Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų karininkai Alytaus rajone analizavo istorinį Kalniškės mūšį

2013-06-28
image

Birželio 27 d. Sausumos pajėgų (SP) štabo karininkai ir SP karinių vienetų vadai lankėsi Alytaus rajone ir analizavo istorinį 1945 m. gegužės 16 d. įvykusį Kalniškės mūšį, kuriame daugiau nei šimtas Lietuvos partizanų sėkmingai pasipriešino aštuonis kartus gausesnėms Sovietų Sąjungos NKVD pajėgoms.

 

„Lietuvos kariai turi turėti ne tik profesinių, bet ir savo šalies kariuomenės istorijos žinių. Šios žinios neabejotinai motyvuoja pavyzdingai tarnauti ir ugdo karių vertybes. Atsižvelgdami į tai, nuo šių metų pradžios periodiškai organizuojame susitikimus-ekskursijas SP karininkams, kurių metu analizuojame istorinius mūšius, jų metu naudotą taktiką ir priimtus karinius sprendimus. Taip pat siekiame, kad vėliau pajėgų karinių vienetų vadai analogiškus renginius organizuotų ir savo kariams“, - sakė SP vadas gen. mjr. Almantas Leika.

 

Pastarasis renginys prasidėjo Simno miestelio kultūros centre, kur Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas ir štabo karininkai teoriškai pristatė susirinkusiems Kalniškės mūšio karinius aspektus: Lietuvos partizanų ir NKVD situaciją, taktiką, vadovybę, junginių struktūras, informacijos rinkimo principus, vadovavimo ir valdymo bei logistikos sistemas. Karininkai buvo supažindinti ir su to meto visuomenine aplinka, su Kalniškės karinės operacijos rajonu bei operacijos eiga.

 

Išklausę pristatymo karininkai patraukė į Simno miestelio kapines, kur tylos minute ir gėlėmis pagerbė Kalniškės mūšyje dalyvavusių partizanų atminimą. Šioje karinėje operacijoje žuvo 44 Lietuvos partizanai.

 

Vėliau nuvykę į Kavalčiukų miestelį karininkai susipažino su mūšio išvakarių situacija, tuomet aplankė Kalniškės karinėje operacijoje dalyvavusio partizanų junginio vado Jono Neifalto-Lakūno žūties vietą. Renginio pabaigoje kariai nuvyko į Kalniškės mūšį menantį kalnelį Kalniškės miške, kur dar kartą pagerbė kritusių partizanų atminimą tylos minute ir padėjo gėlių prie jiems skirto monumento.

 

Lietuvos kariuomenės SP yra skirtos Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. Pajėgų užduotis - rengti karinius vienetus Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai bei dalyvauti tarptautinėse operacijose, siekiant užtikrinti šalies teritorijos vientisumą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą. SP sudaro pajėgų štabas, Krašto apsaugos savanorių pajėgos (štabas ir 6 rinktinės), Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ (štabas, 3 mechanizuotieji batalionai ir artilerijos batalionas), Didžiosios kunigaikštienės Birutės, Karaliaus Mindaugo ir LDK Butigeidžio dragūnų motorizuotieji pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionai bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras. Pajėgose tarnauja ir dirba apie 3 500 karių ir civilių bei 4 500 karių savanorių.

 

Teksto ir nuotr. aut. - kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media