Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos karinio laivo įgula dalyvavo kovos už laivo gyvybingumą pratybose

2012-08-31
image

Rugpjūčio 18-28 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P14 „Aukštaitis" buvo išvykęs į Vokietijos uostą Neustadtą, kur Vokietijos karinio jūrų laivyno gyvybingumo mokykloje (angl. German navy damage control training centre, DCTC) dalyvavo kovos už laivo gyvybingumą pratybose. Pratybų metu laivo įgula, iš pratyboms vadovaujančių mokyklos instruktorių gavo reikiamų teorinių žinių, tobulino savo kovos už laivo gyvybingumą įgūdžius ir organizaciją tiek laivui nepertraukiamai vykdant priskirtas užduotis jūroje ir esant aukščiausiam koviniam pasirengimui, tiek laivui stovint prie krantinės.

 

Vokietijos karinio laivyno gyvybingumo mokykla yra viena moderniausių šiuo metu Europoje kovos už laivo gyvybingumą srityje ir turi gaisro su ugnimi, vandens pramušos, kvėpavimo įrenginių, gelbėjimo plaustų ir kitų treniruočių kompleksų, įrengtų pagal naujausius saugumo ir aplinkosaugos reikalavimus. Mokykloje mokomi ne tik Vokietijos karinio jūrų laivyno laivų įgulų nariai, tačiau ir kitų šalių laivynų atstovai, dažniausiai NATO šalims priklausančių laivų nariai. Tokio pobūdžio pratybos ir vėliau laivo įgulos pasiruošimo kovoti už laivo gyvybingumą vertinimas šioje mokykloje vykdomas laivus skiriant dalyvauti NATO junginiuose.

 

Kova už laivo gyvybingumą tai vadovavimo ir organizacinių, bei gelbėjimo priemonių pasitelkimas, užtikrinant nepertraukiamą laivui priskirtų užduočių vykdymą, esant laivo borto pramušos ar/ ir gaisro laive atvejui. Karinio laivo įgula dėl gaisro ar vandens prasiveržimo į laivą dėl borto pramušos ar gaisro laive, kilusių po apšaudymų ar užplaukimo ant jūrinės minos nepalieka laivo, bet kartu užtikrindama laivui priskirtas užduotis vykdo gaisro laive gesinimą, vandens pramušų laivo borte užtaisymą, bei stovumo užtikrinimą. Šis darbas reikalauja tvirtos ir išdirbtos organizacijos, taip pat ir įgulos narių psichologinio, teorinio ir praktinio pasiruošimo, įgūdžių bei laivo konstrukcijos ir galimybių ribos pažinimo.

 

 

Pranešimą parengė Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196.

 

Kpt.ltn. Viktoro Petronio ir št.lvn. Tomo Donausko nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media