Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės mokykloje – HMMWV vairuotojo kursas Ukrainos kariams

2012-02-24
image

Vasario 20–24 d. Lietuvos kariuomenės mokyklos Kazlų Rūdos poligone ketvirtą kartą organizuotas sunkvežimio HMMWV vairuotojo kursas Ukrainos kariams, dalyvausiantiems tarptautinėje operacijoje Afganistane, Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės 15 (toliau - PAG) karinio vieneto sudėtyje.


HMMWV vairuotojo kursas Ukrainos kariams organizuotas pagal tą pačią HMMWV vairuotojų rengimo programą kaip ir Lietuvos kariams. Kursas sudarytas iš dviejų dalių: teorinės, kurios metu kursantai supažindinami su sunkvežimio HMMWV sandara, technine eksploatacija ir darbų sauga, bei praktinės – vairavimo.


Sunkvežimį HMMWV vairuoti mokytasi apsunkintų sąlygų vietovėse – Kazlų Rūdos poligone esančiame kliūčių ruože, kuris šiuo metu sunkiai įveikiamas dėl gausaus sniego ir ledo. Pratybose naudotos žiemos metu pravažumą didinančios priemonės – specialios grandinės, dedamos ant HMMWV ratų. Taip pat kariai buvo mokomi vairuoti sunkvežimį HMMWV tamsiuoju paros metu, kolonoje bei vairuoti velkantįjį arba velkamąjį sunkvežimį HMMWV.


Įgytas žinias Ukrainos kariai panaudos misijoje Afganistane. Pirmą kartą besilankančių Lietuvoje karių teigimu, sunkvežimio HMMWV vairuotojo kursas buvo labai naudingas, jo metu ne tik įtvirtino jau turimas žinias, bet ir sužinojo daug naujo. Po kurso visiems kursantams buvo įteikti sunkvežimio HMMWV vairuotojo kurso baigimo pažymėjimai.

Kpt. I. Klenauskienė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media