Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 12) naujienų archyvas

NATO greitojo reagavimo pajėgose budėti kitais metais ruošiasi Vytenio bataliono vienetai
2011-12-05
img

2012 metais (nuo sausio 1 iki gruodžio 31 d.) NATO greitojo reagavimo pajėgose budės Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandens valymo vienetas ir Vidutiniųjų sunkvežimių būrys.

null
Kariškių krepšinio komandai Lenkijos rinktinė nepasipriešino
2011-12-03
img

Vyriausioje jungtinių pajėgų Europoje vadavietėje (SHAPE) vykstančiame tarptautiniame krepšinio turnyre jau trečią pergalę iškovojo Lietuvos kariškių krepšinio rinktinė. Rezultatu 82-58 buvo įveikta Lenkija.

Užsitikrinę vietą pirmame ketverte eil. M. Jaruševičiaus treniruojami KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės krepšininkai susikaupę pradėjo rungtynes ir jau pirmame kėlinyje įgijo solidžią persvarą. Leidus pailsėti traumų kamuojamiems keletui startinio penketo žaidėjų, atsarginis žaidėjų suolelis įvykdė visus trenerio nurodymus ir vėl padovanojo gausiam sirgalių būriui malonų reginį. Gausiai suirinkusiems Lietuvos ir kitų NATO šalių žiūrovams patiko greitos lietuvių atakos bei kolektyvinis žaidimas, todėl plojimų ir pozityvaus triukšmo salėje netrūko.

null
Iššūkiai Gruzijos kalnuose
2011-12-02
img

 

Lipimas vertikalia uola. Nusileidimas nuo skardžių. Kelių dienų žygiai kalnuota vietove. Visus šiuos išbandymus teko patirti Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės Žvalgybos kuopos žvalgybos specialistui vyresniajam seržantui. Rolandui Mencevičiui, dalyvavusiam baziniame kalnų kopimo vasaros kurse Gruzijoje.

null
Lietuvos karo aviacijos istorija maršo ritmu
2011-12-02
img

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos pristato 20-osioms atkūrimo metinėms skirtą projektą „Lietuvos ikarai: istorinis žvilgsnis į karo aviaciją". 2011 m. gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 17 val. Trakų rajono kultūros rūmuose (Vytauto g. 69) koncertuos Karinių oro pajėgų orkestras (kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis, dirigentas vyresnysis leitenantas Remigijus Terminas), skambės visų laikų geriausia muzika. Renginys nemokamas.

null
Lietuvos kariškių krepšinio komanda įveikė ir didžiosios Britanijos krepšininkus
2011-12-02

Vyriausioje jungtinių pajėgų Europoje vadavietėje (SHAPE), Belgijoje, vykstančiame tarptautiniame krepšinio turnyre antrąją pergalę iškovojo Lietuvos kariškiai. Jie rezultatu 67-58 nugalėjo Didžiosios Britanijos kariškių rinktinę.

null
Mokinių ekskursija Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyboje
2011-12-01
img

Lapkričio 30 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (OESKV) pirmajame radiolokaciniame poste lankėsi Aukštadvario žemės ūkio mokyklos mokiniai. Ir mokiniams, ir juos atlydėjusiems mokytojams tai buvo pirmoji pažintis su Lietuvos karinėmis oro pajėgomis ir jų padaliniu.

null
Kariai padės surengti gerumo akciją „Maltiečių sriuba“
2011-12-01
img

Visą gruodžio mėnesį Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks jau šeštus metus iš eilės Maltos ordino rengiama labdaros akcija „Maltiečių sriuba“.

 

Kariai šią akciją padeda organizuoti nebe pirmi metai. Šiemet kariai virs maistą, pristatys jį į dalijimo vietas, padės išdalinti, atskiri kariuomenės padaliniai taip pat teiks paramą organizatoriams parūpindami palapines, kitu inventoriumi.

null
Už Kariuomenę, Geležinį Vilką ir Algirdiečius
2011-12-01
img

Gruodžio 1 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas minėjo savo įkūrimo dvidešimties metų sukaktį. Šventėje dalyvavo daug garbingų svečių.

Minėjimas prasidėjo iškilminga rikiuote. Jos metu buvo pagerbtas nuo 1991-ųjų metų batalione tarnaujantis štabo seržantas Julius Aleksandravičius, kuriam buvo įteiktas kovinis peilis – pergalės, Vilko ilties aštrumo, geležinės valios, narsos ir nerūdijančios ištvermės simbolis. Taip pat rikiuotės metu buvo pasveikintas bataliono bendraamžis, gruodžio 2 dieną kartu su Algirdo batalionu savo dvidešimtąjį gimtadienį švęsiantis eilinis Ernestas Bartašius, kuriam įteikti simboliniai batai su senu pėstininkų palinkėjimu „Žygiuok arba Dvėsk“. Ceremoniją vainikavo trys Artilerijos bataliono salvės: už Kariuomenę, už Geležinį Vilką ir už Algirdiečius.

null
Pergalės Lietuvos kariuomenei atstovaujantiems Alytaus savanoriams ilgai laukti nereikėjo
2011-12-01
img

Pailsėję ir dar labiau susikaupę, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai puikiai sužaidė antrąsias Vyriausiiosios jungtinių pajėgų Europoje vadavietės (angl.sutr. SHAPE) Belgijoje organizuojamo tarptautinio krepšinio turnyro rungtynes su Kanados komanda ir pasiekė istorinę pergalę rezultatu 60-48. Puikiai gynęsi alytiškiai privertė pasiduoti atletiškus ir drausmingai žaidusius kanadiečius. „Ši pergalė sustiprins žaidėjų pasitikėjimą savo jėgomis. Taip gerai besiginant galima tikėtis pergalių tiek grupės, tiek lemiamoje kovoje dėl prizinės vietos šeštadienį", – sakė treneris eilinis M. Jaruševičius. Tačiau Lietuvos komandos trenerį neramina eil. R. Adomavičiaus liga, dėl kurios jis negalėjo rungtyniauti varžybose su kanadiečiais. Komandos gydytojos prognozės taip pat nėra guodžiančios.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media