Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lenkijos operacinio štabo viršininkas susitiko su Lietuvos Jungtinio štabo viršininku

2012-08-30
image

Rugpjūčio 30 d Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe lankėsi su oficialiu vizitu Lietuvoje viešintis Lenkijos Respublikos operacinio štabo viršininkas generolas leitenantas Edvardas Gruška (Edward Gruszka). Vizito metu generolas leitenantas susitiko su Jungtinio štabo viršininku pulkininku Vilmantu Tamošaičiu bei buvo supažindintas su Jungtinio štabo veikla ir funkcijomis, Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir ateities planais.

 

„Džiaugiuosi galėdamas apsilankyti Lietuvoje ir susipažinti su Lietuvos operacinio štabo veikla", - susitikimo metu kalbėjo generolas leitenantas Edvardas Gruška, pabrėžęs, kad Lenkijos ginkluotosios pajėgos ir toliau tęs aktyvų bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene.

 

Pulkininkas V. Tamošaitis kalbėdamas apie Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą pabrėžė, kad Lenkijos ir Lietuvos kariuomenes nuo seno sieja tvirti istoriniai ryšiai, o atkūrus nepriklausomybę abiejų valstybių kariai kartu aktyviai siekė narystės NATO. Verta pabrėžti, kad tiek pulkininkas V. Tamošaitis, tiek ir generolas leitenantas E. Gruška tarnybos eigoje vadovavo kariniams vienetams, kuriuose tarnavo Lenkijos ir Lietuvos kariai. Pulkininkas vadovavo bendram Lietuvos ir Lenkijos batalionui LITPOLBAT, o generolas leitenantas - Irake dislokuotoms lenkų pajėgoms, kurių sudėtyje buvo ir Lietuvos karinis vienetas.

 

Tai buvo pirmasis Lenkijos operacinio štabo viršininko vizitas į Lietuvos kariuomenės Jungtinį štabą.


Jungtinio Štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media