Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai Mokymo centre dalyvavo žvalgų kurse

2012-08-30
image

Rugpjūčio 20-29 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (Mokymo centras) vyko antrasis šiais metais Žvalgų savanorių kursas, kuriame dalyvavo daugiau nei 10 karių savanorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) žvalgybos padalinių. Šiais mokymais norima standartizuoti bazinį žvalgų KASP padaliniuose rengimą, siekiant ateityje rengti bendras Lietuvos kariuomenės žvalgų pratybas, kuriose visi turėtų pakankamai bazinių žinios ir taktikos įgūdžių bendroms užduotims vykdyti.

 

Kurse žvalgai buvo mokomi veikti mažų grupių sudėtyje, įvairiomis kovos ir oro sąlygomis sunkiai įveikiamoje vietovėje. Kurso metu buvo ugdomi karių gebėjimai veikti fizinio ir psichologinio streso situacijose. Daug dėmesio buvo skiriama individualių įgūdžių tobulinimui, planavimo ir veiksmų standartinėse situacijose suvienodinimui. Kursas buvo pakankamai įtemptas, nes vyko 10 dienų be didesnių pertraukų, iš kurių nemažą dalį sudarė lauko taktinės pratybos. Šis kursas yra tarsi supaprastintas Patrulio kursas, būtent dėl to klausytojai turėjo galimybę įvertinti savo galimybes jame dalyvauti ateityje ir patirti dalį jo sunkumų skanduodami kurso šūkį „Jei nori nugalėti, išmok kentėti!".

 

Žvalgybos kursų ekspertai pažymėjo, kad šie mokymai buvo sėkmingi ir naudingi kariams ir dėl to, kad jame didelę paramą vedant pratybas teikė kviestiniai instruktoriai iš KASP padalinių, kurie turi sukaupę pakankamą žvalgybos patirtį dirbant kartu su Mokymo centro ekspertais.

 

Kurso pabaigoje kviestiniai instruktoriai ir klausytojai užpildė apklausos anketas, pagal dalyvių pastebėjimus Žvalgybos kursų ekspertai gales atlikti kito kurso patobulinimus.

 


Mokymo centro informacija

 

Nuotraukų autorius - vyr. srž. Artūras Aleksa

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media