias situacijas. Daugelis pratybose dalyvavusių Lietuvos karo akademijos karininkų pripažino, kad savanoriai tikrai nenuvylė, anaiptol, daugeliui reikėtų pasimokyti iš savanorių užsidegimo, reiklumo, gero humoro jausmo ir paprastumo. Tai buvo pavyzdys, kaip kariai turi suvokti ir vertinti lauko taktikos pratybų svarbą bei atsakingą požiūrį į vykdomas užduotis.

 


Siekiant kuo didesnio objektyvumo bei nešališkumo, kariūnų veiksmus vertintojai iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių, tokių kaip KASP, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono.

 


Apibendrinant įvykusias pratybas, vertinimas būtų - pratybų tikslas pasiektas, kariūnai kvalifikacinį egzaminą išlaikė visi (geriausiai išlaikė krn. Martynas Rutkauskas), identifikuotos pamokos planuojant pratybas ir vykdant jų aprūpinimą.


Kpt. Mindaugas Matukonis
Nuotr. – vyr. ltn. Algirdo Ravaičio

2013-03-30 23:26

geyfzfyz

H2pp8G , [url=http://beamivahwoqx.com/]beamivahwoqx[/url], [link=http://sipyfvyojbqo.com/]sipyfvyojbqo[/link], http://mtyyrpgoenjf.com/
2013-03-30 17:13

wlvlbtjc

R7yNx9 hbxulgveubwz
2013-03-26 23:23

Rosemarie

It seems amazing and woferdnul to me that you're able to make pecan pies with a recipe handed down from your great-grandmother. It seems like a rare thing in this day and age. And the pie looks woferdnul. BTW, I love your blog's banner. What a great picture.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media