Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariai skaitė paskaitą apie higienos svarbą Goro provincijos vaikams

2012-08-29
image

Rugpjūčio 27 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane vyko antrasis „Misija Afganistane: parama, pareiga" akcijos renginys. Už labdaringo vakaro, vykusio Alytuje, metu surinktas lėšas nupirktos higienos priemonės perduotos vienai didžiausių ir seniausių Goro provincijos mergaičių mokyklų.


„Nuo šiol Lietuvos kariuomenėje yra ne tik Karinės Jūrų, Oro, Sausumos, Specialiųjų operacijų ir Savanorių pajėgos, bet ir nauja rūšis - „Gerų širdžių pajėgos", kurios išsiskiria visuomenės ir kariuomenės vienybe siekiant kilnaus tikslo. Juk tik pagalba ir užuojauta kitam, leidžia kiekvienam iš mūsų suvokti, kas tokie esame. Net ir patys mažiausi darbai, daromi iš širdies, tampa didžiais", - vienbalsiai teigė labdaringą renginį anuomet organizavę kariai.


Antrojo, Sultan Razia mergaičių mokykloje vykusio, renginio metu taip pat vyko paskaita apie odą, jos funkcijas ir struktūrą, saulės įtaką ir prevencines priemones prieš ją, vandens ir odos drėkinimo svarbą. Taip pat buvo spalvinami piešiniai ir kiekvienam vaikui padovanoti sveiki ir sultingi vaisiai, kurie lyginti su nesveikais ir išdžiūvusiais - tam kad lengviau suprastų higienos svarbą.


„„Kas prižiūri savo kūną, tas valo savo sielos gelmes ir jomis rūpinasi". Atminkit, kad mokytojas yra kaip tėvas, todėl Provincijos atkūrimo grupės (PAG) karius, kurie šiandien jus moko, turite gerbti kaip tėvus, įsiklausyti ir jiems netrukdyti", - cituodamas tezę iš Šventojo Korano ir nuoširdžiai dėkodamas kariams už Afganistano ateities - vaikų - mokymą, kalbėjo Goro provincijos Švietimo reikalų departamento atstovas kreipdamasis į susirinkusius mažuosius.


„Šią mokyklą pasirinkome ne atsitiktinai. Visų pirma, paskaitas derinome su Švietimo reikalų departamentu ir Sveikatos reikalų departamentu, iš kurių atstovų gavome patarimus, kurias mokyklas pasirinkti. Antra - daugelį projektų ir iniciatyvų rengiame kartu su šia mergaičių mokykla. Tikimės, kad mažieji Goro provincijos gyventojai gautas žinias ir informaciją paskleis plačiai po savo namus ir šeimas ir taip Lietuvos žmonių linkėjimai ir širdžių jėga pasieks kiekvieno provincijos gyventojo širdį", - pasakoja viena iš akcijos iniciatorių kapitonė Rūta Gaižutytė.


Į misijos rajoną PAG-15 kariai atsivežė ne tik higienos priemones. Papuošalų kolekcija, pagaminta ir padovanota menininkės Agnės Ramonaitės-Bočkienės, „Žaislų turgaus" savininkės Violetos Valainytės perduoti meškinai su lietuviškais simboliais, Europos informacijos centro dovanoti žaislai ir Alytaus Afganistano karo veteranų nupirktos kanceliarijos priemonės - visa tai mūsų žmonių pagalba šiai šaliai.


Pagal Lietuvos karo medikų, tarnaujančių tarptautinėje operacijoje, rekomendacijas nupirktos higienos priemonės bus ir toliau perduodamos Goro provincijos gyventojams. Taip pat bus organizuojamos paskaitos ir pasakojama apie Lietuvos žmones ir jų norą suvienyti įvairių padalinių karių, jų šeimų narių, Alytaus miesto gyventojų širdis bei gerumą bendram tikslui. Vietas, kur tikslingiausia teikti paramą ir papasakoti apie jos naudojimą, kariams padėjo parinkti Goro provincijos Visuomenės sveikatos ir Švietimo departamentų atstovai.


Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina (PAG-15), kuri suformuota daugiausia iš Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Pamainai ir visam Goro provincijos atkūrimo grupės kariniam kontingentui vadovauja pulkininkas Artūras Radvilas. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai - dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 m.


Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) - bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą, sudaryti tinkamas sąlygas provincijoje plėtoti valdymą bei administravimą, stiprinti teisės viršenybę, įgyvendinti socialinio bei ekonominio vystymo programas.


Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

 


PAG-15 informacija


Nuotraukų autorius: mjr. Marius Geležiūnas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media