Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės išminuotojai Kaune sunaikino sprogmenį

2011-02-01
image

Sausio 31 d. apie 13.30 val. Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas gavo pranešimą, kad Kaune, Partizanų g., rastas daiktas, panašus į sprogmenį. Apie radinį policijai pranešė daugiabučio gyventojas.

 

Nuvykusi į įvykio vietą, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo grupė identifikavo rankinę granatą (Vokietija). Sprogmuo kėlė pavojų gyventojų saugumui, todėl ji buvo išvežta į Rokų poligoną ir sėkmingai neutralizuota.

 

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai - jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

 

Lietuvoje nuolat randama nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų. Sprogmenimis yra užteršti ir buvę sovietinės kariuomenės poligonai. Kariuomenės išminuotojų duomenimis, nuo 1994 m. dėl neatsakingo elgesio su rastais sprogmenimis Lietuvoje žuvo ar buvo sužalota apie dešimt žmonių.

 

 

 

http://www.sprogmenys.lt/index.php?menu=radus_sprogmeni

 

 

2015-11-26 11:54

Bernabe

I feel saeitfisd after reading that one.
2013-03-26 14:22

Suevonne

So much info in so few words. Toltsoy could learn a lot.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media