Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės mokykloje baigėsi pirmasis karinės kovinės savigynos instruktoriaus kursas

2011-12-23
image


Gruodžio 23 d. Lietuvos kariuomenės mokykloje baigėsi pirmą kartą organizuotas karinės kovinės savigynos instruktoriaus kursas. Tris savaites trukusį kursą sėkmingai baigė dvylika karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių.
Lietuvos kariuomenės karinės kovinės savigynos idėjos iniciatorius – Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kuris susipažino su JAV jūrų pėstininkų artimosios kovos rengimo sistema ir nurodė paruošti Lietuvos kariuomenei pritaikytą atitinkamo rengimo sistemą.


Buvo suformuota darbo grupė (darbo grupės sudėtyje buvo ir Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro specialistai), kuri išanalizavo kitų kariuomenių patirtį ir Lietuvos kariuomenės kovinio rengimo ypatumus, užduočių specifiką ir nustatė Lietuvos kariuomenės karinės kovinės savigynos rengimo principus.


Karinės kovinės savigynos mokymo procesas susideda iš trijų lygių – I (bazinio) lygio, kurio reikalavimus kariai turėtų įvykdyti atėję į bazinius karinius mokymus, II - sudėtingesnio lygio, kuriame kariai mokomi papildomų naujų veiksmų ir trečio – sudėtingiausio – lygio, kuris skiriamas tiems kariams, kurie, atlikdami užduotis, išmoktus įgūdžius turi pritaikyti įvairiomis besikeičiančiomis sąlygomis.


Karinės kovinės savigynos instruktoriaus kurso tikslas – parengti kariuomenės karinės kovinės savigynos instruktorius, gebančius vykdyti karinės kovinės savigynos rengimą, I ir II lygių testavimą, vesti karinės kovinės savigynos pratybas krašto apsaugos sistemos institucijose ar jos padaliniuose.


Karinės kovinės savigynos instruktoriaus kurso metu kariai supažindinti su Lietuvos kariuomenės kovinės karinės kovinės savigynos principais Lietuvos kariuomenėje ir NATO šalyse, karinės kovinės savigynos instruktoriaus darbo pagrindais, pirmosios medicinos pagalbos karinės kovinės savigynos pratybų metu ir kt. Šį kursą vedusio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro vyresniojo specialisto vyresniojo seržanto Sauliaus Šeškevičiaus teigimu, visi kursantai buvo motyvuoti, su entuziazmu sėmėsi žinių ir įgūdžių.


Kurso pabaigoje kariai laikė egzaminą, kuris susideda iš trijų dalių: testo raštu, praktinių pratybų vedimo, II lygio karinės kovinės savigynos testo laikymo. Visiems sėkmingai baigusiems kursą kariams buvo įteikti Karinės kovinės savigynos instruktoriaus kurso baigimo pažymėjimai.


Antrasis Karinės kovinės savigynos instruktoriaus kursas prasidės sausio 9 d. 

 

Kpt. I. Klenauskienė

2013-03-02 19:40

mjleiy

5EVCMH ybusitoipmsk
2013-03-01 13:03

Wilander

Nesuprantu, kas čia tokio parašyta, kad reiktų neleisti dėti stsiaprnio. Visai sudurnėjo , jau bijo savo šešėlio. Kaip greitai galima sužlugdyti laisvą žodį. Pora iškvietimų ir laikraštis į savartyną. Pasiskaitykit Čyvo įžvalgas lžiniose Kai nieko kito arsenale nėra , kol dar įmanoma.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media