Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mokymo centre kariai treniravosi vairuoti ekstremaliomis sąlygomis

2012-09-03
image

Rugpjūčio 20-31 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre ir Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.) vyko Saugaus vairavimo ekstremaliomis sąlygomis kursas, kuriame dalyvavo 11 karių iš Sausumos pajėgų padalinių.

Kurso tikslas - parengti ratinės transporto priemonės - sunkvežimio HMMWV - vairuotoją, gebantį saugiai vairuoti ekstremaliomis ir bekelės sąlygomis, taip pat tinkamai ir pagal paskirtį eksploatuoti transporto priemonėje esančią specialią įrangą ir atlikti techninę priežiūrą.

 

Kursas vyko dvi savaites - pirmąją savaitę kariai mokėsi vairuoti ekstremalaus vairavimo specialioje aikštelėje, įrengtoje Gaižiūnų poligone, o antrą savaitę mokėsi vairuoti bekelės ruože. Kursas ypač aktualus kariams, vyksiantiems į tarptautinių operacijų rajonus. Įgyta patirtis pravers misijos regionuose įveikiant sunkiai pravažiuojamas vietoves. Be šių praktinių įgūdžių kariai negalėtų tinkamai įvykdyti užduočių misijos Afganistane metu. Tinkamas vairuotojo pasirengimas užtikrina ne tik vairuotojo, bet ir jo kolegų ir padalinio užduoties įvykdymą išvengiant nuostolių. Kurso metu kariai įgijo daug praktinių įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti taip pat ir civiliniame gyvenime saugiai vairuojant automobilius.

 

Mokymo centro instruktoriams-ekspertams talkino neetatiniai instruktoriai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotojo pėstininkų bataliono. Didelę patirtį turintys instruktoriai mokė karius įveikti įvairias kliūtis, davė daug naudingų patarimų ir išsakė savo pastabas. Instruktoriai džiaugėsi, kad kursui pasirengta puikiai, sudarytos geros sąlygos vairuoti tiek ekstremaliomis sąlygomis, tiek bekele. Kliūtys vairavimui įrengtos profesionaliai ir atitinka sunkvežimio HMMWV technines charakteristikas - jomis važiuoti pakankamai sudėtinga.

 

Visi 11 kurse dalyvavusių karių sėkmingai baigė kursą išlaikydami galutinę baigiamąją praktinę įskaitą. Geriausiai kursą baigęs Generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos seržantas specialistas Mantas Žakevičius viso kurso vardu padėkojo instruktoriams už įgytą praktinę patirtį. Kario nuomone, ne kasdien ir ne bet kur galima gauti tiek adrenalino ir gerų emocijų.

 

Prie kurso vairavimo kliūčių atstatymo ir remonto darbų prisidėjo ir Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, kurie su specialia technika per dvi savaites rekonstravo ir atstatė kliūčių ruožą. Šį ruožą rengę Inžinerijos bataliono kariai stebėdami kliūtis įveikinėjančius sunkvežimius HMMWV apgailestavo, jog jiems patiems neteko jų išbandyti.

 


Mokymo centro informacija

 

Nuotraukos - vyr. srž. Sauliaus Kiseliausko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media