Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kovinio rengimo centro viršininkas skaitė paskaitą moksleiviams ir kariūnams

2012-03-01
image

Vasario 29 dieną Kovinio rengimo centro (KRC, Nemenčinė) viršininkas, plk. Vytautas Reklaitis, skaitė dvi paskaitas. Viena paskaita buvo skaitoma Vilniaus vidurinės mokyklos „Lietuvių namai" mokiniams ir mokytojams, kita - II kurso kariūnams Lietuvos karo akademijoje (LKA).

Kovinio rengimo centras (Centras) nuolat palaiko ryšius su įvairiomis Nemenčinės, Pabradės ir Vilniaus miestų mokyklomis, todėl į profesinės orientacijos dieną minėta mokykla pakvietė Centro viršininką. Paskaitos metu buvo pristatytos galimybės ir sąlygos patekti į Bazinius karinius mokymus, tapti kariu savanoriu arba profesinės karo tarnybos kariu. Taip pat plk. Vytautas Reklaitis pasakojo apie Lietuvos karių vykdomą misiją Afganistane. Pristatė užduotis ir tikslus , kuriuos nori pasiekti Tarptautinės Afganistano saugumo pajėgos ir Provincijos atkūrimo grupės (PAG). Pristatymo pabaigoje mokyklos bendruomenei buvo parodytas filmas apie PAG-8, kurios vadu buvo plk. Vytautas Reklaitis, karių atliktą misiją 2009-2010 metais.

Vėliau Centro viršininkas lankėsi LKA, kur skaitė paskaitą II kurso kariūnams. Šį paskaita buvo įtraukta į kariūnų dienotvarkę kaip Lyderio ugdymo programos dalis. Programos metu kariūnai turi įvairius užsiėmimus, tarp jų - bendravimas su įvairaus lygio vadais. Paskaitos metu buvo paliestos tokios temos: „Ką reiškia būti karininkų? Kokios yra tikro vado savybės? Ką reiškia būti savo šalies patriotu?". Paskaitai įsibėgėjus ji pavirto į diskusiją, kur kariūnai ne tik drąsiai uždavinėjo klausimus, bet ir aktyviai reiškė savo nuomones.

Informacija ir nuotraukos Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Viešųjų ryšių karininko kpt. Artūro Milkinčio

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media