Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2012 - 11) naujienų archyvas

Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių vadai aptarė galimą bendradarbiavimą išvedant karius iš Afganistano
2012-11-04
img

Lapkričio 1-2 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius su oficialiu vizitu lankėsi Vokietijoje, kur susitiko su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Volkeriu Wiekeriu. Susitikime daug dėmesio skirta 2013 m. planuojamai baigti NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force - ISAF) operacijai ir su ja susijusių nacionalinių kontingentų išvedimo klausimams. Lietuvos ir Vokietijos kariuomenių vadai aptarė galimą bendradarbiavimą ir tarpusavio paramą sprendžiant įrangos išgabenimo klausimus ir ieškant kuo ekonomiškesnių sprendimų vykdant logistines operacijas.

null
Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre parengti išminuotojai
2012-11-03
img

Spalio 31 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (Mokymo centras) baigėsi 5 savaites trukęs Standartinių sprogmenų neutralizavimo specialisto padėjėjo kursas. Karo inžinerijos kursų ekspertai kartu su Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono instruktoriais parengė 9 specialistus, gebančius vykdyti išminavimo darbus.

null
Jaunųjų šaulių būrelio vadovo kurse - ir mokyklos direktorius
2012-11-03
img

Spalio 31 d. Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune baigėsi trečią kartą organizuotas Lietuvos mokyklų pedagogams skirtą Jaunųjų šaulių būrelio vadovų kursą baigė 11 mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.

 

Savaitę trukusiuose mokymuose dalyvavo ir Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos direktorius Juozas Maneikis. „Gavęs pasiūlymą dalyvauti šiame kurse ilgai nesvarsčiau, kadangi pats planuoju vadovauti naujai steigiamam Jaunųjų šaulių būreliui. Noriu padėkoti instruktoriams, kurie šias pratybas surengė profesionaliai ir įdomiai," - sakė J. Maneikis.

null
Brigados ,,Geležinis Vilkas
2012-11-02
img

Spalio 30 - lapkričio 1 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės štabo kariai dalyvavo tarptautiniuose mokymuose, kuriuos organizavo Danijos kariuomenės karinių patarėjų grupė. Juose kartu su kariais iš Lietuvos dalyvavo Latvijos ir Estijos kariai.

null
Pagerbtas tarpukario Lietuvos generolų P. Tamašausko ir J. Galvydžio-Bukausko atminimas
2012-11-02
img

Spalio 31 d. Vėlinių išvakarėse Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Dzidzevičius ir štabo viršininkas majoras Ramūnas Jurskis pagerbė Petrašiūnų kapinėse Kaune palaidotų tarpukario Lietuvos generolo Prano Tamašausko ir generolo leitenanto Jono Galvydžio-Bykausko atminimą.

null
Birutės bataliono kariai paminėjo Vėlinių dieną
2012-11-02
img

Artėjant Vėlinėms, religinei mirusiųjų pagerbimo šventei, Birutės bataliono kariai aplankė žuvusių ir mirusių tarnyboje bataliono karių, partizanų, ulonų, kariuomenės vyriausiojo kapeliono plk. Juozo Gražulio ir Nežinomo kareivio kapus. Ši graži tradicija batalione gyvuoja jau eilę metų. Kaip ir kasmet, bataliono kariai tvarkė kapus, vėliau kartu su padalinių vadais padėjo gėlių puokštes, užrišo tautines juosteles ant kryžių ir uždegė žvakeles ant išėjusių Anapilin karių kapų.

null
Aviacijos bazės kariai pagerbė amžino poilsio atgulusiuosius karo lakūnus ir karius
2012-11-02
img

Visų šventųjų dienos, Vėlinių ir Mirusiųjų pagerbimo dienos išvakarėse, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadovybė, karo lakūnai, kariai ir darbuotojai pagerbė Nepriklausomybės kovose, Tarpukaryje ir atkūrus Nepriklausomybės metu žuvusių karo lakūnų ir karių atminimą.

null
Oro gynybos bataliono kariai atnaujino individualius įgūdžius
2012-11-02
img

Spalio 22-31 d. Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione (OGB) vyko Oro gynybos ginkluotės - artimojo nuotolio oro gynybos sistemos m/48 žinių ir individualių įgūdžių atnaujinimo pratybos. Pratybose bataliono kariai ne tik atnaujino teorines žinias ir treniravosi praktiškai, bet ir apmokė dalį karių, kurie tarnybą batalione pradėjo jau nebenaudojant artimojo nuotolio oro gynybos sistemos m/48 koviniame rengime.

null
Gedimino štabo batalione baigėsi tradicinė jaunųjų šaulių stovykla
2012-11-01
img

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, Vilniuje, spalio 31 baigėsi tris dienas trukusi tradicinė jaunųjų šaulių stovykla. Jau tapo įprasta kartu su Lietuvos šaulių sąjunga tokius renginius organizuoti jauniesiems šauliams patogiu moksleivių atostogų metu. Šį kartą į stovyklą atvyko per keturiasdešimt jaunuolių daugiausia iš Vilniaus ir Utenos apskričių rinktinių.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media