Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Penkiolika karių mokėsi radiolokacijos pagrindų

2012-11-29
image

13 Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (OESKV) ir du Karinių jūrų pajėgų kariai dvi savaites mokėsi radiolokacijos pagrindų Kauno technologijos universiteto (KTU) Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Signalų apdorojimo katedroje.

 

Lapkričio 12-23 d. vykusių kursų metu kariai susipažino su radiolokacijos principais (taikinių aptikimo principais, radiolokacinių stočių aptikimo nuotoliais ir kt.), radiolokacinių stočių sudedamosiomis dalimis (antenomis, siųstuvais, imtuvais, jų parametrais ir charakteristikomis), antrinės radiolokacijos principais, dirbančiais skirtingais režimais antriniais radiolokatoriais. Mokymuose kariai ne tik gilino teorinės žinias, bet ir atliko laboratorinius darbus.

 

KTU organizuotose kursuose dalyvavę OESKV kariai, tarnaujantys radiolokacinėse postuose ir Techninės priežiūros eskadrilėje, turi aukštą techninių žinių lygį. Didžioji dauguma techninio personalo yra įgiję aukštąjį radioelektronikos krypties universitetinį išsilavinimą.

 

„Kasdieninėje tarnyboje kariams, ypač neseniai pradėjusiems tarnybą, kartais trūksta teorinių žinių apie specifinę radiolokacinę įrangą. Todėl džiaugiamės, kad turime galimybę bendrauti su aukštosiomis mokyklomis, galinčiomis mūsų kariams suteikti jiems reikalingų žinių, kurias galės pritaikyti tarnyboje," - sakė OESKV Techninės priežiūros eskadrilės vadas majoras Gintaras Gaigalas vadovaujantis padaliniui, atsakingam už sklandų radiotechninės įrangos veikimą.

 

Lapkričio 23 d. mokymus baigusiems kariams Kauno technologijos universiteto Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Signalų apdorojimo katedros vedėjas prof. dr. Vytautas Dumbrava įteikė Radiolokacinių stočių operatorių kursų baigimo pažymėjimus. Kursų baigimo ceremonijoje dalyvavę Signalų apdorojimo katedros darbuotojai gyrė geras karių pradines žinias, motyvaciją ir pasiektus rezultatus.

 

OESKV Techninės priežiūros eskadrilės vadas mjr. G. Gaigalas pasidžiaugė gerais karių įvertinimais ir išreiškė viltį, kad ateityje bendradarbiavimas su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir toliau tęsis.

 

kpt. J. Suvorovos-Dadurkienės informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media