Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Misijai Afganistane besirengiantys kariai mokėsi saugaus vairavimo ekstremaliomis sąlygomis

2012-11-30
image

Lapkričio 19-30 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre ir Gaižiūnų poligone Rukloje (Jonavos r.) vykusiame saugaus vairavimo ekstremaliomis sąlygomis kurse dalyvavo misijai Afganistane besirengiantys septynioliktosios Provincijos atkūrimo grupės (PAG-17) pamainos kariai.

 

Kurso metu parengiami ratinės transporto priemonės - sunkvežimio HMMWV - vairuotojai, gebantys saugiai vairuoti ekstremaliomis ir bekelės sąlygomis, įvertinti rizikos faktorius ir užtikrinti savo ekipažo bei kitų eismo dalyvių saugumą.

 

Šis kursas ypač aktualus kariams, vyksiantiems į tarptautinių operacijų rajonus. Įgyta patirtis pravers misijos regionuose įveikiant sunkiai pravažiuojamas vietoves. Be šių praktinių įgūdžių kariai negalėtų tinkamai įvykdyti užduočių misijos Afganistane metu. Tinkamas vairuotojo pasirengimas užtikrina ne tik vairuotojo, bet ir jo kolegų ir padalinio užduoties įvykdymą išvengiant nuostolių.

 

Pirmąją savaitę kariai mokėsi vairuoti ekstremaliomis sąlygomis specialioje aikštelėje, įrengtoje Gaižiūnų poligone. Šių pratybų metu kariai tobulino vairavimo įgūdžius greitai apvažiuojant įvairias kliūtis, apsisukant ribotoje erdvėje ir staigiai stabdant. Antrąją savaitę kariai mokėsi vairuoti bekelės ruože, kuriame kliūtys vairavimui įrengtos pagal sunkvežimio HMMWV technines charakteristikas ir jomis važiuoti yra sudėtinga.

 

Nors blogos oro sąlygos kurso metu apsunkino vairavimą, bet kurso tikslas buvo pasiektas - 11 dalyvavusių karių sėkmingai baigė kursą išlaikydami galutinę baigiamąją vairavimo įskaitą.

 

Mokymo centro ekspertams kurso metu talkino kviestiniai instruktoriai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" padalinių. Instruktoriai mokė karius įveikti įvairias kliūtis, išsakė savo pastabas ir davė patarimų.

 

Geriausiai kursą baigusio kario vyresniojo eilinio Ramūno Zimblio nuomone, jam šis kursas buvo nemažas išbandymas, nors prieš kursą jam viskas atrodė daug paprasčiau. „Džiaugiuosi, kad įgijau daug praktinių įgūdžių, kuriuos galėsiu pritaikyti ne tik tarptautinės misijos rajone, bet taip pat ir civiliniame gyvenime saugiai vairuojant automobilius", - kalbėjo vyr. eil. R. Zimblys.

 

PAG-17 suformuota Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių pagrindu.

 

Mokymo centro uždavinys - organizuoti ir vykdyti Sausumos pajėgų karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrinti karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.

 

 

Mokymo centro informacija

 

Nuotraukos - vyr. srž. Sauliaus Kiseliausko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media