Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mokymo centre parengti cheminio, biologinio, radiacinio ir branduolinio užterštumo šalinimo technikai

2012-08-31
image

Rugpjūčio 20-31 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (Mokymo centras) vyko Cheminio, biologinio, radiacinio ir branduolinio užterštumo šalinimo kursas. Pagrindinis šio kurso tikslas - parengti Lietuvos kariuomenei užterštumo šalinimo technikus, gebančius kompetentingai vykdyti savo pareigas ir atlikti taktines užduotis taikos ir kovinių užduočių metu.

 

Šis kursas skiriasi nuo anksčiau vykusių užterštumo šalinimo kursų Lietuvos kariuomenėje tuo, kad šiame kurse yra optimizuota mokymo trukmė, leidusi bendrą kurso apimtį sumažinti nuo trijų savaičių iki dviejų savaičių.

 

Pagrindiniai kurso klausytojai - kariai iš Sausumos pajėgų padalinių, kurie vykdo pareigas cheminio, biologinio, radiacinio ir branduolinio užterštumo šalinimo grandyse. Kurse taip pat dalyvavo karys iš Oro gynybos bataliono ir pareigūnas iš Viešojo saugumo tarnybos. Kursą sėkmingai baigė visi 11 jame dalyvavusių klausytojų.

 

Kurso teorinės ir praktinės pratybos vyko Ruklos įgulos teritorijoje ir Gaižiūnų poligone. Pagrindinė kurso pratybų užduotis - darbas su daugiafunkcine švarinimo sistema: pastatymas ir parengimas darbui, techninė priežiūra prieš darbą, darbo metu ir po darbo, gedimai ir jų priežasčių pašalinimas, užteršto kenksmingomis medžiagomis personalo, technikos, amunicijos ir kitos įrangos švarinimas.

 

Vertinimas vyko dviem etapais: pirmajame buvo įvertinti klausytojų teorinio pasirengimo lygis, o antrajame - treniruoti praktiniai gebėjimai. Kursą baigusiems kariams įteikti kurso baigimo pažymėjimai ir suteikti Personalo ir technikos cheminio, biologinio, radiacinio, branduolinio užterštumo pašalinimo techniko karinės specialybės kodai.

 

 

Mokymo centro informacija

 

Nuotraukų aut. - kpt. Valdas Valauskas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media