Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos „Sumanus vilkas 2012“: iššūkiai įveikti

2012-11-30
image

Lapkričio 30 d. Generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje baigėsi penkias dienas trukę štabų mokymai „Sumanus vilkas 2012‘‘, kuriuose dalyvavę padaliniai buvo įvertinti pasirengę planuoti gynybines operacijas, vykdyti štabo mūšio, vadovavimo ir kontrolės operacijas.

 

Pratybų metu buvo tikrinami Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" padalinių štabo karių valdymo ir vadovavimo įgūdžiai operacijų metu, buvo stebima, kaip bendradarbiaujama ir dalijamasi informacija su aukštesniu štabu ir padaliniais, kaip reaguojama į operacijos metu susidariusias situacijas, vertinamas sprendimų priėmimas, sąveika su civiline aplinka ir padalinių veiksmų koordinavimas.

 

Mokymo tikslais buvo suformuotas aukštesnysis štabas, kurio pagrindą sudarė MPB ,,Geležinis Vilkas‘‘ vadovybės kariai, vertinimo grupėms vadovavo kariai iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų.

 

„Tokio pobūdžio ir apimties pratybos yra svarbios tiek brigados „Geležinis Vilkas" vadovybei, tiek batalionams. Jų metu vykdomas ne tik karinio sprendimo priėmimo procesas, bet ir tobulinama sąveika tarp padalinių, vertinamas standartinių operacinių procedūrų veiksmingumas ir funkcionalumas", - sakė pratybų direktorius MPB ,,Geležinis Vilkas‘‘ vadovybės štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Steponavičius.

 

Pratybų direktoriui pritarė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Ričardas Dumbliauskas, kuris vertina galimybę tokių pratybų metu vykdyti karines operacijas aukštesnio vieneto sudėtyje.

 

„Karinio sprendimo priėmimo procesas yra reglamentuotas ir patvirtintas kariuomenės vado įsakymu. Jame nurodyti konkretūs proceso žingsniai ir ribos, jį išmanyti be galo svarbu, - sakė mjr. R. Dumbliauskas. - Tačiau be sprendimo priėmimo proceso, yra dar ir kitas svarbus sėkmės veiksnys - padalinių valdymas, kur nemažą vaidmenį atlieka ir karių patirtis." Pasak mjr. R. Dumbliausko, pratybos buvo naudingos ir tuo, kad buvo galima pamatyti kitų vadų sprendimus ir tuo pačiu pasidalyti vieni kitų sumanymais.

 

Kompiuterinio konfliktų ir taktinių situacijų treniruoklyje pratybas organizavo Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas‘‘ vadovybė. Jos vyko taktikos treniruoklyje, kuriame gali būti imituojamos įvairios tikrąją situaciją karinėse operacijose atitinkančios užduotys, gynybinių ir mūšio mieste veiksmų vykdymas ir kitos užduotys.

 

Pratybose dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio, Lietuvos kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės Logistikos kuopos, Karo policijos kuopos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės, dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos būrio, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionų kariai, kurie veikia kaip žemesnio lygmens karinių vienetų štabų atstovai. Iš viso per 200 karių.

 

Pratybų metu batalionų vadai užduočių vykdymo eigą pristatė brigados „Geležinis Vilkas" vadovybei, taip pat mokymuose apsilankiusiam Sausumos pajėgų vadui generolui majorui Almantui Leikai.

 

Šios pratybos surengtos pagal MPB „Geležinis Vilkas" 2012 metų kovinio rengimo planą, o padalinių vertinimą atlieka Sausumos pajėgų štabo suformuota vertintojų grupė.

 

 

Kapitono Rimvydo Švedo tekstas ir nuotraukos. 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media